Neumlčené hlasy Beslanu (2019)

Po Slzách Sýrie nejlepší dokument o právě podobě Ruska. Bohužel média nás krví tím jak je to dokonalý stát bez chyb s nejlepšíma lidma na světě a strejda Putin nás jednoho dne ochrání před všemi teroristy světa a realita je jinde ( ne nadarmo Putin postavil v Moskvě mešitu). Jinak menší zajímavost v roce 2002 zabili ruští vojáci plynem přes 130 rukojmích při útoku na divadlo v Moskvě a prošlo jim to https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Atok_v_moskevsk%C3%A9m_divadle_na_Dubrovce a o 2 roky později si to zopakovaly zde a prošlo jim to taky. Jinak je docela smutné, že někdo tomu dá odpad a nadává na to, že to jsou smyšlené záběry pochybuji, že to má někdo zapotřebí ty lidi tam přišly o blízké co by z toho měly akorát, že místním rusofilům to člověk nevysvětlí těm i kdyby před nimi nakráčel Putin a zastřelil jim jejich rodiče tak by ho obhajovali.

Dark, Deadly & Dreadful (2018)

Film se skládá z 9 povídek u některých nezazní názvy nebo jsou jiné tak sem si to upravil 1) Záchod: Holka jde na záchod a z vedlejší kabinky na ni volá druhá holka jestli nemá tampón.Ta jí řekne , že nemá načež ta druhá začne krvácet přeleze k ní do kabinky a zabije ji 60 procent 2) Jídlo: Na začátku sledujeme vraha jak unesl ženskou a vraždí ji (neukážou to). Pak se přesuneme k manželskému páru, který jede na večeři a po cestě potká stopaře, kterému nejede na auto. Ten je pak pozve k sobě s tím, že je zabije oni , ale zabijí ho a sní jelikož to jsou kanibalové 60 procent 3) Tampón: Ženská se chystá s přítelem na diskotéku a strčí si mezi nohy tampón. Jelikož jsou oba nadržení tak si to chtějí rozdat jí, ale nejde vytáhnout ten tampón tak chce pomoct. 20 procent 4) Příšera: V baráku žije příšera ten dům je plný krve zbytků zvířat a vnitřností. Jednoho dne tam dojde chlápek na prohlídku a ta příšera ho zabije pak tam dojde i žena s dvěma dcerami 0 procent 5) Tichý Křik: Žena slyší v noci různé zvuky jde zjistit jestli to slyší i sousedka na patře. Ta jí řekne, že ne a dá jí prášky na spaní. Pak ta samá žena unese jinou a zabije ji flétnou jelikož ji připomíná její matku 0 procent 6) Chobotničák: Chlápek se chystá zabít chobotničáka mezitím si vykecává se svou plyšovou chobotnicí, která mu odpovídá. Nakonec ho zabije a tím se i sebe 0 procent 7:Jednotka 731: Za 2 světové války byla jednotka co dělala pokusy na lidech. Někteří z nich přežily a po druhé světové válce výměnou za informace dostaly milost a udělaly kariéry jinde. Povídka vypráví o doktorovi Kenovi, který takhle zabíjel Jihokorejce a Japonce a později ho pronásledovaly jejich hlasy tak moc až mu hráblo 60 procent 8: Spiritistická tabulka: Skupina teenagerů provádí promlouvání s duchem skrz ouija tabulku. Spojí se s duchem, který, ale dělá gramatické chyby a opravují ho což ho nasere a zabije je. 40 procent 9: Vymítání: Chlápek má na internetu pořad kde falšuje vymítání ďábla. Vždy si najde herečku, která je jakože posedlá a hraje to na lidi, že ji vymýtá.Jednoho dnes se mu tam objeví , ale opravdový démon a on má problémy. Tahle povídka je nejlepší má dobrý námět a konec. 80 procent Resume 4* 60 procent 1 * 40 procent 1* 20 procent 1 * 80 procent 3* 0 procent 40 procent

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Nejlepší díl této trilogie, která to měla těžké už od začátku. Byla zde neznámá vyvolená co byla hned ze začátku vyvolená a uměla vše s světelným mečem absolutně tragický záporák, který kdyby chcípl v prvním díle nic by se nestalo druhý záporák v sérii nepředvedl nic a ve dvojce radši chcípl a o ostatních hercích nemluvě radši. Plusy určitě je to lepší než ta sračka Poslední z jediů (i když i malé dítě v plenkách by natočilo lepší Star Wars než Poslední z jediů) jelikož ta protivná Asiatka dostala tak 5 minut a bohužel přežije (škoda mohla chcípnout místo Lei třeba) Poe a ten černoch skoro vůbec (díky bohu za ty dary) a pěkně to odsýpá. Mínusy Rei je nejvíce op ze všech jediů a sithů dohromady co kdy byly v sérii což není dobře Kylo Ren je stále rozvrácený týpek jak v šestce co neví co chce ze tří filmů vývoj postavy nula stormtroopeři se za celý film jen jednou trefí (nepočítám závěrečnou bitvu) o Snokeovi se dozvíme jen, že byl prostředník Palpatina , ale kde se vzal proč se vzal nevíme Palpatin je zde tak 10 minut a nedozvíme se nic jak přežil kde vzal tu flotilu prostě nic. Smrt Lei je tragická chápu, že asi s ní moc scén natočených nebylo, ale tohle si nezasloužila to je ještě zbytečnější smrt než Luka v Posledních z jediů. 80 procent pokud bude další nová trilogie (časem určitě bude) bez Skywalkerů klidně do toho půjdu zase.

Vidím tě (2019)

Kdesi v Americe mizí děcka a na místech činu se najdou zelené nože to by nebylo nic zvláštního kdyby pachatel už dávno neseděl v vězení. Otázka zní je to napodobitel nebo chytily tehdy špatného pachatele? Případ vyšetřuje policista , který má rodinné problémy (jeho žena roztáhla nohy jinému a čeká s ním děcko) mezitím se vše zamotá a je z toho nakonec nadprůměrný thriller. Nechci výrazně spoilerovat tak nahodím pouze filmy s podobným námětem https://www.csfd.cz/film/453158-the-neighbor/komentare/ a https://www.csfd.cz/film/367644-smrt-ve-tme/komentare/. Jinak Helen Hunt mě tolik nevadila více mě štval ten kluk co hrál toho Connora toho by měly mučit na počkání.

Stay Out Stay Alive (2019)

To byla , ale píčovina nerealistická natočená údajně podle skutečné události. Tak, že 5 teenagerů (kosmetička, feťák, poloindiánka, těhule a jeden no name týpek) jdou na výlet do posvátného indiánského místa po cestě se jedna propadne do dolu kde ji zavalí nohu kámen. Mezitím co se jí ostatní snaží z tama dostat najdou zlato tak si ho chtějí vyrýžovat, ale to zlato je prokleté tak se z tama nemůžou dostat. Triky jsou příšerné to i seriál Xena měl lepší herci nerealističtí a scénář neexistuje (já nevím kdybych měl někde zavalenou nohu první bych se snažil odprostit ne to, že bych si tam jen tak ležel nazdařbůh) 20 procent a to jsem ještě hodný.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Nepatřím mezi velké fandy Osvícení viděl jsem ho tuším, že jednou a nějak mě neuchvátilo tudíž další díl z jiného pohledu mě nějak nebere. Úvod je v pohodě pak je cca 30minut scén úplně o ničem pak se to trošku rozjede a závěr už je fan servis , který mě nějak neuchvátil. Čekal jsem, že Dan bude mít více prostoru, ale je zde víceméně do počtu (neřeším jestli je to tak v knize nebo ne) záporáci jsou v poho akorát od té hlavní jsem čekal daleko více a ten před ní brzo chcípne tak moc nepředvede navíc je to starý seschlý páprda. Nedivím se, že to na sebe nevydělalo jelikož je to komplikovaný film s jedinou hororovou scénou zabíjení malého kluka s totálně přemrštěnou stopáží a hodně vatovitým dějem. Co se mě hodně líbilo byly scény s tou kočkou, úvod a vražda toho kluka. 60 procent více ani omylem.

Černé Vánoce (2019)

S původními Černými Vánoci to má společného snad jen Vánoce jinak si to jde celé svou cestou. Tak, že asi takhle existují desítky ženských kolejí (soudě podle toho, že tam ve filmu je průměr ženských zhruba 10 ku 1 chlapovi) a jedna chlapská. Jedna z těch ženských kolejí jelikož je opomíjená a navíc jednu z jejich členek kdysi znásilnil (nebo neznásilnil ve filmu se to ani nevyřeší) útočí slovně a urážkami na tu chlapskou ti si to nenechají líbit provedou rituál kde dostanou nadpřirozenou sílu (která jim je stejně k hovnu jelikož beztak chcípnou) a vydají se ty ženské zabíjet. Od začátku do konce je film silně feministický (aby taky ne točila ho ženská) a jediní čtyři hodní chlapi co zde vystupují jsou podpantoflák a opožděný blbeček bez názoru navíc černoch a dva policajti, kterým by přišlo vše normální i kdyby ta kolej hořela. Když nad tím člověk začne přemýšlet nedává to absolutně smysl (proč třeba umřela hned ta první nebo ta co hledala tu kočku co udělaly tak špatného?) scény nedávají smysl (ženskou škrtí vrah málem tam umře a o minutu později už je zdravá jako rybička? oznámení o útoku na kolej vyšetřuje 1 policista?) a ne nějaké gore rovnou zapomeňte (nejvíce ukáže vražda rampouchem). 40 procent a i to jsem možná hodný.

Danger Close: The Battle of Long Tan (2019)

Úvod filmu je příšerný komunistický Vietnam útočí na australsko/novozélandskou základnu vše kolem tam vybuchuje a někdo i po nich střílí a velitel pluku se tam prochází jak na módním molu (na obhajobu se mu nedivím někteří ti vojáci vypadají jak kdyby z tama došly nebo jsou přiteplení asi na to přispěla LGBT komunita) a směje se u toho jak piča přijde do velení s úplným klidem a jeho muži si zde hrají karty. To je opravdu reálné to i Rambo 2 by byl více podle skutečnosti než tahle scéna. Říkal jsem si no je to začátek třeba se to zlepší bohužel nezlepšilo skoro všechny postavy mě byly totálně u prdele (čestná výjimka je ta blondýna co tam zpívala a to jen proto, že tam byla 5 minut a nestihla mě nasrat navíc je to jediná ženská co je ve filmu ) a přál jsem jim smrt (nefunguje zde absolutně žádné soužití s postavama divák s nima netrpí a nepřeje si, aby přežily). Ke konci naskakuje velký sled wtf scén od komunistického Vietnamského vojáka co se zakempí v slaměné chýši 5 minut zaměřuje, aby se pak netrefil (tak hlavně, že měl na to čas a nikdo o něm nevěděl) po dalšího co se rozběhne proti nepříteli s nožem a on ho odstřelí (tady už mě moc nechybělo, abych se začal smát) a korunu tomu nasadí scény kdy vedle jednoho z vojáků vybouchnou 2 granáty on udělá salto a přežije pouze s raněnýma nohama (v reálu by ho to roztrhalo na sračky, ale nevadí srát na realitu ) a kdy se 2 velitelé nebo co to bylo hádají jestli tam mají poslat posily nebo ne (kdybych šel do mateřské školky a počkal si na to až se tam budou hádat dvě děti tak ta hádka by byla reálnější než tato trapárna co byla tady a to by ty děti nemusely být ani herci). Tak hlavně, že tu někdo (asi placený Rusáky) nadává na film Na Život a na smrt a píše jak to nebylo reálné tohle totiž o moc lepší není viz scény kdy u nepřítele vybuchují dělostřelecké granáty 5 metrů daleko a on umírá zatímco opačně to přežijou bez problémů (už chybělo fakt jen ,aby místo těch transportérů pro ně přišel ten John Rambo). 60 procent více nejdu

Dark Light (2019)

Musím uznat, že od doby Temného Nebe https://www.csfd.cz/film/318498-temne-nebe/komentare/ nejlepší film s mimozemšťanem (do této kategorie nepočítám globální filmy jako Světová Invaze nebo Skyline případně Vetřelec) . Navíc tu máme tip, který já osobně vidím poprvé a vypadá cool. Optimálně 60 , ale za to, že poslední dobou narážím na samé totálně průměrné horory nebo sračky 20 tomu přihodím. Další díl bych klidně bral. P.s. něco mě uniklo, ale kde zmizel ten policajt co tam byl s s tou šerifkou?

Artik (2019) odpad!

Kdesi v Americe má jakýsi magor se svojí ženou stodolu s barákem kde se stará o (asi) unesené děcka. Tento chlap (vypadá jak bezďák křížený s nějakým Mma zápasníkem) ve volném čase zabíjí lidi kreslí si to do komiksů a jedno z těch děcek zaučuje do řemesla. Jednou to děcko, které má volný pohyb (proč neuteklo nevíme?) narazí na chlápka pokecá si s ním a ten chlápek ho chce zachránit. 5 procent za útok vidličkou a jednu ustřelenou hlavu jinak zde není co chválit scénář neexistoval (proč si vůbec kreslil ty komiksy to jako plánoval vydávat nebo se jako nudil případně si kreslil obrazové paměti?Ty děcka nikomu ve filmu nechyběly nebo byly třeba z děcáku případně jim povraždil rodiče?) herci jsou příšerní (něco jako plejáda pseudotrapáků co jsou pravidelně na Čt) a jediné co to zachraňuje je gore a z toho tam je pouze jedna scéna. 5 procent pusťte si raději některý díl ze série Zlomyslný, Bereavement a Malevolence 3 Killer.