• Pohádka

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Budu stručný, protože vše důležité jsem napsal již k předchozím dílům. A tady je vlastně vše stejné. Zůstali hlavní hrdinové a pořád se bojuje s Magnetem. Na herecké kvalitě nikdo neubral, stejně tak na té filmové. Děj je stále zajímavý, opět se objevují nové a originální schopnosti jednotlivých X-menů. Jsem opravdu rád, že i když byly natočeny další díly, nešlo se s kvalitou dolů, což bývá u pokračování časté. Není třeba nic dodávat. Stále velmi kvalitní podívaná.

Dobrý synek (1993)

Podle mě se opět nejedná o horor. Za to dramatický thriller, k tomu se už můžu přiklonit. Macaulay Culkin byl známý do té doby jako herec komedií, tady je to pro něj změna. Já osobně tvrdím, že jako dítě to byl velmi dobrý herec a skvělý talent. Takže i zde se jeho talent projevil. V komediích Sám doma hrál lépe, přiznávám, ale jeho mimika a gesta jsou už od pohledu zákeřné a k tomu snímku patří. Film je napínavý od začátku do konce, takže další plus. Ale je pravdou, že na dnešní dobu už to není snímek tak zajímavý a spíše průměrný. Ale s nabízeným tématem a herci, které obsadili, dle mého vytěžili maximum.

Mlčení jehňátek (1991)

V prvé řadě bych řekl, že by se to nemělo nazývat hororem. Podle mě je to velmi dobře propracovaný thriller. Silný a mrazivý. Ono se toho ve filmu zase až tak moc na můj vkus neděje. Jistě, hlavní hrdinka pomáhá s vyšetřování série vražd. Jenže hlavním hrdinou je Hannibal Lecter a ten stráví celý film za mřížemi a jde jen o jeho rozhovory s mladou studentkou FBI. Jenže v tom to právě je. I když je vyšetřování vražd v pozadí, protože jde právě a hlavně o Lectera, tak mistrovský výkon vynikajícího herce A. Hopkinse vše povyšuje na mistrovské umění. Vlastně se jedná o vysokoumělecké dílo. K tomu si přidejme další vynikající herečku, pro mě možná až zbytečně v poslední době opomíjenou Jodie Foster a máme hotovo. Právě osobnost Lectera nedá většině z nás spát a už jeho vzhled je svým způsobem děsivý. Já připočítávám brilantní scénář a jde o jeden z nejkvalitnějších thrillerů všech dob.

Svatá čtveřice (2012)

Další z příkladů, jak moc funguje reklama. Tvůrci v traileru, zcela pochopitelně, vyšvihli těch pár nejzajímavějších scén, kterých ve snímku není mnoho. Kromě trošku nesmyslného děje, aby byli povoláni pouze dva elektrikáři navíc Češi na postavení nového vedení někde v Karibiku, pak taky nechávají děti (sice už puberťáky) doma naprosto samotné, je zde dost hluchých pasáží. Asi dvě nebo tři úsměvné scény a několik vtipných vět toho mnoho nezachrání. Oceňuji výkony dvou mužských hlavních hrdinů, kteří drží film dost nad vodou. Jenže některé scény se prostě nepovedly. Měly být asi vtipné, jsou ale spíše trapné. Ani scénář není nijak zajímavý. Moc jsem se nezasmál. Jako by to byl film spíše o lidech středního věku, kteří se v posteli nudí, neví co s tím a když už na to přijde, tak jim to moc nejde a to vše se odehrává v karibské oblasti. Bohužel další z filmů, který stačí vidět jednou.

Zločiny nad Seinou (2013) (seriál)

Nad hodnocením jsem váhal. Jenže mě zaujaly pouze dvě věci. Francouzská kriminálka je příjemná změna po německých a amerických kriminálkách. A pak Jean Reno. Samotné případy, které kriminalisté řeší nejsou také nezajímavé. Ale styl, jakým je vyšetřují už příliš nápaditý a zajímavý není. Navíc, soukromé problémy Jeana Rena seriál nedělají zase až tak osvěžujícím, jak se na úvod zdálo. Vše je tak nějak nezáživné. Chtělo by to více napětí a akce. Stručně řečeno...nic moc a čekal jsem víc.

