Copak je to za vojáka... (1987)

Tenhle film jsem ještě jako malý pívo nehorázně miloval a mohl jsem se na něj koukat pořád. Ještě teď mám v živé paměti, jak sedím před televizní obrazovkou a koukám na ten film, jak péro z gauče. A když, tak zavzpomínám, tak si uvědomím, že v pokročilejším věku jsem tenhle film už neviděl, tak se z něho pokusím popsat tehdejší pocity a nadšení. Tento film je skvělí, vtipný a můžu ho vidět od rána do večera. I přesto, že je tak úžasný a krátký mi večer připadá, když ho dávají až ve 20:00 je nehorázně dlouhý i přes to, že skončí před 23:00. Je to nejlepší a můj nejvíc nejoblíbenější film. Takhle nějak by vypadal můj komentář cca před 12 lety. PS: V té době jsem neznal moc filmů a už vůbec si nevzpomenu na vícero filmů, který by mě uchvěly v paměti s takovou dávkou pozitivizmu.

Maverick (1994)

Jako hráče pokeru musím říct, že tenhle film je super. Jako hráče pokeru, který začal hrát poker, jako díky prvotnímu popudu toho hle filmu musím říct, že je ne super, ale skvělý. Kdybych mohl cestovat časem, tak bych si udělal určitě na chvilku zastávku nejspíš v 19. Století v Americe zašel do toho klasického salonu, usedl bych na těch jejich židlích nechat si rozdat karty, ochutnat jejich pivo a pořádně prokarbaničit celý večer. Jo to by byla pohoda a relax. Každopádně Mel byl skvělý, zahrál to úžasně ostatní taktéž, kostýmy paráda. Atmosféru, kterou film vykouzlil, byla přesná a pořádně se mi dostala pod kůži a tak to má být. Vždy se na něj budu znovu rád dívat.

Habermannův mlýn (2010)

Velmi podobný pocity jako u Lidic. Je to zase strašně dobře, jak má občas české kinematografie světlé chvilky a natočí takovou hle pecku. Tyto filmy by se měli pouštět dětem, na základních školách ať mají rozhled i o našich dějinách. Co se týče tohoto filmu, tak tady jednoznačně vidíte, že ne všichni v 30. a 40. let minulého století občané Německé národnosti znamenalo, synonymum být taky největším hajzlem a vyslancem z pekla. Na začátku filmu když Češi se tak slavně vzdali, tak přijeli Němci a hned jak jim Češi ukazovali kolik je v Alpách sněhu a na konci, jak se zachovali i k těm co nic neudělali ba naopak pomáhali. Každopádně je tohle hodně zjednodušené ta situace to napětí v roce 1938 je nepopsatelný a na jednu stranu se člověk nemůže divit, že jsme taky udělali takoví hle věci a to jsme dělali daleko horší než je tady ve filmu… Jinak to jsem trošku odbočil zpět k filmu. Skvělí, parádně natočený doufám, že se bude točit kvalitativně více takových českých filmů. Velká gratulace!

Lidice (2011)

