• Thriller

Liga gentlemanů (1960)

Starosvětská kriminálka, lehce okořeněná typickým britským humorem, skvěle vymyšlená i zahraná. Nostalgický závan starých časů a evidentní inspirace pro další generace filmařů.

Katie se loučí (2016)

Obvykle nemám pro naivní hodné blbky z nějakého zapadákova moc pochopení. Většinou mám pocit, že si za svůj neradostný osud vlastně tak trochu můžou samy. Tak tentokrát to neřeším. Opravdovost a vědomá dobrota Katie mě naprosto okouzlila. I to, jak dokáže odpouštět a znova jít za svým snem o lepším životě. Přála bych ji, aby to někdo v budoucnu ocenil, což se ale nejspíše nestane.

Mladý Wallander (2020) (seriál)

Myslím, že je úplně zbytečné odvolávat se na Wallandera, spíše to celému projektu škodí.

Ratchedová (2020) (seriál)

Má to styl, výborné herecké obsazení, skvěle napasovanou muziku a dokonalé výtvarné aranžmá. Ale i v tak silně stylizovaném příběhu bych ocenila sem tam nějaký náznak logiky v chování jednotlivých postav. A Přelet nad kukaččím hnízdem bych vůbec nezmiňovala.

Ink (2009)

Asi nejvíce se mi líbila ta zvláštní melancholická poetika. To, co mi naopak vadilo, byla přílišná polopatičnost s jakou mi naservírovali "poselství". Moc prostoru pro fantazii mi teda neponechali.

Mamka a taťka (2017)

Už se nemusím bát sociálky ani svých dospělých dětí, a tak... tleskám!

Haider (2014)

Já mám s Hamletem vždycky velký problém, a tímto indickým, poněkud hysterickým přepisem jsem tomu moc nepomohla.

Omkara (2006)

Shakespeare v indickém provedení hýří barvami i temnou vášnivou osudovostí. Znovu potvrzuje, jak je aktuální. V každé době a v každé kultuře.

Antarktida (2020) (seriál)

Deset malých černoušků, čili uzavřená komunita osob, ve které řádí vrah, to mě vždycky moc baví. A baví mě i různé varianty na tohle téma. Je nápadité ocitnout se tentokrát na výzkumné polární stanici, na které přežili pouze dva navzájem se obviňující lidé. A každý z nich události minulých týdnů líčí poněkud odlišně... Vlastně jsem se celou dobu náramně bavila, a to i přes to, že se tedy fabuluje opravdu hodně šíleně a že logika se v té ledové pustině moc neřeší.

Tajemství (1974)

Decentní konspirační drama, u kterého bych docela uvítala otevřený konec.