Viděl jsem ďábla (2010)

Filmy na tému pomsta mám extrémne rada a Min-sik Choi im od Oldboy kraľuje. Tu je však na druhej strane a táto rola mu sadla rovnako dobre. Od tohto režiséra som videla aj A Bittersweet Life, kde sa mstí rovnaký herec. Oba filmy sa mi páčia, ale tento o trochu viac, lebo je priamejší, ráznejší a je tu viac (ako by povedal Alex z Mechanického pomaranča) ultranásilia a pomätených ľudí, o ktorých tento film vlastne je. Nápadité, surové a vizuálne výborné. U mňa 90 zo 100.

Vojna a mír (2016) (seriál)

To je tak, keď sa Briti hrajú na Rusov...! Herecké výkony výborné, ale žalostne tomu chýba Ruský duch. A Napoleon bol vyslovene smiešny. Už aj najškaredší trpaslík, ktorého by som našla, by bol presvedčivejší.

Purpurový vrch (2015)

Dnes som hodnotila aj Faunov labyrint, ktorý som videla už dávno. S purpurovým vrchom sa nedá ani porovnať, pretože aj keď sú efekty modernejšie a veľkolepejšie, ani zďaleka nevytvorili takú atmosféru ako mal Faunov labyrint. Navyše, aj keď mám Toma Hiddlestona rada a zahral to dobre, nič to so mnou neurobilo. Možno bola na vine Wasikovska, ktorá už skazila aj Stokerovcov - všade, kde sa objaví, pokazí film môjho obľúbeného režiséra. Možno by mala hrať kdesi v ústave pre duševne chorých sama pre seba medzi štyrmi stenami, a svet by bol hneď krajší.

Faunův labyrint (2006)

Toto je jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Po vizuálnej a výtvarnej stránke pre mňa impozantnejší ako Pán prsteňov, či Harry Potter. Výborné spracovanie a nápady, miestami hororové prvky s trochou násilia, čo má u mňa vždy plus.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Desať malých černoškov som nečítala, ale ak sfilmovaná verzia zodpovedá knihe, asi idem čítať všetko od Agathy Christie. Jednoduché, a pritom výborné. Nápad geniálny, dej odsýpa, atmosféra výborná a herci tiež. Pre mňa (za minulý rok) rovnako dobré ako americký The Knick.

Victoria (2015)

Úplne pripečená Španielka sa dá do reči s typmi, čo sa im ani bicykel nedá zveriť, a potom s nimi ide vylúpiť banku. A tak to aj dopadlo. Celý čas som rozmýšľala, či je taká sprostá, alebo šibnutá. Je síce pozoruhodné, že je to na jeden záber, či na koľko, ale v podstate sa tam ktoviečo (možno práve preto) neudialo. Celkom príjemný film, Laia Costa zahrala autenticky, kvôli jej naivite by som jej najradšej dala po hlave veľkým kladivom, ale ospevným ódam nerozumiem.

Spotlight (2015)

Zase som si v kine dvakrát zdriemla! Cez celú zbierku nudných hercov ma donútila dopozerať nasranosť na cirkev - najväčšiu zločineckú organizáciu v histórii ľudstva. Nielenže zabrzdili vývoj ľudstva na jedenásť storočí (kto mal iný názor, či smer v myslení, ten bol upálený na hranici), ešte si aj doteraz dovoľujú kázať tie bludy z knihy plnej halucinácií a klamstiev, a blbí ľudia im na to letia. Nahrabali si peniaze z odpustkov, cirkevných daní a Križiackych výprav a doteraz sa majú ako prasatá v žite. A prečo sú platení štátom, tiež nechápem! Vatikán by som zničila v prospech ľudstva! A tak ďalej... Iba som sa nasrala.

V mysli vraha (2015)

Celkom slušná sračka na to, že tam hrá Hopkins a Farrell. Na tento film som sa tešila (vlastne neviem prečo) ako opica na banány a dostala som rachitického Hopkinsa s konštantným výrazom 5 sekúnd po smrti. A Colin tam hral asi 5 minút, a to sa prevažne prechádzal (ale chôdzu má cool). Celé je to predvídateľné, bu-bu efekt sa nedostavil, skôr opak - smiech z toho, aké je to trápne. Herci ale môžu byť iba takí dobrí, ako im to režisér dovolí, takže nič proti nim. Scenár je slaboduchý a režisér na hovno. Tak to radšej uzavriem.

Miliardy (2016) (seriál)

39 minút, 40 sekúnd - to je čas, ktorý som to vydržala sledovať pilot. Nuda, že som mala chuť zoškriabať omietku a znova namaľovať stenu. Nezachránil to ani výborný Paul Giamatti, ktorého som si všimla v American Splendor, ani Damian Lewis, ktorý je výborný všade, kde sa pohne, aj kde sa nepohne. Ale kto sa má pozerať na egocentrických čurákov (aj keď v ich podaní), ktorí sa zaujímajú iba o to, koľko klesajú a stúpajú akcie, čísla, a zase čísla? To si rovno pozriem stav na svetovej burze, a nepotrebujem okolo toho kopu zbytočných rečí a "akože" ponor do čuráckej psychiky. Neverím, že by som zmenila názor po pozretí ďalšieho dielu. Nie a nie!

Spása (2014)

Najlepší western, aký som kedy videla (možno preto, že som ich veľa nevidela). Výborní herci, atmosféra, réžia. Nijaké zbytočné reči (ktoré všeobecne nemám rada) a priama dánska krutosť - oveľa lepšia ako zahmlená americká... Oproti tomuto všetkému pôsobia americké westerny len ako paródie na ten skutočný, ktorý musel prísť z Európy.