Irčan (2019)

Jeden z nejlepších Scorseseho filmů. A to nejsem zrovna jeho fanoušek. Doporučuju shlédnout víckrát. Moje sympatie získalo taky to, že Niro tady není tak lascivní jako ve filmech Zuřící býk, Taxikář, Tenkrát v Americe (ano, vím, Tenkrát v Americe natočil Leone) není protivný neurotik jako ve filmu New york, New york. Uhranulo mě vynikající finále. Al Pacino+Joe Pesci+ k tomu "pokorný" Niro, to je kombinace

Výstřel (1981)

Skvělý Travolta, co se na tomto filmu dá ještě pochválit ? Jako politický thriller jsou lepší třeba Ctihodné mrtvoly, Pohled společnosti Paralax, Špion, na kterého zapomněli, Motýl na rameni, "Z", Atentát v Paříži, Den pro šakala. Jako politickému thrilleru tomu chybí napětí, ostatní herci nezaujmou, Antonioniho Zvětšenina je mnohem hlubší.

Tři bratři (1981)

Jeden z 1000 filmů, které nemusíte vidět než zemřete. Ve stejný den, kdy jsem sledoval tento snímek jsem si pustil Tažné ptáky s Menšíkem a Brodským- 1000x silnější film- a to po jeho shlédnutí ani nemusíte umřít. Češi umí kvalitnější komornější filmy. Nevyužitý Placido a Mezzogiornio, škoda !

Sin City - město hříchu (2005)

Nejlepší na tomto filmu je začátek a konec. Ten mě bez legrace upoutal, vizuální stránka je dobrá, ale ta láska k násilí člověka nakonec přesvědčí- vždyť je to přece komiks. Co chtít po komiksu ? Raději Chobotnici s Placidem

Bledý jezdec (1985)

Podobně jako Joe Kidd, krásná práce. Nehraje tady Eastwood Monka (Pro pár dolarů navíc) zestárlého o 20 let ?

Náhlý úder (1983)

Není to jako ve tmě odehrávající se Stahující se smyčka, je tam psychologie hlavní představitelky a není to tak hloupé.

Stahující se smyčka (1984) odpad!

Nejhorší Eastwoodův film, divím se, že jsem to vydržel do konce.

Doktor Živago (1965)

Nezlobte se na mě, ale tento film je na úrovni Rosamunda Pilcher nebo Diana Steel. Mám půjčenou knihu, těším se na ni. Myslím, že Leanovi se do ruské duši nepodařilo vůbec proniknout. Omar Sharif s jeho smutnýma očima, to byla ruská duše? Napadá mě okřídlené úsloví- svět chce být klamán. Pokud tomu tak je, mělo by se jednat alespoň o věrohodné klamaní.

Český žurnál - Reality (2019) (epizoda)

Zijeme ve zvracenem systemu, kdyz nemas penize nejsi nic, nic neznamenas, nejsi totiz bonitni klient. Naprosto odporny se mi v tomto dokumentu zdal architekt hl. Mesta Prahy. Koho vlastne reprezentuje ? Zajmy developeru zrejme, stat podle neho nema stavet, takze takovy developer je vlastne humanitarni bytost, ktera nestavi pro zisk a postavi lacine byty. Neni tento architekt nahodou placeny z verejnych penez ? Je spravne, aby horoval pro devlopery ? Dokument vyslovil to, co vime nebo tusime vsichni- nefungujici socialni stat defacto kapitalisticky stat, kde mocna hrstka v pozadi navazana na developery nema zajem stavet. Nedostatek bytu zvysuje ceny, coz je pro minoritu ve spolecnosti vyhodne. Je vyhodny kapitalismus pro vsechny ? Z tohoto filmu vyplyva velka pravdepodobnost, pokud stat nebude stavet, a stat a obce se nestanou socialnimi ,tak lide nejenze nebudou mit na hypoteky, ale ani na najem u soukromnika. Takze mnoha lidem hrozi proletarizace nebo rovnou bezdomovectvi. Kapitalismus je vlada privatizujici mensiny proti vetsine, ktera plati dane za privatizujici mensinu. A znovu se ptam je kapitalismus vyhodny pro vetsinu, pro asi 90 % obyvatel nasi republiky ? P.s. ceny nemovitosti nejsou vysoke jen v Praze, co Brno, kde jsou ceny jak v Praze- vychod a Praha-zapad ? Podivejte se d Plzne, do Blanenska, ano muzete se prestehovat treba do Ostravy, ale muzete za to zaplatit spatnym zdravim nebo nezamestnanosti ap. Pro koho jsou tedy byty, ktere jsou v nabidce realitek ? Pro koho je nenazrany kapitalismus ?

Holky z porcelánu (1974) odpad!

Asi nejhorší film mistra Herze. Nesnesitelné postavy a "děj" jediný normální tady byl Josef Langmiler. Marně přemýšlím nad tím, jestli mě v některém filmu Dáša Havlová zaujala. Ještěže mistr Herz natočil Sladké hry minulého léta !