Nejsem příznivcem nijak zvlášť českých filmů, jelikož mi přijde, že Češi čím dál víc neumí natáčet filmy, ale kdyby všechny naše filmy měli takovou hle kvalitu, tak naše kulturní filmařský umění je na velice vysoké, kvalitní a velmi dobré úrovni. Škoda jenom v tom, že tohle je jenom, takový výkřik taková světlá chvilka na českém filmovém trhu. Ale k filmu… Jednoznačně skvělí. Natáčet takhle skvělí 100% český je super. Proč říkám 100% skvělí, tak to protože lidi dneska kašlou na historii, která navíc byla teprve nedávno, a když se řekne, že 2. světová většina si vybaví Německo menší část i Hitlera a všichni vylodění v Normandii. To, že tady byl nějaký protektorát Čechy a Morava to už většina lidí neví, nezná a myslím si, že je dobře když se takhle bude přibližovat naše historie tohohle národa mladým lidem nejlíp už školákům na základní škole, aby věděli, že 2. světová válka nebyla jen o 3 pojmech a viděli by trošku líp, že válka není jen boj a jak to ovlivňuje lidi okolo atd. Obrovská gratulace.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Po naprosto úžasném třetím dílu byl tenhle film nehorázným zklamáním. Začalo to hrozně rychle děj se hned, rozjel a jak rychle se rozjel, tak stejnou rychlostí i skončil, což byla trošku i škoda, jinak bych dal já větší hodnocení. Ale jinak mě film nikterak zvlášť nezaujal. Animace sice hezký, ale už mě přišlo, že autorům pomalu začali docházet nápady, jak ten film oživit. Pro děti tenhle film byl nejspíš zážitkový a asi se jim to hodně líbilo, ale pro mě jako pro staršího byl tenhle film ničím neoslovující a nenaplňující. V pohodě by moje filmařský libido, žilo dál i bez tohohle pokračování.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Bezkonkurenčně naprosto nejlepší díl ze všech Dob ledových. Autoři prokázali trošku iniciativy a pořádně se zamysleli na tom, co chtějí natočit a výsledek byl pro mě šokující a skvělí. Říkal jsem si, že třetí díl už bude o ničem, bude to samý co předchozí díly a nenabídne nic nového, ale v kině jsem se opravdu skvěle bavil. Od úžasných animací, které fungují už od prvního dílu až po velkolepé dinosaury a vtipné scény byly skvostné. Kdykoliv se rád k tomuhle filmu budu vracet a budu se vždy hezky a příjemně bavit. Od animovaného filmu bych takhle super pokračování ani sám osobně bych neočekával a nevěřil v něj.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Pamatuji si, že když jsem šel tehdy jako „malej šušeň“ do kina, tak jsem šel za to, že jsem ukázal místo peněz u vstupu moje vysvědčení a pustili mě do letního kina zdarma. Už jen kvůli tomu, že jsem šel na film do kina zadarmo, tak nejspíš nemám právo na tohle říct ani popel proti tomuhle film a taky, že to tak udělám. K tomuhle filmu stejně se nedají říct negativa. Jednoznačně lepší, hezčí, roztomilejší a povedenější než předchozí díl. Malí lenochodci byli dokonalí, roztomilí a skvěle pobavili. Určitě se na to podívejte a pokud nemáte rádi animovaný filmy, tak ho pusťte doma capartům. Určitě se jim to bude líbit.

Doba ledová (2002)

Zábavná, roztomilá a pěkná podívaná. Velmi pěkné animace a stejně tak, velmi pěkný odstartování tohohle dobrého animovaného dobrodružství. První díl je za těma nadcházejícíma (to je dobře, že pokračování je lepší až na čtvrtý díl), ale přijde mi nejvíc akční a živá. Jednoznačně asi jako zbylých devadesát devět procent animovaných filmů je určen především pro děti, tak nemůžete čekat bůh ví jak složitý děj nebo něco jiného, ale jak se říká v jednoduchosti je krása, tak vás může zaujmout a může se vám líbit. Pokud máte děti, tak ty vám nejspíš budou nadskakovat nadšením a budou si to pouštět od rána do večera.

Neprůstřelný mnich (2003)

Opravdu zajímavý film. Je to prakticky takový Matrix, akorát tak trochu jinak. Nehraje tam roli žádný virtuální svět a jde tady naprosto o jinej příběh. Co mě připomíná Matrix, tak to jsou souboje, ale tenhle detail mě vůbec neodlákal, od toho filmu ba možná naopak víc zaujal a nevnímal jsem to ani jako parodii nebo kopírování, jelikož to tak určitě nevypadalo. Po, takovým nesmyslným komentáře co jsem už dlouho nevymyslel, tak složitě to shrnu do poslední věty. Film byl zajímavý, dobrý, herci do filmu byly dobře zvolený a už jen to, že tam hrál, takovou roli Čech bylo určitě příjemné osvěžení.

Vítejte v džungli (2003)

Vždy mě dokáže pobavit, když v komedii vidím někoho, kdo hraje ve filmech především akčního hrdinu. A to se mi líbilo, na tomhle filmu, že je to taková spíš komedie, ale Rockovi neodepřeli akční scény. Určitě mohu doporučit. Film dokáže zabavit, pobavit, neunudit a dovolí vám vychutnat si ho plnými doušky. Obsazení, scénář,… bylo dobrý a neměl jsem k tomu nijak zvláštní výhrady. Nejlepší scéna z filmu určitě ten konec ve chvíli kdy se do městečka nahrnou býci. Pak nastoupí Rock se Scottem a dva proti stu musí zákonitě vyhrát a to nepotřebovali na začátku ani zbraně. Ale přesně tohle nafouknutý je to co mě na tomhle filmu baví.