Valčík s Bašírem (2008)

"26 psů. Pamatuji si každého z nich. Každou tvář, každou ránu, pohled v jejich očích... 26 psů." Přes detailně provedenou animaci za pomocí různých současných animačních technik má na mě tenhle film celkem neutrální účinek. O tom, že je válka svinstvo a že není jednoznačné kdo je ten dobrý a zlý toho bylo natočeno již hodně. Tenhle snímek nesděluje nic nového, pouze tyto omleté skutečnosti zopakuje v luxusním balení pohledem jednoho ze zůčastněných. Pár dní po shlédnutí to ve mě nic nezanechalo a film se mi spojil v jeden dlouhý pás animačních technik. Více informací o událostí na: wikipedia

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

"Čortův hrád! Tam strášá!" Nejlepší Lipskýho film. Geniální, plné stovek nápadů. Svým způsobem perla české kinematografie, důstojný nástupce Zemanova světa a způsobu výtvarného vyprávění. Nádherný scénář plný krásných, vtipných a nezapomenutelných dialogů a perel z úst herecké extra třídy. Jan Švankmajer a jeho rukopis je tu poprvé pro mne nenásilný, hudba Luboše Fišera s dokonalou operní smyčkou perfektně sedí.

Sedmikrásky (1966)

"Rozhodli jsme se, že budeme dokonale zkažené."

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

"Jsem vegetariánka. Kromě ryb. A občasného steaku. MILUJU STEAKY!"

Kinobox (1993) (pořad)

Teď jen průměrný pořad ve kterém se nikdy nedovím nic novýho a jediný na co mě jakžtakž baví je koukat z nostalgie moderátor Čtvrtníček (který připomene chvilkama své zlaté okamihy z České sody). Holý&Kohout ovšem byli na pět hvězdiček!

Pusinky (2007)

"Si blázen vozit trávu do Holandska..."

Yes Man (2008)

"Řekněte to miliónkrát. Řekněte to ještě miliónkrát. A to slovo, které řeknete dvoumiliónkrát je... Ano!" Jim Carrey comeback? Yes. Originální námět? Yes. Je to vážně vtipný? Yes. Přirozený ústřední romantický pár? Yes. Inteligentní zábava? Yes. A další zastávka Azkaban? Yes!

RocknRolla (2008)

"People ask the question. What's the RocknRolla?"

Baba na zabití (2003)

"Je to volné jako dublinská prostitutka!"