RockChick

spisovatel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 28.12.2019  20:07
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Jako by to bylo včera. Léto 2015, já zevluju na brigádě a v časáku se dočítám o novém seriálu Mr. Robot. Téma hackerství mě zase tolik nenadchlo, ale hlavní hrdina, "podivín", trpící úzkostí, depresí a dalšími život zpestřujícími srandičkami? Count me in! (A taky mě samozřejmě celkem nadchla vizáž tehdy ještě neznámého Maleka, co si budeme… :D) Tak jsem se vydala na cestu, o níž jsem neměla ani tušení, kam všude mě zanese. Jaké hloubi lidské (mé) duše mi dá prozkoumat. Ale, sakra, i kdybych to předem věděla, copak bych to nepodstoupila znovu? S největší sebedestruktivní radostí! Všechno to systematické ničení. Mentální zneužívání. Závěrečné mindfucky. Jestli jsem po konci některé epizody neměla hubu dokořán, panicky jsem se nerozhlížela po okolí, jako bych tam snad měla najít nějaké rozřešení, a neječela what the fuck!?, tak to byla výjimka. Mr. Robot ale samozřejmě nebyl jen naprostý scenáristický masterpiece (i když se už nějakej ten pátek taky věnuju vymýšlení příběhů a jejich proměňování do textové podoby, NIKDY nebudu ani z pětiny tak dobrá jako televizní Michelangelo Esmail! Všechna čest!), taky to bylo obří, do těch nejmenších detailů vypiplané audiovizuální Dílo s tím největším déčkem. Pro mě osobně byl pak důležitý hlavně vzhledem ke vzkazu, který předával. Nemluvím o jistých pravdách o naší společnosti, o tomhle věku atd., mluvím o upřímné výpovědi o lidech z trochu jiné strany barikády, if you know what I mean. O těch, kteří denně svádí úplně jiné boje… Tohle všechno vykrystalizovalo právě v poslední sérii, kterou ani nedokážu slovy popsat, jak moc mě dostala a jak jsem se ještě víc než kdy jindy v některých situacích viděla..., což je jako vlastně dost smutný, ale whatever. (Překvapivě to tentokrát byla třeba dost Darlene, obzvláště v s04e04.) Před velkým finále, na konci jedenáctého dílu, jsem už byla tak vydrážděná, že i když de facto neskončil nijak tragicky, měla jsem další nervový kolaps čistě jen proto, páč "on to zase udělal, zase zmuchlal mou naivní důvěru a odhodil ji někam do temné propasti, zase mě tady nechal bezbrannou s milionem otázek a já už nemůžu dál". Musela jsem dál. Šla jsem dál. A nyní můžu říct, že jsem dokončila asi ten největší seriálový počin mého života. Děkuji.

• 21.12.2019  21:22

Příběh o týpkovi, kterej byl furt nasranej, a divák vlastně ani pořádně netušil proč... Okej, já to asi trochu tušila. Protože ho ale hrál démonický Richard Burton, velmi dobře se na to dívalo.

• 21.12.2019  21:17

Těšila jsem se, že po giga dlouhé době zase uvidím sovětský film. Pak jsem si ale přečetla jméno režiséra onoho filmu. Fuck...

• 29.10.2019  22:27

Objektivně možná ne nejlepší, ale subjektivně asi můj úplně nejoblíbenější díl v celé historii seriálu. Nepamatuju si, že bych se u Mr. Robota někdy tolik smála (viz třeba komický závěr se Santou). Nepamatuju si ale ani, že bych u nějaké epizody Robota brečela tak jako u téhle. Hodně silný díl, jak jen díl o vánočním večeru několika ztroskotanců může být. O dalším vizuálním pornu ani nemluvím, obzvláště scény ze zasněženého lesa. Zvolnění děje mi nevadilo, naopak. Velké finále se blíží a podobně oddechové epizody jsou jen k mentálnímu dobru diváka. Ehm. "Oddechové". PS: v oblíbenosti byl tento díl samozřejmě už překonán!

