RockChick

spisovatel

Instagram: simona.knotkova

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 22.2.2021  23:04

Lawrence z Arábie Divokého západu. Poušť nahradila vyprahlá americká krajina, velbloudy krávy a podivína Lawrence rančer s tváří Johna Waynea, který je se svou umanutostí a nesmyslným zabíjením úplně stejně na ránu jako zmiňovaný dobrodruh. Baby tu taky žádný nebyly a když se jedna v poslední třetině konečně objevila, bylo to spíš ke škodě příběhu. (Týpek se na ni vůbec nenaštval. Reakce: "Proč ses na mě naštval? Dám ti za to teď facku. Hele, nevíte vy všichni, proč se na mě naštval? Kde je? Vyprávějte mi o něm. Chci vědět, proč se na mě naštval." lol?) Ta její přehnaná angažovanost a familiárnost s lidmi, které znala sotva pár hodin, zkrátka vůbec nedávala smysl a kazila už tak nijak nadšený dojem z filmu. Konec byl poté velice hloupý, ale paradoxně se mi líbil z celého snímku nejvíc, protože jako jediný měl v sobě aspoň trochu napětí a vzrušení. Krásná ironie, že tenhle ryze maskulinní western zakončila poctivá dávka ženské hysterie.

• 26.1.2021  23:04
    Napoleon (1927)

Tento skoro šestihodinový snímek (až teď se dozvídám, že jsem si nechtěně stáhla director's cut, haha) jsem sledovala cca čtyři měsíce... Aneb když napoleonským komplexem trpí pan režisér. Za poslední třetinu to ale nakonec stálo. A řemeslně je to na dobu vzniku celé více než dobré, kam se na to hrabe nějakej Griffith. Původně jsem chtěla dát dvě hvězdy plus třetí za filmového Napoleona, který se mi z nepochopitelných důvodů líbil, lol! Jsem ale jenom obyčejný filmový nadšenec a ten konec s triptychem si získal i mě. Normálně se mi po tom filmu teď asi bude i stýskat.

• 17.1.2021  20:25

Dáma ze Šanghaje ztělesňuje všechno, co na těchhle krimi pohádkách, pardon, noir snímcích nenávidím. Všechna ta OSUDOVÁ setkání, kdy týpek ÚPLNOU NÁÁÁÁÁÁHODOU narazí ulici na TU PRAVOU a fatálně se do ní zamiluje po jednom pohledu. Všechny ty znuděné fémefatále, které za celou stopáž řeknou asi deset slov a div se z toho svého životního neštěstí (čti luxus a bohatý manžílek) každou chvilku nesesypou, ale nakonec se z nich vyklubou hlavní padouši příběhu a chladnokrevné vražedkyně. Drsné hrdiny, kteří mazaně kosí všechny své nepřátele, ale svým rozumem a zkušenostmi už nestačí na prohlédnutí jedné prolhané paničky. Nelogické chování postav. Nepochopitelné a nesmyslné zápletky. Jo, a Orson Welles ať je legenda, jaká chce, ale jako herec prostě... Ne.

• 14.1.2021  18:59
    Tenet (2020)

Vždycky se směju komentářům typu "nelze hodnotit", protože každý film samozřejmě hodnotit LZE, lol. Ale Tenet prostě hodnotit nejde! :D Řemeslně to bylo 100/10, dosud nejpromakanější Nolan. Dějově mi v půli odešel mozek a do konce jsem už jenom sledovala obraz, aniž bych vůbec věděla, co sleduju. Jestli přítomnost, nebo minulost, nebo budoucnost, budoucí minulost, minulou budoucnost... ááááá. Na plný počet mi chybí pochopení syžetu, menší hodnocení ale už vůbec nemůžu dát. Takže to neohodnotím. Zatím. Prostuduju si nějaké časové analýzy a možná tomu dám druhou šanci. Moc si ale nevěřím, protože na takové filmy jsem prostě moc dement. PS: SOUNDTRACK!

