• Thriller

Domek z karet (2013) (seriál)

Až na to, že nevěřím, že by si vrcholný politik až tak ušpinil ruce (na to má přece své pohůnky), taková malá ukázka toho, jak to chodí. Systém služeb i službiček, ale i nepokryté vydírání. Smysluplá věc, která se vymění za něco "užitečnějšího". Dohoda, která nepřežije ani okázalé potřesení rukou. Lhaní bez mrknutí oka a s úsměvem na tváři. A na voliče si vzpomenou jenom před volbami, když se počítají hlasy. Ale nejsou jediní, svůj kus masa si chtějí urvat i další...naivní novinářka, která udělá pro kariéru cokoliv, ale také politikova manželka, okázale "páchající" charitu. Zrovna z ní mě až mrazí! Už dlouho jsem nepotkala tak bezcitnou ženskou postavu. No, ale i tak může fungovat šťastné manželství.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Sedmdesát osm dílů za necelý týden! Celou tu dobu jsem žila v tom úžasném světě americké reklamy 60. let. A po celou dobu všichni jenom kouřili, chlastali a přefikli všechno, co prošlo kolem! Jak, proboha, ještě dokázali pracovat? Přitom jejich postupy se používají dodnes ( cílové skupiny, negativní reklama...). Střídají se tu naprosto nečekaně různé polohy, od dramatu po absurdní humor. A objevila jsem tu, u nás téměř neznámou, Christinu Hendricks, tu sexy zrzku se ševelivým hlasem. Oni ale všichni hrají jak o život (to se to hraje, když je co)!! Po týdnu jsem se probrala s parádní kocovinou, ale velice šťastná, že jsem ho prožila v tak skvělé společnosti.

Bedna (1993) (seriál)

Je to gambler, pijan, lhář a sobec! Navíc s ne příliš atraktivní figurou. Ale s úžasnou "bednou" a schopností vcítit se, ale přesto nesoudit. V případech nejde o to, kdo a jak zločin spáchal, ale proč?! Přičemž jednou se vraha ani nedozvím a je mi to upřímně jedno. Všechny postavy jsou uvěřitelné, své démony mají i jeho kolegové z řad policie, nic není černobílé. A i po dvaceti letech to působí pořád stejně dokonale!

Gauneři (1992)

Jedna zpackaná loupež, omezený prostor, skupina gangsterů, kterým dochází trpělivost a někde mezi nimi zrádce. Všechno zhuštěné do maximální působivosti, jednoduché a syrové. Tak se mi to líbí!

Thelma a Louise (1991)

Já vím, že si Thelma o ten průser tak trochu koledovala, já vím, že to Louisa vyřešila přehnaně razantně...Ale divíte se, když vidíte kolem nich všechen ten mužský odpad (s jedinou výjimkou)? Takže nakonec nezbývá nic jiného, než vydat se na dopředu určenou cestu, protože za všechno se platí, a za svobodu obzvlášť!

Americká krása (1999)

Tento film mi dává naději, že nikdy není pozdě změnit svůj život.

Fargo (1996)

Když si ten uťáplý moula na fingovaný únos své ženy najal nesourodé duo Buscemi - Stormare, muselo být každému jasné, že to nemůže dobře dopadnout...A tak se zasněženou krajinou táhne krvavá stopa a těhotná šerifka, s grácií sobě vlastní neomylně vede díváka k cíli. Paráda! A pokud jde o někdy zmiňovanou brutalitu, ale no tak, jakápak brutalita, je to jen nadsázka a absurdní humor.

V Bruggách (2008)

Černohumorná gangsterka s perfektním obsazením, dokonalými dialogy, nečekaným chováním hlavních hrdinů a docela logickým závěrem (tak proto ten trpaslík?). A rozhodně chci do Brugg!

12 opic (1995)

Mám ráda sci-fi, mám ráda cestování v čase a obzvláště mě baví temné filmy. Mimochodem, lidstvo už si o pořádný průser koleduje hodně dlouho. Tady jsem všechno dostala v jednom balíčku, navíc se skvělými výkony herců, které mám ráda a kteří i tak dokázali parádně překvapit. A závěr mě vždycky hrozně dojme!

Obvyklí podezřelí (1995)

Komplikovaný děj, navíc informace takzvaně z druhé ruky...Pokaždé se bojím jenom mrknout, abych o nic nepřišla. I když už vím, že všechno je úplně jinak!