Frantz (2016)

Zbytočnejší film som už dávno nevidela. Nebolo to vyslovene zlé, ale keď polovicu filmu rozmýšľate: čo to má, dofrasa, znamenať?!, a polovicu sa nudíte, nemáte veľa šancí ohodnotiť lepšie. Pôvodnú verziu som nevidela, ale neverím, že remake je lepší, a hlavne: NAČO?!!

Pustina (2016) (seriál)

Česi sa prebrali! Som zvedavá, kedy sa prebudia Slováci, no to sa možno nikdy nestane. Novodobé pochopenie toho, čo dobrý seriál môže ponúknuť - výborné výtvarné spracovanie, vybudovanie atmosféry, dramatickosti, oku lahodiacej bezútešnosti, a výborných hercov. Mimochodom, je až zarážajúce, ako sa Zuzana Stivínová podobá na Sofie Grabol z Forbrydelsen, Petra Špalková na Kate Dickie a Jaroslav Dušek na Anthonyho Hopkinsa.

Brimstone (2016)

Konečne nejaký sympatický pedofilný sadista! A samozrejme farár zároveň! Nik ho nebol schopný dlho zabiť, tak si svoje presvedčenia vnuknuté Bohom mohol uplatňovať naplno. Občas mi to pripadalo ako komédia, možno občas aj bola (najmä časť s Kitom Haringtonom), ale ako sú psychotici ovládaní vlastnými predstavami, je jednoducho vtipné. Všetci herci výborní, ale Guy Pearce to zaklincoval (doslova).

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Ok, dvaja muži a mŕtvola stačia na dobrý film. Možno by stačil aj jeden a mŕtvola, a možno iba mŕtvola. Neviem... Ale celkom ma bavili náhle a rázne rozhodnutia otca a syna, ktoré by v realite asi neurobili. Pre mňa to však horor nebol, asi by sa mi zišlo už konečne vystrašiť ma na smrť mimo filmu, ale originálny film si obstojne udržal atmosféru a sympatie.

V zajetí démonů 2 (2016)

Deti sú strašidelné aj bez toho, aby boli posadnuté démonom. Ďalšia z radu prekombinovaných stupídnych blbostí. Dve hviezdy dávam za skvelé herectvo a jednu sympatickú mníšku vyzerajúcu ako Marilyn Manson s pokazenými zubami. Keby mal dedko lepšiu protézu, mohol sa zahryznúť ešte lepšie. Inak som vôbec nepochopila akúsi čudnú komickú postavu v štýle Tima Burtona, ktorá sa tam ani grafikou, ani významom vôbec nehodila. Jednotka sa mi páčila viac.

Turínský kůň (2011)

Ha ha! Nebudem vypisovať, že film bol nudný, dlhý, že sa tam hovorilo menej ako v lochu na samotke... Páči sa mi, že Béla Tarr má diváka úplne na háku. Točí si filmy ako chce, bez ohľadu, či to niekto bude pozerať (alebo vydrží pozerať), alebo nie. Niekedy ide až proti divákovi, ale evidentne ho to nijako netrápi. Presný opak režisérov, ktorí sa riadia vkusom širokej verejnosti a veľkých producentov. Možno som miestami aj zaspala, ale aj tak som štyri hviezdy.

Kvílení (2016)

Kórejský humor! Ach jaj! Ten proste milujem! Miestami stupídny, absurdný, či nečakaný, až som mala pocit, že nesledujem horor, ale komédiu. Prípad pre exorcistov, najdebilnejší detektívovia v Južnej Kórei, šialení šamani, šialení ľudia, sliepky, kozy, krv a abrakadabra... Všetko, čo ma bavilo! PS: Foťák je nástroj Diabla!

Blå ögon (2014) (seriál)

Trochu vykradnutá Bron/Broen 2. séria, len namiesto ekoteroristov tam operujú švédski neonacisti, a namiesto autistickej policajtky sa do všetkého rýpe deprimovaná sekretárka na ministerstve spravodlivosti. Na pozadí politických intríg sa tak odohrávajú príbehy viacerých postáv, a až na niekoľko vecí typu: mladá matka s neplnoletým bratom na krku (takisto obnova brat - brat z Bron) si zmyslí pridať sa k neonacistom a strieľať do ľudí hlava-nehlava, či žena skrývajúca sa v odľahlej časti mesta s vysoko účinným bezpečnostným systémom, ho iba tak odblokuje... pôsobia postavy uveriteľne, aj vďaka hercom. Vriaca atmosféra vo Švédsku, zapríčinená vysokou migráciou a blížiacimi sa "Spojenými švédskymi emirátmi", je slušne vykreslená.

Westworld (2016) (seriál)

Keď Ja, robot a Martix hodíte do pariaceho sa kotla kdesi v kokotine zvanej Počiatok, či ešte väčšej – Interstellar, pohrávajúcej sa s časom, priestorom a realitou, vzíde vám niečo ako pomätená Sci-Fi/Western/Kokotina Westworld. Náhrady ľudí a sveta z 3D tlačiarní sa občas pokazia, to je jasné, tak ich treba vkuse opravovať a upgradeovať, až má človek pocit, že je to celé zbytočné. A viete čo? Ono JE to celé zbytočné a otravné, rovnako ako tento seriál. Stavím sa, že na konci už nik nebude vedieť kto je kto, kde je, kedy je, prečo je... Na toto veľkolepé nudné nič fakt nemám nervy! Preto dve hviezdy za inak výborné herectvo. Ani to ma nezachránilo od NUDY, NUDY, NUDY... A Anthony Hopkins hráva už iba v samých kravinách!

Mr. Turner (2014)

Rozpohybovať Turnerove obrazy chcelo veľa odvahy, za to plný počet, ale dej je na hovno, tak preto o jednu menej. Timothy je super cool!!!