• 14.1.2021  18:13

Někdy prostě musíte ztratit víkend, abyste našli sami sebe... SPOILER Americký happyend filmu možná ubírá na kráse, ale nezapomínejme, že to je jenom konec, který dostal divák. Kdo říká, že hrdina do toho pak zase nespadl a svůj tragický osud nakonec nenaplnil? Copak nejsou i tyhle "momenty osvícení" součástí dlouhodobé závislosti? Copak sám autor knižní předlohy není toho zářným příkladem? btw nevím, jestli jsem se tak vcítila do děje, nebo mám jenom problém s pozorností (anebo obojí), ale stejně jako hrdina jsem nechápala, kde je ta druhá flaška, protože ji přece dával do krbu. :D

• 23.11.2020  13:17

Po prvních dvou parádních dílech seriál bohužel postává na místě. Kdyby série měla jenom čtyři díly, asi by to bylo ideální, takhle nám tu tvůrci zbytečně natahují děj. btw mám takovej dojem, že už vím, kdo je vrah...

• 15.11.2020  12:13

Souboj UK vs. USA na konci mě docela sral, stejně jako je to místy samozřejmě hodně patetické a hloupoučké. Protože je ale takových kouzelných filmů jako šafránu, dávám plný počet! Nechce se mi až věřit, že tohle bylo natočeno v roce 1946. Jak je možné, že tenhle snímek úplně zapadl? Tohle by měla být klasika, která se pouští o Vánocích! (Btw nejlepší byly scény s vtipným francouzským andě..., eh, teda smrtí.)

• 15.11.2020  12:06

Zhlédnout "1001 filmů, které musíte vidět než zemřete" je někdy nadlidský úkol...

• 15.11.2020  12:03

Upřímně nechápu, proč je tenhle film považován za klasiku. Jasně, je to načančané, barevné a minimálně pro Američany příjemně nostalgické, upomínající na idylický život na starém americkém předměstí (i když nevím, jak moc idylická byla doba, kdy nezadané ženy byly už v osmnácti považovány za přestárlé a odsouzené ke staropanenství, lol, a osud celé rodiny se podřizoval jednomu pracujícímu muži). Když si ale odmyslíte všechny ty barevné šatičky, dezerty, květiny, večírky, písničky..., tak vám nezbude nic. Tomuhle filmu chybí jakýkoliv příběh. I milostné linky se odehrávají jakoby jen tak mimochodem a absolutně postrádají jiskru a napětí. (Viz třeba žádost o ruku v závěru stylem vojenského povelu. To mě jako mělo dojmout? Eeh...) Sečteno podtrženo: Ráda jsem si doplnila filmové vzdělání, ale v budoucnu tuto "klasiku" už ráda oželím.

• 15.11.2020  11:47

Jsem jenom čekala, že ti týpci začnou zpívat i během hašení ohně. :-/

• 27.9.2020  14:55

Jako všechno pěkný a tak, ale prostě... Tohle byl film o chlapech pro chlapy, kašlu na genderovou korektnost. Čímž neříkám, že se to nemůže líbit žádným divačkám. Já mezi ně ale opravdu nepatřila. Celou dobu jsem se pídila po tom, proč mi ten film tak nesedne, a pak mi to došlo - hlavní hrdina! Nevím, jestli za to může herec, nevím, jestli byla tak debilně napsána postava, ale tvl... Takovej weirdo! A když se vám hned od začátku skoro čtyřhodinového filmu (KILL ME) zprotiví hlavní tahoun děje, tak je to docela problém.

• 2.5.2020  23:34

Shit. Tohle byl tak dobrej film. Ale co ten konec? 106 minut jsem sledovala solidní a propracovanou noir detektivku, abych se dočkala téhle závěrečné parodie? Eeh... Nemluvě o tom, že tvůrci nějak zapomněli osvětlit, kdo byl hlavním organizátorem vražd a proč tolik lidí muselo umírat.

