• Thriller

Sbohem Dragon Inn (2003)

Nemůžu filmu upřít zajímavé téma a svéráznou poetiku, ale absolutně se mi netrefil do nálady. Jsem totálně vyčerpaná a po padesáti minutách sahám k rychloposuvu - evidentně nejsem jediná, koho to napadlo. Ale! Zaujal mě film, který běží na plátně. A ten je skvělý a zábavný, ale to už je o něčem jiném...

El bar (2017)

Už to tak vypadá, že si španělského Álexe začínám pamatovat stejně jako toho nizozemského Alexe. U obou mě baví jejich nekorektní černý humor, perfektní znalost lidských slabostí a originalita. A to, jak si pohrávají s divákem. .

Hříšnice (2017) (seriál)

Zajímavý námět, který mě mile překvapil logickou a nepřekombinovanou pointou. Osudový a tragický moment, ale naprosto pochopitelný, se zvrtne do zoufalého činu, jehož následky se po létech vrací jak bumerang. Z obou odlišných sester mě jednoznačně nadchla ta se slabým a nemocným tělem, ale s bystrým mozkem a svobodnou duší.

Lekce (2014)

Dostat se do dluhové pasti, na to stačí opravdu málo - nezaměstnaný manžel, alkoholik, který vám zatají všechny pohledávky, a exekuce je na spadnutí. Pak je jen na vás, jak z toho ven. Ponížit se a přiznat chybu ve výběru partnera anebo to pořešit jinak? Hlavní hrdinka mě každým svým rozhodnutím víc a víc štvala. Ale až později mi došlo, že jsem vlastně na Balkáně a to se pak musí brát celé trochu s nadhledem.

Jen 17 (2013)

Zkusila by to každá, kdyby měla odvahu. To určitě! Za pár peněz (které nepotřebuju) sex se svým pradědečkem - ale je něžný. Sex s umaštěným tatíkem - taky zkušenost (plus příplatek). Sex s neurotikem a s trochou ponížení - taky to mohlo dopadnout hůř... A do toho zděšená matka, která nechápe. Tak její pocity si vybavit umím, i ten strach a věčnou otázku, co jsem udělala špatně!

Jolene (2008)

Tak nevím, je Jolene obětí anebo mazanou dívkou, která se až příliš rychle učí? Zprvu sebou sice ve své naivitě nechává manipulovat, ale už brzy zjišťuje, jak pěknou tvář a sexy tělo využít k dosažení snadnějšího života. A že její štěstí trvá vždy jen krátce? Aby ne, když nevybíravě jde s každým, kdo ji slíbí, že se o ni postará. Litovat hrdinku se mi příliš nedaří a rovněž stereotypně se opakující vzestupy i pády časem omrzí.

Hardcore (2004)

Drsná pohádka plná sexu, drog a násilí. Výrazná stylizace. Provokující a nepříjemné.

Svůdná krása (1996)

Už jenom za přenádherné Toskánsko, za tu bohémskou komunitu a za prostředí, ve kterém může každý odpočívat i tvořit, už jenom za to bych "zabíjela". Škoda že citové tápání i první sexuální zkušenosti (i když v tomhle případě moc hezké!) mě ale přece jen až tak neuhranuly. Ale že bych se nudila? To ani náhodou.

Prodloužený víkend (2013)

Občas je potřeba vyplavit všechny nahromaděné emoce...A tak jsem se včera dojímala, občas nevěřícně pozvedla obočí, opět dojímala a v závěru jsem si i pěkně poplakala.

Konvoj (2016)

Dokonalý žánrový thriller, nic víc - nic méně. Poláci jsou furt o pořádný krok před námi.