• Pohádka

Maurice (1987)

Nádherná Anglie se stavbami a sály, které berou dech. Výpravná vizuální nádhera.

Sexy výzva (2013) (pořad) odpad!

Simona s pornominulostí (Swingers aj.), Bloncka s tikem v oku. V obálce nesmysly, které buďto neexistují nebo ze zadaných písmen není možné složit. Do studia vás nepřepojí, zato si pěkně pokecáte s automatem - "Ahoj brouku, jsem fakt žhavá". Vlastně si s automatem nepokecáte, on bude mluvit za vás. Nevolejte tam, šetřete své prachy a SPĚTE! (Příklad za všechny - Hledáme povolání - v obálce slovo PAKNECHT - tak to je fakt povolání, oj oj. A mimochodem - CH v nabídce nebylo. Jindy zase v obálce PRESAŘ - ale P v nabídce nebylo. A tak dále...) NEVOLAT!

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Ty holky jsou dneska takový nebojácně samostatný, že? V minisukni a podpatcích skáčou po střeše Thomayerky jako Chuck Rorýs. Marně dumám, jak mohl jeden člověk zároveň spáchat Pelíšky, Musíme si pomáhat a TOTO. Doufám, že v příštím díle ukáže aspoň z poloviny tolik nahejch chlapů, jako dneska ženskejch. Ale ne, teď vážně - tohle je tak dětinský, že by se z toho mozkový závity nezavařily ani pravidelným divačkám Novy. Tou dětskou naivitou je to vlastně i hodně komický, hořce směšný, směšně nechytrý a nestrašidelný. Kdybych u dnešní policie pracoval já, byl bych za megahvězdu. ČT v čele s Dvořákem je holt už jen hodně špatnej seriál, bez naděje na zlepšení. Kdyby to člověk neplatil, mohl by to zdatně odignorovat, že.

Prosincoví kluci (2007)

Daniel je úžasný. Tohle je jeden z těch silnějších filmů, plný emocí. Přesto to na plný počet není, neb cílení na sentiment a líbivost a tklivost přece jen tu a tam prosakuje trochu uměle a až moc snaživě. I to "vyprávění" mi přišlo až příliš strojené a rušilo.

Holky z porcelánu (1974)

No jo, Míla Myslíková je na tragickej život (taky) pes. Tohle můžu vidět dvakrát denně a nikdy mne to neomrzí. Úžasný film s fantastickou náladou, který z minima umí udělat maximum. Skvělá hudba Pana Petra Hapky, skvělá atmosféra, skvělé období... Citlivost a lidskost. Naděje a naivita. Realita a (hořká) dospělost. Sklad plný mrtvého (nebo živého?) porcelánu tam, kde i koleje končí. Nebo začínají? ***** Když ti voda vyplaví byt, že odplavou i skříně. Nic nejde jak mělo by jít, přemýšlíš o příčině. Však přesto nech to být, tak to chodí, smůla zas jenom smůlu plodí... A příčina má krásná jména - je to žena, žena...

Sestřičky (1983)

Nádherné a vskutku brilantní dílo. Jedno z těch, co se technicky nevejdou do Top10, ale fyzicky tam navždy zůstanou.

Samotáři (2000)

Bohužel, tohle je jinde, než jsem já. Lehká trapnost. Nakrájená. Saša Rašilov v roli moderátora je ovšem étericky božský a ten Aznavour? To je ta druhá hvězdička.

Popelka (2015) (pořad)

Potkal Odpad Odpada a řekli si: "Pojď, zajdeme šopingovat do Palladia." Kdyby ten stylista byl aspoň opravdu šikovný, dám klidně jednu-dvě hvězdy, protože bych (ach já věčný optimista) mohl doufat, že díky němu se mladý holky naučí aspoň trochu lépe se oblékat (nebo vrátit se na zem). Každopádně "obdivuju" to jejich sebevědomí (nebo nesoudnost?) stoupnout si s často "problematickou" postavou před kamery a nemakat na sobě.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Špatný, hodně špatný. On ten Krobot, ač je často geniální, je stejně často taky přeceňovaný. Nebo jen to z úcty k němu? Některá místa by mohla trapnost vážit na kila. Na tuny naštěstí ne. Zatím.