• 17.10.2019  22:36

Pohádka dnešní doby. Dva mladí lidé se milují a slibují si nehynoucí lásku. Pak je ale rozdělí válka. V mezičase si ona uvědomí, že nakonec bude přece jenom o něco víc rozumná než milující. A on se už poté ani moc nesnaží. A když se pak po letech potkají, je to jenom suché setkání cizinců, kteří se prý kdysi dávno znali. A venku padá snížek... THE END. Tak krásně cynické, že bych i přidala na hodnocení, ale jako... Ono se tam celou dobu zpívá! A nemluvím o takovém tom melodickém zpívání, které známe z muzikálů; tam se prostě zpívají běžné dialogy. Tohle mi už nikdy nedělejte, francouzští novovlnní režiséři.

• 28.9.2019  23:01
    Fantazie (1940)

Hm, pěkné obrázky. Ale dívat se na to dvě hodiny? Sorry jako! (pozdější dodatek bez emocí: Jako jo, chápu, že na svou dobu to bylo přelomové dílo. Fúze s hudbou a animací je nádherná, hlavně na začátku. A příběh s Myšákem se mi líbil. Čtyřicet minut tohohle audiovizuálního porna by ale klidně stačilo. Poslední dva příběhy byly už čirým utrpením.

• 21.11.2018  21:11
    Cardigans, The - My Favourite Game (hudební videoklip) (1998)

Coolest suicide mission ever.

• 17.11.2018  16:25

Takové to, když je něco vtipné tak moc, až to už vůbec vtipné není. Sorry.

• 17.11.2018  16:18

Příběh filmu v kostce: Žena a muž se do sebe zabouchnou v hotelu a slíbí si, že se za rok zase sejdou. Prý. To nám aspoň tvrdí ten týpek. Za tu dobu, ale borka chytila Alzheimera a na nic si nepamatuje. Prý. Tak se náš hlavní hrdina rozhodne, že ji paměť zase všemi možnými způsoby osvěží. Výsledkem je divácká tortura, do sebe zahleděné umění pro umění, kdy musíme hodinu a půl přihlížet snažení děsivého creepa, kterej nedokáže pochopit, že o něho ta ženská asi tolik nestojí. Obávám, že tenhle film by v post Me Too éře už neprošel. :-(

• 22.4.2017  23:05
    Šoa (1985)

Kvůli nedostatku času zhlédnuto na tři části. Kdo ale ten prostor má, ať se do devítihodinovky klidně pustí, nemyslím si, že by se to nedalo zvládnout. Naopak. Vyprávění přeživších je natolik sugestivní, že něco jako čas vůbec nevnímáte. Já jsem si projekci ještě prodlužovala neustálým odbíháním na Google, protože jsem do tématu celkem nerd a dokument byl plný jmen, která jsem neznala a hned v ten moment jsem o nich musela něco vědět. Hodně mě proto zaráželo, že mi během tohoto pátrání neustále vyjížděly články, které existenci holocaustu zpochybňovaly... Pro to asi nemám žádná použitelná slova. A děsí mě, že jak ubývá očitých svědků, bude přibývat i dalších takových... individuí. I z toho důvodu je počin jako Šoa neskutečně cenný a ani dalších stovek hodin ve stopáži navíc by nebylo dost. Jsou etapy v našich dějinách, které se prostě nedají vyměřit filmovými minutami.

• 9.4.2017  23:50
    Bez slunce (1983)

Hodinu a čtyřicet minut nějaká ženská vypraví, co jí nějakej chlápek napsal. Zabijte mě.

• 19.3.2016  10:29
    Fish Tank (2009)

Zvláštní film. Když ho sledujete, naprosto vás do sebe pohltí, ale když je po něm, nezanechá ve vás vůbec nic...

• 18.2.2015  15:16

Tak on je už hodně debilní knižní třetí díl :( Filmaři to ještě docela ustáli, ale bojím se druhé části, kterou Collins zmrvila dokonale.

• 12.2.2015  00:36
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Tak takhle trapno mi u sledování filmu snad ještě nikdy nebylo. Normálně jsem se styděla za herce, kteří se téhle žánrové slátanině upsali. Vlastně by mě zajímalo, jakým záhadným způsobem se tvůrcům podařilo do obsazení dostat tolik velkých jmen! Což o to, pár originálních momentů tu bylo. Po většinu stopáže ale filmaři zkrátka nevěděli, jestli točí pohádku pro děti, pohádku pro dospělé, nebo vlastně úplně něco jiného, s větším přesahem, co se do nevinného fantazijního kabátku jenom obléká. Pro děti to jednoduše nebylo (viz pudr-koks, WTF!?), pro dospělé to zase bylo až moc debilní. Dobré nápady zabíjely rádoby muzikální scénky a co teprve ty příšerné dialogy, který psal asi hodně zhulený scenárista. O přeafektované Vilhelmové, která jednoduše byla už moc i na žánr pohádky, ani nemluvím. A to přitom úvodní dvojice byla vybrána dobře. Přikazký byl sympaťák, který konečně nahlodal tu představu, že ústřední hrdina se musí rovnat i nagelovaný ken, a Boková taky parádně narušuje plejádu stejnoksichtých nudných princezen, kterými nás dopuje x posledních pohádek. No nic... Asi se už příště na ty "tradiční Vánoce s Českou televizi" vykašlu. Děs a bída.

• 12.2.2015  00:21
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Zatímco všichni se v komentářích rozhořčují nad propojením s astrologií, já musím říct, že právě to je jediný důvod, proč u tohoto absolutně konvečního a po všech stránkách nudného detektivního seriálu nadále zůstávám :)

• 12.2.2015  00:18

(Zatím) nejlepší marvelovka. Ve velmi brzké době chci vidět znovu!

• 18.1.2015  23:45

Ach jo. Co by ti Češi pořád chtěli? Takověj pěkněj, vcelku nevšední příběh jim vymyslíte, opatříte ho sympatickými charaktery, se kterejma není žádnej problém se ztotožnit, celýho ho dosadíte do kouzelného času Vánoc a ještě tak fajnovým soundtrackem ho opatříte, a nic! Zase se jim něco nelíbí! Mně zato i slzička ukápla a Karin Babinská mi po Pusinkách potvrdila, že je skutečně jedno z nejpozoruhodnějších jmén na aktuální české scéně.

• 18.1.2015  23:38

Přiznám se, na tenhle typ filmu jsem prostě až moc blbá. Né, že bych ho nechápala, ale po "prologu" v baru jsem v tom už začala solidně plavat a... ano, jsem blbá.

• 21.10.2014  23:52
    Katy Perry feat. Juicy J - Dark Horse (hudební videoklip) (2014)

Jako já nevím, ale není Katy Perry na tyhle barevný megalomanský ký(pí)čoviny už trochu stará? Jako o tom žádná, fandím všem věčným dětem, sama jsem jedním z nich, ale nechtěla by se Perry zkrátka jednou ukázat jako opravdová hudebnice, místo těhle po padésáté opakovaných, přeplácáných a nehorázně drahých omalovánek? Eh, to bych asi chtěla moc...

• 21.10.2014  23:37
    Hany (2014)

Proč mám pocit, že kdyby Hany natočilo nějaké zahraniční zavedené jméno, hned by to byla "super cool artovina", ale že za tím stojí jenom blbej Čech, tak je to "děsná sra*ka, u které nikdo nechápame, o co jakože básnikovi šlo"? Za mě tedy: Super cool artovina!

• 15.9.2014  23:03

Konečně zase jednou trochu barevnější snímek z temné socialistické doby. Snad jen toho patosu během listopadového průvodu Prahou se mohli tvůrci vyvarovat.

• 6.8.2014  23:20

Větší nesmyslnou fantasmagorii, která se na mě pokoušela ještě tasit s jakýmisi filozofickými moudry, jsem už dlouho neviděla! Až je mi líto velkých hereckých jmen, kteří se jí (pravděpodobně pod výhrůžkou, z finanční nouze nebo nevím, z jakého jiného důvodu) upsali. A pod celým tím na oko líbivým paskvilem je podepsaný uznávaný scenárista Akiva Goldsman!? Pláču podruhé.

• 6.8.2014  22:59
    Oblomov (1979)

Opožděně komentuji, ale přece... Nádherně se podařilo Michalkovi dostat klasickou literární látku na plátno. Pouhé dvě malé výtky: Pořádně ve filmu není vyjádřen vztah mezi Oblomovem a Olgou. Nebýt obeznámena s předlohou, asi mi pohnutky hlavních hrdinů absolutně unikají. Pak také, konec je zde prezentován skoro jako happyend. K němu má ale ten skutečný přitom nejdále; v románu Oblomov v podstatě končí tím nejtragičtějším způsobem, jakým skončit mohl. Uznávám, že to ale mohl být i záměr tvůrců. Vždyť náš milý Ilja má právo na konečné štěstí! V budoucnu pravděpodobně ještě zhlédnu jednou.

• 8.7.2014  16:29
    Iveta Bartošová: Chci s tebou vzlétnout (hudební videoklip) (2014)

To, že něčemu předcházela tragická událost, mě teda fakt nijak nezaslepuje a neznemožňuje mi vidět v tom něco jiného než další absolutní dno českého mainstreamu. K hudbě mám až moc velkou úctu, abych o tom jako stovky pokrytců na netu psala, jaká je to krása a bla bla bla. No ty vole!

• 5.7.2014  23:07

Mistrovské dílo, které bych mohla sledovat nepřetržitě, a stále bych si všímala každého cuknutí koutku hlavních hrdinů, hltala každé slovo ceděné i s litry potu na proklatém i oslavovaném divokém Západě a dojímala se při každém tónu jedinečného Morriconea. Film filmů, který nebude nikdy překonán. Všechno, co jste kdy potřebovali vidět a pak mohli zemřít, natočil v roce 1968 Sergio Leone.

• 19.1.2014  15:33
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Musím se přidat ke kritice proklamovaného žánru: Tohle fakt sitcom není. A vlastně mi to nepřijde ani moc vtipný, když nad tím přemýšlím...

• 19.1.2014  15:23

Škoda, že je hlavní hrdinka taková hysterická a vztahovačná kráva, která dokáže jenom pořád plkat o emancipaci, třebaže jí její práva očividně nikdo nebere. Ale chápu, že bez toho by nebyla půda k mnoha konfrontacím snímku.

• 31.10.2013  00:21

Ráda bych hodnocení zvýšila. Pokud má být ale základní známkou správného dokumentu právě jeho nestrannost a objektivita, tak se v tomto případě nejedná o dobrý dokument. "Forks Over Knives" jistě vděčím za to, že jsem se konečně pořádně dozvěděla, co je to ona veganská strava. Kdybych si sebe trochu víc vážila, snad se do i ní pustím. Film divákovi zpřístupňuje ale právě pouze tuto stranu, vehementně propagující stravu bez živočišných složek. Rostliny jsou dobré, maso a vajíčka ne - AMEN. Přitom samotná problematika samozřejmě tak přímá není. Vynecháním živočišné složky potravy možná minimalizujeme riziko rakoviny, ale zase své tělo připravíme o jiné látky a zvýšíme riziko jiných nemocí. Vždycky je třeba najít rovnováhu mezi dvěma extrémy. Dokument si ale zřejmě předplatil nějaký svaz rostlinných farem či co, a tohle už vám neprozradí. Když už slovo předá i na druhou stranu barikády, tak to ještě sestříhá tak, že její obhájkyně vypadá v konečném výsledku až směšně. Tahle subjektivita mi byla opravdu silně proti srsti. Dále se mi nelíbila použitá forma. Jak se už někdo v komentářích zmiňoval, snímek v podstatě jenom stále opakuje už jednou vyřčené. Nepotřebuju stokrát slyšet, že onen národ přestal jíst maso a rázem se stal skoro nesmrtelným. Kdybych se chtěla kochat neustálým pohledem na grafy, taky si raději asi pustím opakování volebního speciálu. Laciná veganská agitka prostě!

• 31.10.2013  00:02
    Saw: Hra o přežití (2004)

Odpad? Hehe. Já se tenkrát vrátila ještě opilá z venku! Ale podruhé se mi do toho už nechce, tak si taky jednou zahraju na čsfd pózera, a nebudu to po pěti letech měnit. Mé opilé já se koneckonců nemuselo mýlit. Ve víně je pravda!

• 8.10.2013  00:11
    Britney Spears: Work Bitch (hudební videoklip) (2013)

Tak tomuhle se, milé děti, říká málo srandy za spoustu peněz. Nechápu a je to škoda, protože "Work Bitch" u mě tuhle imaginární válku popových megastár zatím letos vede. (A to ani nejsem fanda Britney!)

<< předchozí 1 2 3 4 5