Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 23.1.2008  18:09

"A to teprve uvidíte, jakej, my Češi, jsme národ!"

• 20.1.2008  20:34
    Opravdová láska (TV film) (2007)

Příjemný, civilní, bez patosu. Paní Štěpánková má v očích skutečnou bolest. Celkový casting se povedl a vzniknul příjemný televizní film.

• 22.12.2007  17:19
    Samotáři (2000)

Tenhle film se mi neuvěřitelně zprovitil. Ondříček pochopil, že chce-li natočit "kultovní" film pro mládež tehdejší generace musí šáhnout na osvědčené postupy. To znamená dát dohromady hláškostroj a obsadit herce, kterýmu to budeme věřit a mladí se s ním dokonale stotožní. Na mě to prostě nefunguje a u filmu jsem se nikdy nebavil. Dvě hvězdy za Muchowu hudbu.

• 27.11.2007  00:23

"See you, when I see you..."

• 7.4.2007  22:50

"This is how we fight!" Jednoznačné vítězství formy nad obsahem.

• 4.3.2007  14:33

Jak řekl Herbert Lom: "Ten pán, co hrál Sellerse je lepší než sám Sellers."

• 9.1.2007  21:01

"Neberte drogy, děti. Staňte se hvězdou a budete je mít zadarmo!"

• 10.12.2006  14:31

"Ty si taková typická česká nátura, dostaneš funkci a hned si myslíš, že hovno je tvůj strejc."

• 5.12.2006  16:07

"Chceš víno??? Nebo pišingr?"

• 4.12.2006  18:41

"Pojď na mou hruď, než tam bude plno."

• 26.2.2019  21:13
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

"Je suis Čočkin!"

• 1.2.2019  21:17
    MOST! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

"Ty vole dyť tam mají Hněvana..."

• 27.12.2015  15:44

"Pazdero. Mám pro tebe návrh. Ty odložíš tu zbraň a já ti za to dám dva stříbrný náramky."

• 14.11.2014  15:50
    Frank (2014)

"Put your arms around me. Fiddly digits, itchy britches. I love you all."

• 26.9.2014  17:30
    Moderní byt (TV film) (1971)

"Krasavice inteligentní!"

• 20.9.2014  15:50
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

"Ty špagety jsou moc dlouhý." – "Cibuli nejim." – "A ta sůl je domácí?"

• 20.7.2014  10:42

"I will not fall into despair! I will keep myself hardy until freedom is opportune!"

• 18.7.2014  09:39
    Noe (2014)

"Na počátku nebylo nic..." a po shlédnutí filmu jsem toho názoru, že to tak mělo i zůstat.

• 7.1.2014  17:04
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

"Fuck Prague!"

• 27.11.2013  13:58
    Já a robot (TV seriál) (2013)

"Nikdo si nebude vyskakovat na můj ohřívač kafe."

• 22.10.2013  13:06
    Count Arthur Strong (TV seriál) (2013)

"You have never seen an organ that I've got." Steve Delaney je britský rozhlasový komik, který napsal scénář společně s Grahamem Linehanem a sám se obsadil do hlavní role nepříjemného důchodce, bývalého komika a kdysi dávno partnera slavnějšího kolegy, který již nežije. Když přijde na scénu jeho pozůstalý syn a požádá Artura, aby mu pomohl s biografií jeho otce netuší ještě vůbec do čeho se to vlastně pouští. – Velké očekávání, že jde o další autorský seriál autora IT Crowd a Black Books nakonec vyjde trošku naprázdno. Jedná se celkem o skromnou one-man show staříka, kterého si rychle oblíbíte pro jeho zvláštní britskou dikcy (ze které vznikl takzvaný "arthurismus"), svérázný pohled na svět a jeho sebevědomí. 6-ti dílný seriál má celkem vyrovnanou kvalitu a je zde spousta typických Linehanovských absurdních situácí včetně referencí a parodií na soudobou televizní produkci. Nicméně kvalit IT Crowd nebo zejména Black Books, kterému je přece jenom blíž, zcela určitě nedosahuje. 4 hvězdičky s odřenýma Arturovýma ušima. Seriál chystá druhou sérii.

• 22.8.2013  10:15

"You saved my life." Kolikrát jste tuto větu napočítali za celý film? JJ má moc malý popkornový koule jinak by z Cumberbatche alias Khana vymlátil tolik co Nolan z Jokera. Už dlouho jsem neměl z filmu podobný pocit, že se vlastně vůbec nic nestalo. Chybí tomu tah na bránu a větší moment překvapení.

• 18.5.2013  11:05

"You're so cool." Opulentní teatrální přeexponovaný kýč, který jde po povrchu původní knihy. Hlavní postavy mi vycházejí jako: Gatsby – muž, který povýšil stalkerství na umění. Daisy – rozmazlená snadno zmanipulovatelné kráva. Nick – nudný vypravěč. Tom – jediná plnokrevná postava, který fandím. Baz Luhrmén nevr mhóre.

• 13.1.2013  19:28

"I like the way you die, boy."  Mě ten QT prostě nebaví.

• 2.10.2012  16:28

"Do you have any idea what a Thompson sub machine gun does to a mortal?"

• 12.4.2012  06:40
    50/50 (2011)

"Nádor? Já? To nedává smysl. Já nekouřím, nepiju, recykluju!"

• 6.10.2011  18:27
    proStory (TV pořad) (2011)

To vypadá, že se hodnotí samotné domy, nikoliv pořad. Pro architekty jedinečná a promrhaná možnost jak mluvit k širšímu publiku se zcvrkla na vlastní obhajobu. Pro odbornou veřejnost se z pořadu nedovím o nic víc než jsem si přečetl ve většině ročenek. Záměr i potenciál pořadu je obrovský se všemi těmi jmény, ale zatím tomu chybí filmařská ruka, která by to pozvedla ještě o úroveň výše. Nelíbí se mi ta koncepce práce s "názorem prostého lidu", který mi přijde osobně urážlivý a svědčí o zahleděnosti či elitářství a ne-snaze komunikovat s veřejností o problému, který má daleko širší kontext. Architekti nadšeně tleskají, ale běžný divák (tedy potenciální klient) přepíná.

• 21.12.2010  11:17

"Naučil jsem se jezdit na koni. Osvojil si základy maďarštiny. Hraju závodně domino. Ale chodil jsem i do kurzů pletení. Zkusil jsem judo. A hlavně. Každej víkend chytnu stopa a vyrazím na čerstvej vzduch."

• 11.10.2010  22:32

"Oni ti tvoji Češi za kamny umí být pěkný svině..." Kdyby tohle byl průměrný český film měl bych neskonalou radost nad úrovní české kinematografie. Bohužel není. Obrazově vytříbené, dějově se nedivím, že od toho dal Bondy ruce pryč.

• 25.5.2010  16:19

"Vraťte mi notebook nebo vám tady udělám párty jakou jste ještě nepoznala.." Srovnávat tenhle film s Přeletem nad kukaččím hnízdem je naprosto mimo. Tenhle hype movie tomu nesahá ani po kotníky. Laciná story o DJovi, která je zajímavá pouze tím pozadím celé djské scény.