Nadějná mladá žena (2020)

Rola nebola nijako extra silná, ale Carey Mulligan bola cool. Konečne nejaká krimi/dráma/thriller, čo tomu aj naozaj zodpovedá. Jediné, čo som nepochopila, boli tie dve woodoo dámy cca 1:44 aj niečo... natriasajúce sa pred oltárom.

Chen qing ling (2019) (seriál)

Čo je toto za kravinu?! Vôbec neviem, o čo tam išlo. Ľudia, ktorí všetci vyzerajú ako cez kopirák, trepú blbosti, herectvo preafektované, SGI mizerné, tá ruka s pazúrmi vyzerala ako vyrobená škôlkármi na Halloween. A, áno, odháňať zlých duchov treba jednoznačne zo strechy:)). Jedna hviezda ani neviem za čo, asi za snahu o niečo, čo sa im nepodarilo.

Hořká chuť sedmikrásek (2018) (seriál)

Niečo medzi Temný prípad 2. a Mory Vratislavi. Zopár kravín typu: klišé - marenie policajného vyšetrovania zachránila charizma hlavnej postavy.

Zvrácenost strachu (2020)

Byť tým vlkom, tak dcérenku zožeriem na raňajky, otecka na obed, a maminku na večeru. Klásť pasce je nehumánne a úbohé. A vychovávať dieťa na samote bez vody a elektriny tiež. Ak si niekto myslí, že behať po lese a zavíjať, sem-tam nájsť nejakú mŕtvolu, je normálne, tak to asi nemá v hlave v poriadku. Ale nepríjemná, iritujúca atmosféra sa tiahla celým filmom, takže ja som bola spokojná.

Vynálezkyně: Z kapky krve (2019)

Pri dokumentoch nehodnotím, čo sa stalo, ale hodnotím dokument, a myslím si, že tento bol potrebný a dobre zvládnutý. Ako môže dať nejakej šialenej piči, čo nemrká, toľko miliónov bez akýchkoľvek dôkazov, že bude fungovať absurdita?!! Už v detstve vyzerala šialená. Oči vystrelené ako posledná smažka v klube, nemrká, neslzí, čierny rolák ako Steve Jobs (ten narozdiel od nej nepodvádzal), zahmlieva fakty, hlas ako drevorubač a nijaké dokončené vzdelanie... Ehmmm... Poďme sa nad tým zamyslieť: nikomu nenapadlo pozrieť sa do tej škatule, čo vyzerala ako kávovar? Asi by v nej nebolo možné zanalyzovať z kvapky krvi dvesto testov za desať minút... Ehmmm... investori, tak vám treba.

Není šílenství jako šílenství (2020)

Za všetko môžu rodičia (to tvrdím od narodenia:))! Keď niekto sexuálne a inak týra deti, pripadne im prejde autom po hlave, nik nemôže čakať, že z nich vyrastú normálni ľudia. Viacpočetná osobnosť je väčšinou vyvolaná traumou v detstve. Ale povedzme si na rovinu, že ľudia sa s predispozíciami k násiliu aj rodia. Niekto môže vyrastať vo fungujúcej a pokojnej rodine a aj tak je z neho psychopat, psychotik, či sociopat, ktorý pri plnom a triezvom vedomí vraždí. Ja som za to, aby ten, kto podpisuje rozsudok smrti, aj usmrtil človeka, ktorého poslal na smrť. Vrátane Billa Clintona, ktorý s úsmevom prišiel podpísať rozsudok, pritom odsúdený ani nevedel, čo je trest smrti (myslel si, že po poprave ešte zje koláč). Podpísať a odklepnúť je jedna vec, robiť kata iná. Keď si na to najmú elektrikára, ktorý je väčší psychopat, ako tí, ktorých popravuje, tak už to svedčí o americkom systéme.

Chlast (2020)

Mads Mikkelsen zase geniálne zahral, režisér a zároveň scenárista bol už menej geniálny, vlastne vôbec. Celé mi to pripadalo trochu detinské a trápne. Ale idea, že ľudia idú piť v podstate "nasilu" a majú mať v krvi 0,5 promile celý deň je vtipná. Ja pijem od narodenia liter vodky každý druhý deň, a šťastlivo žijem s nepríčetným úsmevom na tvári. "Veľmi intelektuálne" reči o porovnaní Churchilla s Hitlerom som počula už stokrát na základnej škole, nie na strednej. Všetkých tých hlúpych arogantných spratkov, ktorí celý čas iba chľastali a rodičia im to dovolili, by som dala zoťať gilotínou rovno na hodine histórie. A tie podivné tančeky od Madsa sem-tam vyzerajúce ako nindža kopance na konci som nepochopila.

Vidím tě (2019)

Už som si myslela, že má všetko na svedomí nejaký podivný žabiak! Keby ma to miestami tak nesralo (až som rozmýšľala, že stopnem film) dám aj 5. Prvé dve tretiny totálny chaos, piate cez deviate, ale v poslednej tretine všetko do seba zapadlo a pekne svorne psychopaticky klapalo. Ale aj tak bol najdesivejšií z celého filmu ksicht Helen Hunt, ktorá vyzerá ako horor sama o sebe. Aj tak má však u mňa plus, lebo aspoň nemá natiahnutý preplastikovaný ksicht ako N. K., či M.J. ...

Anything for Jackson (2020)

Keby ma naháňal Raťafák Plachta, tak by som utekala tiež, aj keď mám osemdesiat rokov. Posledná tretina bola žumpa hororu! Nezachránil to ani Raťafák, ani extra gymnasta strúhajúci bezkĺbové pózy. Tá posledná tretina bola úplná kravina, škoda, že sa to nevyvŕbilo inak.