Knihy smrti (2020)

Ako dobre sa to začalo, tak debilne sa to skončilo. Keby Anna Friel hrala v tomto filme Báthoryčku, tak by to bol lepší horor.

Někdo musí zemřít (2020) (seriál)

Veď sa tam skoro nič nestalo. Chlapec príde domov z Mexika do Španielska, donesie so sebou baleťáka, španielski homofóbi a xenofóbi sú z toho celí húúúúú na sračky a schopní hneď tasiť zbrane. Zastrelené holuby, chúďatá, museli riadne smrdieť na kope. Zopár psychopatov, čo sa vyžíva v šikanovaní a týraní je všade. SPOILER: A nakoniec sa svorne skoro všetci vystrieľajú. A rozprávky je koniec. Najviac ma pobavilo, keď ten typ so škaredým ksichtom začal baletiť uprostred noci v homofóbnom domčeku. Inak nič.

The Mortuary Collection (2019)

Upečené deti v rúre mám rada aj ja. Hlavne s cesnakom a na rasci. Niekoľko navzájom nesúvisiacich príbehov, niektoré úplne debilné (ale poslucháčka to aj povedala, a rozprávač uznal, čo vlastne bolo tým pádom ok). Pre mňa nebol strašidelný nijaký, ale myslím, že čo sa hororových prvkov týka, tak gradovali. Trochu stupídne a nadnesené, ale no a čo? Ale koniec ma celkom prekvapil.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Si zo mňa robíte prču?! Obyčajná trápna ducharina s bábikami, duchmi a jazerom. Prekombinované, otravné, zdĺhavé a nudné. Ani neviem, po akom diely som to prestala pozerať. To som radšej mohla pozerať Lassie sa vracia, aby som rýchlejšie zaspala!

Mrtvý stín (2012)

Na tento krátky film som si spomenula až po dlhom čase, odkedy som ho videla. Zase výborný Schoenaerts, úplne stačí dĺžka filmu. Ako výtvarníčka som ocenila výtvarnú stránku.

Býčí šíje (2011)

Najlepšia Schoenartsova rola, aj keď je výborný v každej. Citlivosť/agresia, láska/nenávisť, bezmocnosť/sila... Všetky protiklady sú tam namiešané tak akurát. Matthias Schoenaerts je veľmi tvárny herec, jeden z mojich najobľúbenejších. Ľutovať môže iba zopár rolí, s ktorými súhlasil, a ktoré dodrbali režiséri.

Vyšinutý (2020)

Húúúúúúúú! Russela Crowea som nikdy nemala rada, ale sem sa fakt hodil, a hlavne jeho sto kíl navyše. Keby mal Mad Max s Voľným pádom dieťa, vyzeralo by asi podobne. Len škoda, že si vybral nesprávnu obeť, ktorá bola vlastne tiež obeť. Aj keď to bolo trochu klišé, nenudila som sa a celkom ma bavila jeho psychopatická nevypočítateľnosť.

The Lie (2018)

Ďalšia protivná americká tínedžerka s odporným ksichtom, ktorá si je istá, že otecko jej všetko prepáči. Aspoň tak by som definovala celý dej. Na konci bu bu bu, aspoň nejaký zlom (za to tá jedna hviezda), inak by to bolo úplne o ničom. Ten zlom by mohol prísť skôr a následne nejako rozrásť do ďalšieho zlomu, alebo aspoň väčších komplikácií. Ale nič také sa nestalo, skrátka iba protivné decko, ktoré by som asi vyhodila von oknom a je jedno, z akého poschodia. Herci sa mohli aj pretrhnúť, ale keď scenár nepustí, tak to dopadlo, ako to dopadlo.

Bimileui seob (2017) (seriál)

Uznávam, že koncept je výborný. Ale to všetko tliachanie bolo na mňa priveľa priveľa priveľa...

Zbav nás od zlého (2009)

Hneď mi bolo jasné, že keď ide o severský film, rodinná idylka to nebude. Stačí zopár dánskych ožranov, kamión a zbrane, a hneď je to dobré psycho. Celkom sa mi páčilo, že tam na detičky ohľad nebrali. Asi v každom filme z USA by nad nimi mali pokrytecké zľutovanie, a niekde by ich odviedli.