Vysvobození (1972)

Když ohrožuje filmového hrdinu King Kong nebo mimožemšťané, tolik to neprožíváme, protože si dost dobře neumíme představit, že by nás to potkalo taky. Jenže tady se stane děsivá věc obyčejným lidem na obyčejným výletě a těžko potkám člověka, který by Vysvobození nesledoval se sevřeným žaludkem. Je to zatraceně dobrý film, ale upřímně přiznávám ,že už ho nikdy nechci vidět. Pokaždé, když slyším Dueling Banjos, zamrazí mne...

Jumanji (1995)

Lítá šelma džunglí kráčí, skoč diváku k dálkovému ovladači. Telku vypni radši hned, než na kostkách padne pět. Jumanji má nějak moc triků a málo příběhu.

Bumerang (1992)

Říkám si, jak dělal Edie Murphy casting na Bumerang. Asi to vypadalo nějak takhle: "What's nigga ? Dyk seš bílej čéče. Fuck, shit, nelez mi sem, motherfucker." Samozřejmě, to není důvod, proč je Bumerang špatný . Je to jednoduchá rovnice. Hloupý scénář+hloupé herecké výkony=hloupý film.

Noční hlídka (2004)

Recept na Noční hlídku: Vhoď do hrnce Matrix, Highlander, Blade, Pán Prstenů a Rabbit in your headlights, přidej starou baterku co ti zbyla z pionýrského tábora , babiččin korálkový závěs, pěticípou hvězdu a hrdinu co má hlášky typu: "davaj pelmeně". Opravdu výživný film. Hodně jsem si smlsla na ruštině a těším se na další díly.

Den nezávislosti (1996)

Desatero filmových klišé: 1. Ve filmu by se měl vyskytovat alespoň jeden černoch. 2. Nebo žid. 3. Nepochopený hrdina se obětuje, zatímco přeživší uklidňují jeho osiřelé děcko. 4. President USA je vždy bývalý pilot. 5. Mimozemšťanova jediná životní náplň je likvidace Země. 6. V závěrečné happyand-scéně vždycky svítí slunce. 7. Hudební doprovod se táhne jako med. 8. Hrdina trousí vtipné hlášky rychleji než zajíc bobky. 9. Hrdinův moudrý otec glosuje děj hláškami z talmudu. 10. Hrdinka s pěticentimetrovými nehty řídí náklaďák jako by se tím živila od narození. Takže tři hvězdičky Emmerichovi, za to, jak tohle všechno dokázal nacpat do jednoho filmu.

Angel Heart (1987)

výtahy, slepice, woo-doo, dost dobrá erotická scéna a fantastická pointa.

Hook (1991)

Peter Pan blíž k důchodu než k dětství a navíc s pupkem. Ale fuj.

Baby Boom (1987)

Skoro dvě hodiny dlouhý recept na přesnídávku...to nedokáže zachránit ani Diane Keaton.

Muž bez kůže (1998)

V žádném případě si Muže bez kůže nenechte ujít. V opačném případě by jste se totiž připravili o 90 minut výborné zábavy a taky o pěknou scénku se střevy a letadlovou vrtulí.

Běžící muž (1987)

Running Man je vtipný film o tom, že pro diváka Vyvolených může výraz "reality show " dostat úplně nový rozměr a kde Arnold Schwarzenegger směřuje k happyendu stylem běžím-mlátím-sem tam vraždím-běžím-mlátím oděn do veselého oblečku, v kterém ze všeho nejvíc připomíná bojácnou spermii Woodyho Allana.