Pocta Freddiemu Mercurymu (1992) (koncert)

Ako gesto nevyhnuteľné. Ako koncert dôkaz o tom, že Freddie bol len jeden. Veľa účastníkov len do počtu, kvalitou a prednesom degradujúc celkový dojem. Pekné, ale divné :(

Vánoční koleda (2009)

|| Scenár: Robert Zemeckis / Predloha: Charles Dickens - A Christmas Carol | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Jack Rapke, Steve Starkey, Robert Zemeckis | Distribúcia: Walt Disney Pictures, ImageMovers Digital | Štúdio: Walt Disney Pictures Motion Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 325,286,646 $ || Antianimák, aký tu ešte nebol. Zo začiatku ma tá formálna stránka tak odpudzovala, že som bol na pochybách, či to budem pozerať ďalej. Zemeckis však pojal látku Dickensa tak osobne a jedinečne, že si ma nakoniec zatiahol úplne do deja a podmanil si ma i svojou divnosťou. Je priam neuveriteľné, že sa niečo tak nehollywoodské vôbec dokázalo vynoriť z komnát Disney zámku. Faktom je, že rodinný trhák sa z toho stať nemohol. Jednoznačne záležitosť pre starších. 78% | HD, THX, EN DTS |

Company (2003)

|| Scenár: Barbara Turner / Príbeh: Neve Campbell & Barbara Campbell | Hudba: Van Dyke Parks | Produkcia: Robert Altman, Joshua Astrachan, Neve Campbell, Pamela Koffler, David Levy, Christine Vachon | Štúdio: Sony Pictures Classics | Rozpočet: 15 miliónov $ | Tržby: 6,401,690 $ || Ďalší experimentálny tanečný film, ktorý svojou javyskovou abstraktnosťou trošku vyčnieva z rady. Film je okrem tanečných scén emočne dosť plochý, chémia medzi hercami nefunguje. Nepomáha tomu ani zle namixovaný český dabing. 60% | DVD, CZ DTS |

2 zbraně (2013)

|| Scenár: Blake Masters / Predloha: 2 Guns - Steven Grant | Hudba: Clinton Shorter | Produkcia: Marc Platt, Norton Herrick, Randall Emmett, George Furla, Ross Richie, Andrew Cosby | Distribúcia: Universal Pictures (US), Entertainment One (Canada, UK), Forsight Unlimited (International), TriStar Pictures | Štúdio: Emmett/Furla Films, Marc Platt Productions, Boom! Studios | Rozpočet: 61 miliónov $ | Tržby: 131,940,411 $ || Oddychovka na úrovni. Washington i Wahlberg si to naplno užívajú, a i keď je to príbeh na jedno videnie, zábava je to i tak ľahko nadpriemerná. Je treba ale uznať, že sme Kurmákura videli už aj v lepšej forme, možno preto tie vysoké očakávania všeobecne, a ľahké sklamanie. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |

Krvavá neděle (2002)

|| Scenár: Paul Greengrass | Hudba: Dominic Muldowney | Produkcia: Mark Redhead | Distribúcia: Paramount Pictures | Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 1,807,903 $ || Silný film-dokument o reálnych udalostiach, podaný až s nepríjemnou chladnosťou a nefilmovosťou. Takéto počiny si hľadajú fanušíkov len veľmi ťažko, a je to potom vidieť aj na tržbách. Keby ten film nebol tak jednostranne (armáda je zlo) pojatý, mohlo to byť ešte intenzívnejšie. 82% | Blu-Ray, THX, EN DTS |

Insidious 2 (2013)

|| Scenár: Leigh Whannell / Príbeh: James Wan, Leigh Whannell | Hudba: Joseph Bishara | Produkcia: Jason Blum, Oren Peli | Distribúcia: FilmDistrict, Stage 6 Films | Štúdio: IM Global, Entertainment One, Blumhouse Productions | Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 160,444,011 $ || Až prekvapivo kvalitý druhý diel série, dosť silne navezujúci na predchodcu, k plnohodnotnému zážitku je teda potreba vidieť jedničku. Mraziaca atmosféra, hororová invenčnosť vo forme bezdigitálnych trikov, skvelé masky a dostatočná nevypočítateľnosť. Škoda, že len dostatočná, inak by to bolo za 5. Prvý diel predsalen silnejší. 80% | Blu-Ray, THX, EN DTS |

Tři králové (1999)

|| Scenár: David O. Russell / Príbeh: John Ridley | Hudba: Carter Burwell | Produkcia: Michael Hertzberg, Edward McDonnell, Charles Roven, Paul Junger Witt | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Village Roadshow Pictures, Junger Witt Productions | Rozpočet: 75 miliónov $ | Tržby: 107,752,036 $ || Traja králi by bol dobrým názvom pre film, keby disponoval s pochopiteľne sa chovajúcimi postavami. Hlavne charakter Clooneyho má občas rozhodnutia, ktoré sú priam absurdné vzhľadom k tomu, že sa jedná o amerických vojakov. Inak je to slušná zábava, u mňa ale definitívne na jedno videnie. Wahlberg herecky najpresnejší. 68% | Blu-Ray, THX, HU DTS |

23 (2007)

|| Scenár: Fernley Philips | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Beau Flynn, Tripp Vinson | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: Contrafilm, Firm Films | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 77,566,815 $ || Herecky šťavnaté psycho-drama, ktoré zlyháva jedine kôli prázdnej ústrednej myšlienke. Schumacher a jeho vizuálne hrátky na jedničku, niektoré scény sú formálne na prahu dokonalosti. Carreymu svedčia aj vážne role, ale čo sa týka scenára, z hovna sa hrad nepostaví. 45% | Blu-Ray, THX, EN DTS |

Zmizení (2013)

|| Scenár: Aaron Guzikowski | Hudba: Jóhann Jóhannsson | Produkcia: Broderick Johnson, Kira Davis, Andrew A. Kosove, Adam Kolbrenner | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Alcon Entertainment | Rozpočet: 46 miliónov $ | Tržby: 122,126,687 $ || Keď je na place Gyllenhaal & Jackman vs Dano, už to nemôže dopadnúť zle. Nakoľko som ale predchádzajúce filmy Villeneuvea nepoznal, netušil som, čo ma z režisérskej strany čaká. Gradáciou dopredu sa rútiace dramatické tornádo, ktorému nechýba prekvapivosť a nevypočítateľnost. K nesmrtelnosti filmu chýba jedine do-sedačky-zarážajúci koniec. 83% | Blu-Ray, THX, EN DTS |

Tommy (1975)

|| Scenár: Ken Russel / Predloha: Pete Townshend | Hudba: The WHO | Produkcia: Ken Russel, Robert Stigwood | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: RSO | Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 34,251,525 $ || Jeden z tých psychotických spracovaní hudobného materiálu, ktorý si asi nikdy nebudem vedieť užiť naplno. Kto nezažil tú dobu, nemôže súvislosti precítiť naplno, môže akurát tak súcítiť. A to veru nie je nič príjemné. 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS |