Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Skupinka dementných "influencerov" (to slovo mi nerobí dobre na žalúdok) - ľudia nasledujú kadejakých retardov, ale týchto fakt neviem, kto by nasledoval, príde koženému hromotĺkovi s pílou ako darček pekne zabalený v autobuse. Predvídateľné dementné správanie tejto poľutovaniahodnej skupinky a kožený ksicht, ktorému nikdy nedôjde, že si môže dať make-up namiesto cudzieho ksichtu, mne nepriniesla nič nové. Ale dalo sa to pozerať bez toho, aby som mala silnejšie nutkanie to vypnúť.

Průsmyk - Série 2 (2022) (série)

Typický nemecký poľovník - hromotĺk a tučné prasa s fúzami, ktorý má doma vypreparované asi všetky zvieratá a honí si pri výkrikoch bolesti. Samozrejme, že zo zvierat prešiel na ženy, čiže totálne klišé. Nedostatok lásky - klišé. Úspešnejší brat - klišé. Napriek tomu atmosféra, herci, prostredie, hudba a celkové natočenie ma bavili. Ale nijaké klišé v závere nebolo, čo si tiež cením. Druhá séria sa mi páčila viac ako prvá. Napriek tomu je tam stále veľká podobnosť s Bron/Broen, čo vnímam ako opičenie sa po severe. Inak by som dala aj päť.

Neviditelný život Eurídice Gusmao (2019)

Keď máte za otca odporného toxického maskulína a ďalší vás nabúcha, pekný život čakať nemôžete. Jedna sestra blbšia ako druhá, matka úplná pipina zahriačená toxickým maskulínom. Drámy veľmi nepozerám, čo sa týka "srdcervúcnosti", tu jej bolo až cez mieru. Srdcervúce sračky, pátos, nespravodlivosť, všetko. A ešte klišé - cudzí ľudia vám často pomôžu viac ako rodina.

Respondér (2022) (seriál)

To, že nerozumiem ani hovno, čo hovoria, lebo to je už taký prízvuk, že im nerozumejú asi ani Briti, ktorí hovoria spisovne, a že titulky, kde som to pozerala, boli úplne zmätené, nechám tak. Píšem o deji - Martin Freeman hrá zase presvedčivo typickú obeť systému a vzťahov ako vo Fargo, za to tie dve. Ale dej je aj bez toho jazyka úplne rozdrbaný na pomätené, zbytočné a nesúvisiace kúsky, ktoré sú vcelku trápne a únavné. V skratke: patálie skorumpovaného policajta, ktorý má dobré srdce a panické záchvaty.

Země potomků (2021)

Skôr Zem predkov, nie Zem potomkov, lebo im predkovia zanechali poriadnu žumpu (aj keď... keby som mala znázorniť históriu ľudstva, tak by vyzerala ako Frankensteinov výtvor plus minimállne tisíc veľkých jaziev). Neviem síce aké jedy sa tam usídlili a ako, ani prečo, ak je to v komikse, tak ten som nečítala. Ale mohlo to byť aspoň trochu vysvetlené. Keď už je zamorený vzduch a pôda, aj tie ryby, ktoré lovili, mali byť už dávno mŕtve, ani zelenina by sa nedala pestovať podľa všetkého bez toho, aby ste neskončili na zemi s penou v papuli. Úplný mamľas, ktorý ani nevie zatvoriť takmer celý film ústa, lebo ho otec nenaučil takmer nič (čítať a písať vôbec nie) - iba loviť zvieratá, sťahovať ich z kože a následne jesť, sa po fotrovej smrti rozhodol nájsť niekoho, kto mu prečíta fotrov denník, lebo nik ho nenaučil čítať, ani písať, a vlastne ani hovno. Takže iba naráža na až iritujúco predvídateľné prekážky, z ktorých sa ale samozrejme vyhrabe, pretože je debil. Dve hodiny mdlej prehliadky nejakých močiarov a pomalý dej ma nejako nedostali. Hlavne, neviem si predstaviť komiks, podľa ktorého bolo toto natočené.

Láska je slepá: Japonsko (2022) (pořad)

Hahahahahaha...! Typická japonská úchyláreň. Vždy som rozmýšľala, kam až ľudia dokážu zájsť v rámci "reality" TV Shows. A potom Japonci (aj keď to samozrejme prišlo z Ameriky či skade - to som nevidela, ani nechcem) naservírujú veľkú misu obloženú zo stupidity, trápnosti, klamstiev, chabého predstierania a nie veľmi skrytej zvrhlosti. Arigato!!! Už iba čakám na ďalší level: aby sme slepí, hluchí, nemí, chromí a sprostí niekoho žiadali o ruku v TV šou. Najlepšie z nejakého podivného priestoru podobnému prezliekacej kabíne v obchodnom dome. Lebo jedine tak nájdeme svoju pravú lásku. To by som mohla pokojne uviesť moju charakteristiku: : "Vo voľnom čase najradšej užívam heroin a pozerám piss porno, prípadne ho aj praktizujem, môj slovník sú prevažne nadávky, neznášam varenie - naposledy som použila valček na cesto na niekoho hlavu, a sekáčikom na mäso som odsekla vtáka môjmu bývalému, ktorému som predtým uvarila v hrnci jeho mačku. Inak celkovo vyfajčím 40. cigariet denne, a aby som zaspala, potrebujem minimálne liter vodky. Neznášam klamstvá, deti, kvety, jablká a zlých ľudí. Vezmeš si ma?"

Roky a roky (2019) (seriál)

Piate cez deviate, prekombinovaná stupidita, ktorá ma ničím nezaujala. Máme tam černochov, gayov, lesby, prisťahovalcov a kripla, ktorí boli všetci vykreslení v dobrom svetle, aby sme náhodou neboli homofóbni a xenofóbni rasisti. Bola to skrátka trápna blbosť. A to na konci s prenosom duše pomocou zaznamenania spomienok  - z tej patetickosti a dlhej stopáže sa mi chcelo zvracať. Navyše tá téma bola už dávno predtým použitá v Black Mirror už neviem v akej časti. Dobrí herci, to je všetko. Radšej mohli mrhať talentom na čosi iné.

Archive 81 (2022) (seriál) odpad!

Mongoloidná kača, ktorá ani nevie v ruke držať kameru, sa hrá na dokumentaristku alebo čo. A ten druhý, ktorý iba zíza a zíza a zíza... na staré filmové pásky, sa postupne stáva mongoloidný tiež. A ak si niekto myslel, že stačí jedna škaredá soška, nejaké abrakadabra a simsalabim a hókus pókus, čmuha na fotke a nejaká pleseň (že vraj to mal byť horor), tak to na mňa nezabralo. Všetci okultisti sú rovnako drbnutí ako kresťania – tiež veria samým pičovinám. Okrem hlavnej dejovej línie, ktorá bola zrejme napísaná mongoloidom, je tam aj kopa mongoloidných vedľajších maličkostí. Ale keďže je to celé o plesni, o nadprirodzenosti a o cvokoch (že asi halucinácie, alebo aj nie), tak to má tú mongoloidnosť akože ospravedlniť. U mňa nie. Koniec nijaký. Bolo to na piču.

From Darkness (2015) (seriál)

Samé fňukanie a fňukanie a fňukanie, záchvaty (podľa mňa neopodstatnené), sťažovane sa, a predýchavanie (vkuse dychčala a dychčala..., v podstate polovicu seriálu tam DYCHČALA ako pred infarktom ako taká piča, až ma srala, a prežívala to, čomu tri diely nik nerozumie...) tej škaredej ženy, ktorá vkuse a nezmyselne behala na akýsi triatlón či čo – a potom ledva dychčala. Až sa zase predychčala k vraždám, ktoré majú na ňu vplyv a skrytý odkaz. Nič uchvacujúce, ale ani neurazilo na zabitie nudy. Totálny kuchársky recept – keď vezmete asi tri britské krimi seriály a jeden film od Rosakundy Pičnerovej (útulný ostrov, dobrý, až vtieravo dobrý manžel, milujúca dcéra, všetko je ok, supercool:)), sem-tam nejakú trošku „prekvapenia“ v deji, zmiešate, a máte možno z toho tento nie veľmi výrazný štvordielny seriál. Ale dokopy to celkom funguje na zabitie nudy. Hlavne záver neutrpel zbytočným klišé, čo oceňujem. Aj keď by som si ho želala konkrétnejší. V skratke: pošramotená „abstinujúca“ alkoholička, ktorá vyzerá ako strašiak do maku či atrakcia v „zóne hrôzy“ v lunaparku rieši problémy z minulosti, ktoré sa týkajú aj prítomnosti. Samé tlachy – štetky, mŕtve štetky, iné mŕtvoly, hlúpi policajti, zahriačovanie múdrejších policajtov, skorumpovaní ľudia, pašeráctvo, vyderanie, zastrašovanie... to tu vždy bolo aj bude (dúfam, že nebude). Ale debili tu boli aj vždy budú. Nič nové.

Euforie (2019) (seriál)

Neviem prečo eufória, neviem prečo taký gýč, neviem prečo také vysoké hodnotenia. Priveľa postáv, navyše nevyužitých, a tie posledné dva diely prvej série boli samé bla bla bla bla bla............ Takže som tie "psychologické" a pseudofilozofické drísty preklikala. Scenáristu asi vyhodili z psychológie, ak sa tam vôbec dostal, potom z filozofie a možno aj z niekade inde, tak všetku svoju frustráciu vypľul na klávesnicu notebooku, následne sa na ňu vyšťal, a potom si vyhonil na obrazovku. No a čo, že sa tam vykecáva transka, ktorá ani nevie, aké pohlavie vlastne chce byť, či aké pohlavie šukať, a vlastne vôbec nevie, čo chce? Odkedy je takýto seriál dobrý? Nie je to nič iné ako Beverly Hills 902 10 v dnešnej dobe. Tie "múdrosti" pre "násťročných" pretkané celým seriálom ma fakt srali. Nehovorím, že herectvo nebolo dobré, za to tá jedna.