• 26.4.2020  17:37

Na tenhle film jsem se docela těšila. S úlevou zjišťuju, že nejsem jediná, kdo si po většinu děje ale nakonec říkal what the fuck is going on here!? Takže za to skutečně nemohla jen má blond barva vlasů. Nejenom že to bylo děsně překombinované, ono to bylo ještě nesmyslné. Ženy, které se schází se svými vyděrači. Nahé fotky, které se objevují na místech vražd, odkud je kradou týpci, kteří se na místě činu random objevují, aby byli následně zabiti dalšími random týpky, a ještě předtím jim byly ony fotky jinými random týpky odcizeny. (Uf... Btw teď jsem si vzpomněla: Kdo vlastně zabil toho šoféra, kterého jsme nikdy neviděli a jeho funkce v příběhu byla nulová?) Zločinci, kteří se dobrovolně schází se soukromými detektivy a vylévají si u nich srdíčko. Vrahové, kteří z místa činu utíkají jen pár metrů, a pak už si kráčí ulicí, jako by se nechumelilo, takže je detektiv v autě, který je předtím honil, samozřejmě s přehledem dopadne. (Lol?) A proč vlastně zabili toho Geigera? Proč tam s ním v moment vraždy byla zrovna ta slabomyslná koza, která uměla jen dokola opakovat "you're cute", ta, kterou údajně vydíral? A jak se tam mohl náhodně nachomýtnout i další vyděrač, který toho druhého zabil? A proč byla Vivian v pohodě s myšlenkou, že jí sestra údajně zavraždila manžela a ještě se stýkala, once again, s oním vyděračem? Proč s tímto vyděračem nejprve spolupracovala při chycení Marlowa a v další minutě vyměnila strany a pro změnu pomáhala Marlowovi na svobodu? A co všechna ta auta, do kterých Marlowe bez klíčů lezl, zásadně vždy patřila pachatelům a pokaždé obsahovala zbraň, kterou Marlowe sebral?? Vždyť mě ten film úplně normálně nasral! Jediným "překvapením" byla Lauren Bacall, kterou jsem do té doby znala jen z fotografií a zařadila jsem si ji do jistých škatulek. Pak ale promluvila... Cool.

• 28.12.2019  20:07
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Jako by to bylo včera. Léto 2015, já zevluju na brigádě a v časáku se dočítám o novém seriálu Mr. Robot. Téma hackerství mě zase tolik nenadchlo, ale hlavní hrdina, "podivín", trpící úzkostí, depresí a dalšími život zpestřujícími srandičkami? Count me in! (A taky mě samozřejmě celkem nadchla vizáž tehdy ještě neznámého Maleka, co si budeme… :D) Tak jsem se vydala na cestu, o níž jsem neměla ani tušení, kam všude mě zanese. Jaké hloubi lidské (mé) duše mi dá prozkoumat. Ale, sakra, i kdybych to předem věděla, copak bych to nepodstoupila znovu? S největší sebedestruktivní radostí! Všechno to systematické ničení. Mentální zneužívání. Závěrečné mindfucky. Jestli jsem po konci některé epizody neměla hubu dokořán, panicky jsem se nerozhlížela po okolí, jako bych tam snad měla najít nějaké rozřešení, a neječela what the fuck!?, tak to byla výjimka. Mr. Robot ale samozřejmě nebyl jen naprostý scenáristický masterpiece (i když se už nějakej ten pátek taky věnuju vymýšlení příběhů a jejich proměňování do textové podoby, NIKDY nebudu ani z pětiny tak dobrá jako televizní Michelangelo Esmail! Všechna čest!), taky to bylo obří, do těch nejmenších detailů vypiplané audiovizuální Dílo s tím největším déčkem. Pro mě osobně byl pak důležitý hlavně vzhledem ke vzkazu, který předával. Nemluvím o jistých pravdách o naší společnosti, o tomhle věku atd., mluvím o upřímné výpovědi o lidech z trochu jiné strany barikády, if you know what I mean. O těch, kteří denně svádí úplně jiné boje… Tohle všechno vykrystalizovalo právě v poslední sérii, kterou ani nedokážu slovy popsat, jak moc mě dostala a jak jsem se ještě víc než kdy jindy v některých situacích viděla..., což je jako vlastně dost smutný, ale whatever. (Překvapivě to tentokrát byla třeba dost Darlene, obzvláště v s04e04.) Před velkým finále, na konci jedenáctého dílu, jsem už byla tak vydrážděná, že i když de facto neskončil nijak tragicky, měla jsem další nervový kolaps čistě jen proto, páč "on to zase udělal, zase zmuchlal mou naivní důvěru a odhodil ji někam do temné propasti, zase mě tady nechal bezbrannou s milionem otázek a já už nemůžu dál". Musela jsem dál. Šla jsem dál. A nyní můžu říct, že jsem dokončila asi ten největší seriálový počin mého života. Děkuji.

