• Thriller

Čas sluhů (1989)

Studie pokřivené lidské osobnosti, které nahrává nejenom doba ve které žije, ale i zbabělost a slabošství jejího partnera. Herecký koncert Ivany Chýlkové a zřejmě její životní role, a pro mě už tehdy jasný signál, že takhle si partnerství opravdu nepředstavuju. Ještě vzpomenu nezapomenutelnou píseň. A škoda, že Irena Pavlásková to pak už bere jenom šusem dolů.

Bestiář (2007)

Už dlouho jsem se tak nestyděla! Za chlapy, kteří jsou zde vykreslení jako pokřivené kreatury! A hlavně za ženy, které jsou zde prezentovány jako ty největší blbky. FUJ!

Ropáci (1988) (studentský film)

Super! Nejkrásnější bylo (následující den po odvysílání v televizi), poslouchat v práci ty "zasvěcené" komentáře. Netušila jsem, jakou sílu má mystifikace a jak jsou lidé důvěřiví. Doposud nepřekonaný Svěrákův počin!

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Jako velká milovnice krimi v různých polohách jsem byla velmi potěšena tímto seriálem, který mapuje vývoj kriminalistiky a dopad nových poznatků vědy na vyřešení zločinů. Zajímavé případy, vycházející ze skutečnosti a skvělé obsazení i režie (opět smekám před panem Moskalykem). Výborně jsem se bavila a navíc se dozvěděla spoustu zajímavých věcí.

Kráska a zvíře (1971) (TV film)

Zcela odlišné zpracování oproti pozdější verzi - studiová záležitost s důrazem na Hrubínův text, procítěné herecké výkony a "sexy hlas" Jiřího Klema. I úspornější, lyričtější pojetí má svou sílu...To, co je ale nadčasové, je téma hledání vnitřní krásy v každém z nás!

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Počáteční okouzlení se bohužel časem změnilo v rozčarování... Takže, na začátku - dobrý scénář, umírněné herecké výkony (zřejmě i díky režii pana Moskalyka), perfektní vykreslení dobových reálií (nad výtvarnou stránkou jsem doslova slintala nadšením - kostýmy, masky, auta, každičká rekvizita dýchá tou dobou), patřičná atmosféra, vtip i dojetí. A pak umřel pan režisér a všechno se to slilo do trapné parodie.

Dobré světlo (1985)

Tak trochu "Americká krása" v socialistickém osmdesátkovém Československu. Rozhodně tématem krize středního věku a jeho řešením! A tak se i náš hrdina jednoho rána probudil s pocitem, že se jeho život utápí ve smrdutém rybníčku a že pokud chce něco se svým životem udělat, musí to být hned a radikálně. Ve své době velice originální a velice odvážné!

Rodina je základ státu (2011)

Civilní herectví a uvěřitelný příběh jsou určitě plusy. Neschopnost hlavního hrdiny přiznat si svou vlastní zhovadilost a jeho náhle "prozření" o důležitosti rodiny mě, bohužel, neuspokojilo. Proto silné chvilky (návštěva u přátel) střídají momenty, které mě emocionálně příliš nezasáhly. Škoda, čekala jsem od Sedláčka přece jen víc.

Žert (1968)

Film o jedné zbytečné "pomstě" má pro mě ještě přidanou hodnotu - Uherské Hradiště a jeho blízké okolí! A tak se ve mně pere určitá hořkost s nostalgií dávno ztraceného.

12 let v řetězech (2013)

Totálně promarněná příležitost! Vždy mě zamrzí, když se silné téma rozmělní do klišoidních "krásných" obrázků. Film, který míříl na Oscara a vše tomu přizpůsobil.