Mr. Turner (2014)

Rozpohybovať Turnerove obrazy chcelo veľa odvahy, za to plný počet, ale dej je na hovno, tak preto o jednu menej. Timothy je super cool!!!

American Gothic (2016) (seriál)

Zvončekový. Vrah. Už iba tieto dve slová sú spolu prapodivné, nieto ešte celý nasilu vytlačený seriál. Zase jeden zo seriálov, ktorý by sa vtesnal do dvoch hodín. Potom by to možno bol obstojný film. Ale seriál je zbytočná, trápna, predvídateľná naťahovačka pripomínajúca naivné divadlo. Antony Starr po Banshee (jeden z mojich top 10 seriálov) volil zle.

Yuma (2012)

Vyzerá to ako "poďme niečo už konečne natočiť, aj keď máme vo vrecku iba drobné", ale ono to v podstate so všetkými rekvizitami zo socializmu nebolo až také lacné. Zato verne znázornená doba, zmýšľanie, zadubenosť a debilita pôsobia priam luxusne. Malá sonda do minulosti, ktorá nikomu neuškodí.

Živí a mrtví (2016) (seriál)

Trochu stupídna duchárska motanica, minulosť, budúcnosť, živí, mŕtvi... Ale Colinovi Morganovi som 100% uverila - od klasického britského džentlmena, po klasického britského psychopata. Koniec naznačuje druhú sériu, ak bude, budem pozerať ďalej.

Očista: Volební rok (2016)

Volebný rok sa mi páčil viac ako jednotka, dvojku som nevidela. Pri jednotke mi prekážalo množstvo somarín, ktoré to celé odsudzovalo na nereálnosť, pri trojke mi to bolo už jedno. Možno preto, lebo som už bola pripravená na to, že je to celé blbosť. Navyše dej sa presúval kade-tade po meste, nie iba v dome ako v jednotke, kde za každou stenou robil niekto bu-bu-bu. Najviac od veci je tam ale to, že Rusi nemusia za vraždiacou turistikou chodiť do USA, tí si vystačia aj sami, prípadne s okolitými štátmi.

Démon (2015)

Ženíchovi začne na svadbe tak jebať, že zrazu tancuje epileptický break dance a hovorí po nemecky. To by nebolo nič nezvyčajné, keby to nebola poľská svadba. To musí byť zákonite posadnutý. Neviem, prečo je to označené ako horor/thriller, keď je to celkom dobrá komédia.

Bridgend (2015)

Už som chcela dať tri hviezdy, lebo tento film je mi čímsi sympatický. Aj keď od tínedžerov v zapadákove, ktorí nemajú na práci nič iné, iba vymýšľať, ako sa zabiť, by som očakávala trochu viac kreativity. Obesenie je vraj pomerne rýchle, ale aj tak... existuje najmenej tisíc kreatívnejších spôsobov. Navyše, keď som sa dozvedela, že ide o film podľa skutočnosti, hneď išla jedna hviezda dole. Nijaká fantázia teda priestor nedostala - ani v skutočnosti, ani v scenári.

Sebevražedný oddíl (2016)

Tak teším sa na to ako opica na banány, a dostanem iba odvar vlastných predstáv. Je to taká kravina, že som sa miestami až bavila na tom, aké je to blbé. Čiže v podstate to pre mňa bola komédia. A tým pádom za dve hviezdy. Jedna z nostalgie za Davida Ayera a jedna za Caru Delevigne, ktorá celkom obstojne (narozdiel od ostatných) stvárnila dvojrolu. Nemám rada, keď je promo väčšie ako samotný film. Viem, že teraz je ťažké dostať diváka do kina, ale v tomto prípade by som si radšej prelistovala doma komiks zapadnutý prachom, ako sa vytrepala do smradľavej kinosály plnej mľaskajúcich ľudí.

The Team (2015) (seriál)

Lars Mikkelsen by bol dobrý v akejkoľvek blbosti. Ale toto blbosť nie je. Zápletka síce nie je geniálne prešpekulovaná, skôr by ju vymyslel aj orangutan, ale až priveľmi dobre sa na to pozeralo, aby som tomu dala priemer. Opäť jeden dobrý počin spojených národov, pre istotu vynechali Slovensko a Česko, a asi dobre urobili. Das ist gut!

Mr. Robot (2015) (seriál)

Vykradnutý nemecký film z roku 2014: Who Am I - Kein System ist sicher. Napriek tomu prvá séria medzi 3 - 4 hviezdami kvôli výborným hereckým výkonom (Rami Malek vyzerá ako Marty Feldman:-))). Inak naivná motanica plná konšpiračných teórií a feťáckych "múdrostí" vrhaných a vyvrhovaných do vzduchu každých päť minút. Druhá séria je už úplne na hovno, nielenže naivná, ale tentoraz aj nudná motanica plná "záhad", ktoré ma nebavia. Najzaujímavejšia postava je Tyler, ten sa v druhej sérii zatiaľ ani nevyskytuje. Klik sem, klik tam, u mňa za dve hviezdy a prestávam pozerať.