• 21.12.2019  21:22

Příběh o týpkovi, kterej byl furt nasranej, a divák vlastně ani pořádně netušil proč... Okej, já to asi trochu tušila. Protože ho ale hrál démonický Richard Burton, velmi dobře se na to dívalo.

• 21.12.2019  21:17

Těšila jsem se, že po giga dlouhé době zase uvidím sovětský film. Pak jsem si ale přečetla jméno režiséra onoho filmu. Fuck...

• 29.10.2019  22:27

Objektivně možná ne nejlepší, ale subjektivně asi můj úplně nejoblíbenější díl v celé historii seriálu. Nepamatuju si, že bych se u Mr. Robota někdy tolik smála (viz třeba komický závěr se Santou). Nepamatuju si ale ani, že bych u nějaké epizody Robota brečela tak jako u téhle. Hodně silný díl, jak jen díl o vánočním večeru několika ztroskotanců může být. O dalším vizuálním pornu ani nemluvím, obzvláště scény ze zasněženého lesa. Zvolnění děje mi nevadilo, naopak. Velké finále se blíží a podobně oddechové epizody jsou jen k mentálnímu dobru diváka. Ehm. "Oddechové". PS: v oblíbenosti byl tento díl samozřejmě už překonán!

• 17.10.2019  22:36

Pohádka dnešní doby. Dva mladí lidé se milují a slibují si nehynoucí lásku. Pak je ale rozdělí válka. V mezičase si ona uvědomí, že nakonec bude přece jenom o něco víc rozumná než milující. A on se už poté ani moc nesnaží. A když se pak po letech potkají, je to jenom suché setkání cizinců, kteří se prý kdysi dávno znali. A venku padá snížek... THE END. Tak krásně cynické, že bych i přidala na hodnocení, ale jako... Ono se tam celou dobu zpívá! A nemluvím o takovém tom melodickém zpívání, které známe z muzikálů; tam se prostě zpívají běžné dialogy. Tohle mi už nikdy nedělejte, francouzští novovlnní režiséři.

• 28.9.2019  23:01
    Fantazie (1940)

Hm, pěkné obrázky. Ale dívat se na to dvě hodiny? Sorry jako! (pozdější dodatek bez emocí: Jako jo, chápu, že na svou dobu to bylo přelomové dílo. Fúze s hudbou a animací je nádherná, hlavně na začátku. A příběh s Myšákem se mi líbil. Čtyřicet minut tohohle audiovizuálního porna by ale klidně stačilo. Poslední dva příběhy byly už čirým utrpením.

• 21.11.2018  21:11
    The Cardigans - My Favourite Game (hudební videoklip) (1998)

Coolest suicide mission ever.

• 17.11.2018  16:25

Takové to, když je něco vtipné tak moc, až to už vůbec vtipné není. Sorry.

• 17.11.2018  16:18

Příběh filmu v kostce: Žena a muž se do sebe zabouchnou v hotelu a slíbí si, že se za rok zase sejdou. Prý. To nám aspoň tvrdí ten týpek. Za tu dobu, ale borka chytila Alzheimera a na nic si nepamatuje. Prý. Tak se náš hlavní hrdina rozhodne, že ji paměť zase všemi možnými způsoby osvěží. Výsledkem je divácká tortura, do sebe zahleděné umění pro umění, kdy musíme hodinu a půl přihlížet snažení děsivého creepa, kterej nedokáže pochopit, že o něho ta ženská asi tolik nestojí. Obávám, že tenhle film by v post Me Too éře už neprošel. :-(

• 22.4.2017  23:05
    Šoa (1985)

