• Pohádka

Korunní princ (2015) (TV film)

Výborné. Od Janáka jsem raději už nic nečekal - a hopla - on mile překvapil. Příběh má spád, nic není vleklé, všechno je příjemně čerstvé, nechybí napětí a netrapný humor. Slovy se neplýtvá a je to velmi ku prospěchu věci. Maxián stvořil naprosto špičkový hudební doprovod, takže se nemusí trapnofalešně "zpívat". Díky za nabourání mnohých charakterových klišé. Skvělé. Opravdu milé osvěžení. Hádek je tak perfektní... A ani se nedivím princezně, že byla z Lavice tak hotová, já taky. Slint :). Od dob Lotranda a Zubejdy rozhodně nejlepší nová pohádka. Sedmero krkavců s hystericky teatrální Issovou, nesrozumitelně žvatlající Bydžovskou a přehrávající Remundovou strčí Korunní princ hravě do zakázané komnaty levou zadní, a proč? No proč? Protože Pakosta! A ani Tři bratři a ani nic jiného na Lavici nemají. :) Na to vám dám malej měděnej měďák, a zařadím si tuhle milou optimistickou nehysterickou neuječenou úžasnost do filmů, které můžu vidět 1-3x ročně. A proč? Protože mám elix.... natrénováno. :)

You Should Meet My Son! (2010)

Papundeklová hrůza by to mohla být, ovšem nebýt toho vtipného začátku, který dílko podržel nad vodou. Po jedné hvězdičce za dva opravdu pěkné kluky. Jenže pasáž v gay baru je otřesná, což by se nicméně dalo zdatně odignorovat, kdyby daná pasáž ovšem netvořila polovinu filmu. Závěr už je hodně ani ne tak za hranicí mého smyslu pro humor, jako za hranou mé tolerance levného papundeklového filmování. Natočit jeden film ve dvou místnostech, chodbě a baru, to na druhou stranu chce hodně tvůrčí odvahy. Jako divadelní hra by to, myslím, bylo ale naprosto perfektní :)).

Balzac (1999) (TV film)

Hehe, to je nostalgie. Kompars v tomhle filmu hraje několik mých spolužáků z Obchodní akademie v Mariánkách. A když jsme zrovna šli pěšky na školní výlet na Betlém, tak jsme se i v Klášteře Teplá na natáčení stavovali. Tenkrát bylo vše přístupné a kluci s dobových kostýmech neměli chybu. Natáčelo se i v tepelském kostele, který stojí na náměstí a momentálně prochází postupnou obnovou exteriérů. Náměstíčko žilo a bylo naprosto autenticky zasazeno do dané doby. Při čekání na autobus jsme se do toho tenkrát hodně vžili. Gérard tenkrát způsoboval poprask :).

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (1976) (TV film)

Nadržená Plajznerka tu touží po hřmotném mužském (ofšem kdo z nás ne, že?) a možná se ho i dočká, ne však tak (o něco více nadržená) zámožná mlynářka. Tohle peklo papundeklového provedení se dá přežít jen díky geniálnímu scénáři a hereckým hvězdám. Malým dětem nedoporučuji, ani já jako malej tuto "konverzačně situační komédyji" nebýval sto ocenit. Obnaženým výstřihům zdar.

O pokladech (2012) (TV film)

Božemuj, ten Švehlík je tak zatraceně sexy. Kdo pak po mně chce jakous takous objektivnost?

Noc na Karlštejně (1973)

Nejlepší. Obsazením, tempem, skvostnou hudbou, dobou, místem, vtipem, skluzem a fištrónem. Vším.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

To je tak napínavý, fantastický, skvělý. To je prostě kult, který neprávem opomíjíme. Pan Foglar měl božskou fantasii. Občas se jdu projít k Anenskému chrámu a dost mne dojímá, že i v roce 2015 je tam na zdi Ježek, v misce ve zdním výklenku jsou žluté špendlíky a hoří svíčka u nápisu Nezapomeneme... Kluci, sejdeme se v šest u Jakuba...

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Perfektní obsazení, skvělý začátek a geniální konec. Škoda jen, že to mezi tím je prostě moc americké. Po úvodní scénce ve škole s učitelem literatury (Charles Dickens) jsem čekal mnohem perverznější děj :))).