Justin: Jak se stát rytířem (2013)

Průměrný animák, kde zapomenutý člen rodiny Weasleyových chce místo hůlky mávat mečem. Je to spíše pro menší děti, které se budou u vzájemného bouchání postav do hlav asi bavit, ale pro mě tam bylo těch zábavných momentů poměrně málo, takže průměr.

Kapitán Phillips (2013)

Tom byl pěkně vystrašený, ale kdo by nebyl, kdyby na něj soustavně civěl nějaký Somálec s věčně vypoulenýma očima, jako by si právě nechtíc zarazil hluboko do rekta neopracovaný, špatně seříznutý kolík. Navíc tam pobíhali hned čtyři a nejeden tvůrce hororů by v tom mohl najít námět pro další svůj kousek, přičemž by bohatě stačilo, kdyby občas nechal některého z nich vykouknout ze tmy. Co mě zaujalo, bylo to, jak Hanks o vlastní život moc nebojoval, ale když mu chtěli vzít kus papíru, tak se byl jako lev. A teď přijde test, jestli jste lepší, než americké námořnictvo: Ve vodě jsou dva muži, jeden je bílý a druhý černý s vypoulenýma očima. A otázka zní, který z nich je Tom Hanks a který Somálec? Amíci rozdíl nepoznali.

Khumba (2013)

Otázka rasismu a diskriminace se přenesla i do pohádky, kde se malému zebrákovi (ne žebrákovi) všichni posmívají, protože je bílý, tedy napůl, prostě má málo pruhů, něco jako bota adidas z vietnamské tržnice. Tak se s tím rozhodne něco udělat a zdrhne z domova, kdy mu jde v patách zlá ošklivá barevná čičinka, kterou v dětství přehlíželi, protože byla mrzáček na oko. No a tenhle mrzák se snaží dostat toho bílého zebráka, který cestou potká spoustu zviřátek a mezi nimi i osamělého orla, který žije v ústraní, páč byl středem posměchu, protože je, světe div se, také bílý, i když si říká černý orel (to mi připomíná jednu nebo dvě zpěvačky). Celý příběh je tedy o tom, že někdo někam jde za poznáním a je při tom obklopen předsudky kvůli své barvě. Od animáku bych ale čekal něco jiného, například zábavu, které zde bylo málo a byla tak trochu povědomá z jiných snímků.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Vtipy dobré, ale ta zápletka mi trochu unikala a kdyby to Downey Jr. a Val Kilmer v průběhu filmu nevysvětlovali, tak nevím, jestli bych se chytal, protože i tak mi přišlo, že situace šlo řešit jinak, než jak probíhaly ve filmu, kde spousta jednoduchých zápletek byla zbytečně zkomplikovaná. Jako komedii ale tomu nemám co vytknout. Zvlášť scéna s herečkou "občas hraju ve filmu" a následná ukázka štěku s vlkodlakem mě pobavila.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Klik je komedie, na níž se opakovaně rád podívám, protože se u ní vždy bavím stejně dobře, jako když jsem jí viděl poprvé a rozhodně pro ní neplatí, že opakovaný vtip není vtipem. Rovněž se mi líbí originální nápad filmu, i určité poselství o tom, jak se dá promarnit život, které sebou nese. A ačkoliv nejsem moc na dojáky, tak tady mi konec jednoduše sedl, stejně jako herecké obsazení.

Klub sráčů (2000)

Dva puberťáci, kterým táhne tak na čtyřicet, svým zjevem zesměšňující dauny, si chtějí poprvé vrznout, tak odjedou na Ibizu, aby tam potkali někoho stejně postiženého, protože nikdo s IQ vyšším, jak 60, by jim nedal. Film nabízí spoustu demence, oplzlostí, nevkusu až hnusu, kdy jedna scéna funguje spolehlivě jako prst do krku. Ale vzhledem k tomu, že jsem se u sledování tohoto filmu asi dvakrát pousmál, tak úplný odpad tomu nedám.

Kouzelníci (2013)

Díky Olivii Wilde bylo na co koukat, ale jako komedie mi to moc nepřišlo. Spíše to na mě působilo jak dokument o několika generacích kouzelníků s humornými scénkami z natáčení. Nejvíce mě pobavilo přenášení bezvládných diváků v rámci kouzelnického vystoupení - kam se na to hrabe zacházení s balíky na poště.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Pokud nechcete znát konec, tak dál nečtěte. Zajímalo by mě, jak mohli vidláci s kolty proklatě na hov.o, společně s nějakým inčučunou a jeho bandou "vlhkých kojotů", nebo jak si ti indiáni říkají, porazit vymakané emzáky s technologií převyšující chápání současného člověka, natož bandy nemytých venkovanů a spolku "Pokahontas", kteří zdrhají i před parní lokomotivou jako by to byl samotný úd vládce pekel. Kdyby se indiáni místo tomahavků vytasili s BGM-109 Tomahawk, tak bych to chápal, ale takhle působili stejně zoufale, jako Poláci, když se snažili odrazit vpád německých tanků na koních se šavlemi v rukách. Hrdinové ano, vítězové ne. Na druhou stranu je to sci-fi, tak proč by nemohli E. T. udolat klacky a bambitkami zvláště, když nestihl zavolat domů. JInak to ale šlo, jen je škoda, že když Olivia Wilde vystupovala nahá z ohně, tak to musel být zrovna tak vysoký fajrák.

Kráska a zvíře (2014)

Klasická pohádka o tom, jak zchudlý kupec cestou domů vleze do zámku svého souseda, vyjí mu celou ledničku, pak ukradne, na co přijde, a přestože jeho koník pod tíhou nákladu sotva leze, tak mu to nedá a začne devastovat jeho zahrádku, přičemž lohne ještě jednu růži, což naštve majitele, v tomto případě zviřátko s podobou lva nebo dlouho neholeného bezdomovce v drahých šatech. Pak se má jet rozloučit s rodinou, kdy se ale doma zmíní, že v zámku bydlí pěkný zvíře, což jeho nejmladší dcera asi pochopí ve smyslu pořádného hřebce (teď nemyslím koníka), nasedne na koně (teď myslím opravdu koníka) a rychle uhání na zámek, aby se zklamala a zjistila, že se jedná opravdu o zvíře, sice s dlouhým ocasem, protože je to lev, ale pořád jen zvíře. Kdybych to měl porovnat s naší Pannou a netvor, tak ta byla hororovější a tohle je více pohádkovější, ale také hezky zpracované.

Krutá rasa (2006)

Tak trochu Lessie se vrací, jen si sebou bere pár kámošů jako Dášenku, Žaryka a další hafany a společně terorizují partu mladých, které si pletou s granulemi pro psy. Pejsci navíc mají být výsledkem nějakého armádního experimentu, sice nevím, v čem se liší od jiné zdivočelé smečky psů, které nikdo necvičil, jen jim nedal nažrat a oni mu utekli dírou v plotě, ale asi mají nějaké tajné schopnosti, tak tejné, že byly utajeny i před divákem. Když ale na film koukám jen jako na něco, kde lidé bojují o přežití před smečkou hafanů, tak to bylo koukatelné, místy napínavé a občas i zábavné. Prostě průměr.