Kvůli nedostatku času zhlédnuto na tři části. Kdo ale ten prostor má, ať se do devítihodinovky klidně pustí, nemyslím si, že by se to nedalo zvládnout. Naopak. Vyprávění přeživších je natolik sugestivní, že něco jako čas vůbec nevnímáte. Já jsem si projekci ještě prodlužovala neustálým odbíháním na Google, protože jsem do tématu celkem nerd a dokument byl plný jmen, která jsem neznala a hned v ten moment jsem o nich musela něco vědět. Hodně mě proto zaráželo, že mi během tohoto pátrání neustále vyjížděly články, které existenci holocaustu zpochybňovaly... Pro to asi nemám žádná použitelná slova. A děsí mě, že jak ubývá očitých svědků, bude přibývat i dalších takových... individuí. I z toho důvodu je počin jako Šoa neskutečně cenný a ani dalších stovek hodin ve stopáži navíc by nebylo dost. Jsou etapy v našich dějinách, které se prostě nedají vyměřit filmovými minutami.

• 9.4.2017  23:50
    Bez slunce (1983)

Hodinu a čtyřicet minut nějaká ženská vypraví, co jí nějakej chlápek napsal. Zabijte mě.

• 19.3.2016  10:29
    Fish Tank (2009)

Zvláštní film. Když ho sledujete, naprosto vás do sebe pohltí, ale když je po něm, nezanechá ve vás vůbec nic...

• 18.2.2015  15:16

Tak on je už hodně debilní knižní třetí díl :( Filmaři to ještě docela ustáli, ale bojím se druhé části, kterou Collins zmrvila dokonale.

• 12.2.2015  00:36
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Tak takhle trapno mi u sledování filmu snad ještě nikdy nebylo. Normálně jsem se styděla za herce, kteří se téhle žánrové slátanině upsali. Vlastně by mě zajímalo, jakým záhadným způsobem se tvůrcům podařilo do obsazení dostat tolik velkých jmen! Což o to, pár originálních momentů tu bylo. Po většinu stopáže ale filmaři zkrátka nevěděli, jestli točí pohádku pro děti, pohádku pro dospělé, nebo vlastně úplně něco jiného, s větším přesahem, co se do nevinného fantazijního kabátku jenom obléká. Pro děti to jednoduše nebylo (viz pudr-koks, WTF!?), pro dospělé to zase bylo až moc debilní. Dobré nápady zabíjely rádoby muzikální scénky a co teprve ty příšerné dialogy, který psal asi hodně zhulený scenárista. O přeafektované Vilhelmové, která jednoduše byla už moc i na žánr pohádky, ani nemluvím. A to přitom úvodní dvojice byla vybrána dobře. Přikazký byl sympaťák, který konečně nahlodal tu představu, že ústřední hrdina se musí rovnat i nagelovaný ken, a Boková taky parádně narušuje plejádu stejnoksichtých nudných princezen, kterými nás dopuje x posledních pohádek. No nic... Asi se už příště na ty "tradiční Vánoce s Českou televizi" vykašlu. Děs a bída.

• 12.2.2015  00:21
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Zatímco všichni se v komentářích rozhořčují nad propojením s astrologií, já musím říct, že právě to je jediný důvod, proč u tohoto absolutně konvečního a po všech stránkách nudného detektivního seriálu nadále zůstávám :)

• 12.2.2015  00:18

(Zatím) nejlepší marvelovka. Ve velmi brzké době chci vidět znovu!

• 18.1.2015  23:45

Ach jo. Co by ti Češi pořád chtěli? Takověj pěkněj, vcelku nevšední příběh jim vymyslíte, opatříte ho sympatickými charaktery, se kterejma není žádnej problém se ztotožnit, celýho ho dosadíte do kouzelného času Vánoc a ještě tak fajnovým soundtrackem ho opatříte, a nic! Zase se jim něco nelíbí! Mně zato i slzička ukápla a Karin Babinská mi po Pusinkách potvrdila, že je skutečně jedno z nejpozoruhodnějších jmén na aktuální české scéně.

<< předchozí 1 2 3 4 5