Charlieho andílci (2000)

Přiznám se bez mučení, že jsem vůbec nevěděl, že v dávné minulosti existovala slavná předloha těchto filmů. Já si ale nemůžu pomoct, ale spojení Cameron Diaz, Drew Barrymore, kterou já osobně platonicky miluju, Lucy Liu a Billa Murraye neuvěřitelně sedí. Tahle kapela perfektně ladí. Nelze vyzdvihnout ani jednou slečnu. Všechny hrají skvěle a snímek sám o sobě disponuje vtipnými akčními scénami. Já se bavil, když útočila Lucy Liu nebo Drew Barrymore blbla či Cameron tančila. Nevím, jak z té široké škály Holywoodských herců přišli zrovna na Billa M., ale byla to skvělá volba. Jako neopracovaný šutr mezi diamanty, ale vhodně tu trojici doplňuje. Není to komedie, u které se budete popadat za břicho, ale já byl spokojen.

Nemocnice na kraji města - nové osudy (2008) (seriál)

Vše podstatné jsem již napsal k prvnímu pokračování po dvaceti letech. Tady se vzpomíná o něco víc než v předchozí sérii, ale ani spousta kvalitních herců od Richarda Krajča přes Lucii Vondráčkovou či návrat Oldřicha Kaisera, i když docela malinký, seriálu nepomáhá. Jo, tak děj sám o sobě by mohl být relativně zajímavý. Kdyby ovšem se nejednalo o pokračování seriálu tak legendárního jako je Nemocnice na kraji města. Seriálu, ze kterého se téměř vytratí původní postavy. Na Dietla prostě pánové tvůrci nemají. Já bych se u skvělých seriálů z let minulých za nepokračování, jen to kazí dojem.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

Každé pokračování po tolika letech ať už se jedná o filmy nebo o seriály má jedno společné. Narvat do pokračování všechny herce z původní verze. Ono je to sice fajn podívat se, jak si vedou postavy v nové moderní nekomunistické době a jak se vyvíjí, ale pominu-li kvalitu herců a budu-li mluvit pouze o postavách, vždy vidíme totéž. Většina postav jsou vlastně potencionální důchodci, přesto zůstávají neustále na svých pozicích, někteří i povýšili, přestože většina z nich by v reálném životě již pobírala důchod a sledovala telenovely. A tak nám tvůrci nastrkají do děje jejich syny, dcery a vnuky. Ne, nemůžu si pomoct, ale takováhle pokračování nefungovala ani u filmů jako třeba Bony a Klid ani u jiných seriálů, například Sanitky. Děj je spíše nostalgické vzpomínání a bez starého dobrého Cvacha a Štrosmajera je děj nudný a nezáživný.

Experti (2006)

A to jsou filmy, kdy po jejich shlédnutí si člověk říká: Proč? Proč to někdo točil a co tím chtěl říct? Dobře Kryštof Hádek je kvalitní herec, ale Michael Foret? To byl asi jen nápad strčit soutěžícího ze Superstar do filmu. Navíc pro mě osobně třeba není ani kvalitní herečkou Eva Ujfaluši. Celé je to vůbec takové nezáživné. Hlavní hrdina opravuje počítače a přitom mu ženy samy skáčou do postele. Fakt zajímavé... Děj je podle mě trochu moc zamotaný a řekl bych až nesmyslně v některých chvílích. A pár situací žene hrdiny až do trapnosti. Osobně oceňuji hudbu, ale už méně přítomnost Gábiny Partyšové či mdlého scénáře. Tohle je prostě hodně nepovedený film. A nevím, kde pánové tvůrci vzali to, že se jedná o komedii. Možná měli k filmu připojit i umělý smích, abychom všichni věděli, kdy se smát.

Kmotr (1972)

Myslím, že na světě neexistuje více lepších kriminálních snímků než je tento. Přesto, že je snímek desítky let starý, mě uchvátil okamžitě od první minuty. Svět mafie zobrazený tak, jaký nejspíš opravdu býval se vším všudy. Napínavý, kriminální, dramatický. Skvělá hudba a k tomu legendární Marlon Brando a Al Pacino. Skvělý scénář. Vlastně není co dodávat. Mě se líbilo na tomto filmu úplně všechno.

Časové pásmo bylo změněno