• Thriller

Benátky (2010)

S Kolského poetikou jsem zpřízněná, rozumím tomu, co chce říct a líbí se mi, jak to říká.

Möbius (2013)

Agenti tak tajní, že ani sami netuší pro koho vlastně pracují.

Lincoln Rhyme: Hunt for the Bone Collector (2020) (seriál)

Kriminální romány Jefferyho Deavera sice nejsou vrcholem literatury, ale i přes svou překombinovanost jsou alespoň zábavné a čtivé. Tento laciný seriálový počin se jim ani nepřiblížil. Na malé ploše nemá dostatek času rozvinout zápletku anebo seznámit nás s postavami, natož vytvořit si k nim nějaký vztah. O atmosféře se ani nezmiňuji, žádnou to nemá.

Skrytá hra (2019)

Velice zajímavá a do poslední chvíle napínavá mystifikace. Bill Pullman a Robert Więckiewicz, opilecky se motající noční, poničenou Varšavou, jsou neodolatelní.

Lví král (1994)

Já novodobější "disneyovky" moc nemusím, ale když vedle mě sedí můj vnouček a blaženě se tlemí, tak mě to přece musí ovlivnit.

Crisis in Six Scenes (2016) (seriál)

Nebýt posledního dílu a hlavně ženského čtenářského kroužku, tak bych tentokrát Woodyho asi odstřelila jednou hvězdičkou.

Průsmyk (2019) (seriál)

Průsmyk byl pro mě velice příjemným překvapením. Nečekala jsem, že se na pomezí německo-rakouských Alp setkám s tak rafinovaným zločinem. Bavila mě ta ponurá atmosféra a zajímavá postava rakouského policisty, který vypadá jako by ho právě vyhrabali z popelnice.

Tvrdé palice (2008)

Mám moc ráda staré romantické komedie z 30 let a zdá se, že George Clooney je na tom podobně. Natočil totiž velice stylový film, který dodržuje daná pravidla - jednoduchý příběh, vtipné dialogy a kousek morálního poselství ohledně manipulace s pravdou. Podařilo se mu udržet rytmus celého vyprávění, dobovou atmosféru i typově přesné herecké obsazení.

The Lie (2018)

Co všechno jsou rodiče ochotni pro své dítě udělat. Z lásky anebo z pocitu viny.

Banshee (2013) (seriál)

Banshee na první pohled vypadá jako nudný, ospalý zapadákov, jenže zdání klame. Muži jsou v něm mlčenliví a drsní jak šmirglpapír, ženy sexy a ostré jako žiletky. Každý konflikt se řeší ranou pěstí anebo rovnou projektilem mezi oči. Za všechno může příjezd nového samozvaného šerifa, který je zatížen temnou minulostí a svým svérázným vystupováním zamíchá osudy místních obyvatel. Krev stříká na všecky strany, mrtvol přibývá a těžko říct kolik životů ještě zbývá oblíbeným hrdinům...