Užívej si, co to jde (2009)

Woody si pro sebe vyměřil, nastříhal a spíchnul přesně padnoucí oblek. A pak ho předal (doslova) kulhajícímu imitátorovi.

Veřejní nepřátelé (2009)

Michael Mann mi připravil poměrně velké zklamání. V podstatě velmi podobně schéma příběhu jako Heat, akorát změlčené a plytce natáhlé na dvě hodiny a půl v podstatě ničeho. Johnny Depp je bezpochyby vynikající herec, ale zde mi nesedí ani trochu. Romantický gangster je tak sladký, že nemůžete nefandit (opět) famóznímu Christianu Baleovi. Ten sice nedostává mnoho prostoru (což by bylo záhodno), ale potvrzuje, že momentálně nikdo lepší formu nemá. Co dále drží film, jsou akční scény, které jsou bezchybné - obvzláště naháněčka v nočním lese. Po druhém shlédnutí: Dalším výrazným neduhem je digitální kamera, která místy ze scény dělá ateliérový snímek z lepšího mobilního telefonu.

Villa Amalia (2009)

V podstatě lyrická procházka po různých zákoutích sladké samoty s postarší francouzskou "slečnou". Hlavně sem se těšil na tu villu (nevím proč, že by studijní deformace?) a ta byla nádherná...a vlastně celý tento film je spíše o jenom pocitu, náladě, impressi místa...Isabelle Huppert je správná "herdekbaba", s ničím a nikým se nemaže a na akorátní stopáži postupně získá divákovy sympatie.

Všechno je sračka (2009) (studentský film)

Kristus jako chlap, co vynalez novej druh kořalky...Neskutečná one-man show jednoho sečělého, militantního důchodce, ke které se náhodou připletl študák s kamerou. Nic víc, nic míň.

Zombieland (2009)

5* za Billa Murrayho mínus 4* za nevtipnost plus 1* za drsnej styl (měl to být asi humor, ale vznikl pouze styl)

Život je boj (2009)

Tenhle podivný Rocky revival zažívá jediné světlé okamžiky v romantických momentech, zaujímajících na dnešní dobu až naivně balzámovým kouzlem. Jinak si každý mele to svoje, Terrence Howard je příšerný a málokdy dávají hned dvě věty po sobě nějaký smysl. S bojovými scénami je to takové všelijaké a vůbec celý projekt silně připomíná spíše počítačovou hru.

2012 (2009)

Druhý nejlepší katastrofický film roku, předčil ho jenom Rytmusův klip na skladbu Verejný nepriatel (http://www.youtube.com/watch?v=ZXPST7DJ4yQ ). A to proč? Má asi tak o dvě slova delší (lepší?) děj a daleko dražšeji vypadající efekty. Ano, 2012 je neskutečně slabá pseudocitová vydíračka, jejíž vizuál skládájící se z pofiderních záchvěvů Země a lacině vypadající interiérové digitální kamery zcela s přehledem smetají jedinou možnou devízu, kterou tento film mohl mít. Humorné scénky jakožto zřejmá pocta Zdendovi Troškovi v této rovině fungují, proč ne.

4 (2009)

Surrealistický visuální orga(ni)smus.

Austrálie (2008)

Naprosto zbytečný, nudný, natahovaný velkofilm. Vtipné pasáže jsou trapné, epické slabé, romantické plytké. Škoda Hugha pro tuhle roli...

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

A až i poslední babičce u obrazovky ukápne slza na naditou igelitku z Lídla, Babica se spokojeně vrátí k tomu, co mu jde nejlépe: půjčování lyži.