Kokain (2001)

Moc pěkný, kvalitně natočený a poučný snímek. Johnny Depp se do role dealera podle mě dokonale vcítil. Ostatně jako do kterékoli jiné role, je to výborný herec. Od Střihorukého Edwarda po kapitána Jacka Sparrowa, přes majitele čokoládovny nemohu Johnnymu nic vytknout. Škoda, že mu nedopadlo manželství s Vanessou Paradis, tu pěknou francouzskou zpěvačku jsem mu přál, ale nedá se nic dělat. Každopádně z hlediska herectví je to za mě osobně génius. Neznám herce, který i z propadáku dokáže udělat dobrý film viz. počin Devátá brána.

Pat a Mat (1979) (seriál)

Pěkný seriál. Vím, že je to jen můj úhel pohledu, ale strašně mě štvalo, jací to jsou nešikové. Vždycky všechno pokazí.

Klub rváčů (1999)

Za mě osobně vynikající film s opravdu vyjimečnou hlavní myšlenkou. Ta myšlenka Tylera Durdena zní: Lidé chodí do práce, kterou nemají rádi, aby si koupili věci které nepotřebují. Proč tu jsme? Jsme jen spotřebitelé. Členi klubu rváčů si to uvědomují a začínají být dost vzteklí. Nemyslím si, že je nutné zřizovat klub rváčů, ale tento snímek mě opravdu donutil zamyslet se nad životem. Baví mě to co dělám? Ubírám se v životě správným směrem? Jsem šťastný? Asi takové otázky jsem si během sledování Klubu rváčů pokládal.

Trabantem až na konec světa (2014)

Super dobrodružství, osobně bych si na takovou výpravu vybral jiný dopravní prostředek, ale to by na druhou stranu zase nebyla taková legrace. Snímek jako takový byl pro mě nudný. Místy jsem byl napjatý a fandil, aby projeli a pak jak najeli na nějakou asfaltku tak to byla nuda až jsem skoro zíval. Z hlediska expedice 80%, z hlediska koukatelnosti 40%. Takže dávám 3 hvězdy - 60%.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Celkem pěkně udělaný sestřih Paťova života. Na kontrafaktech jsem vyrůstal, takže jsem se musel podívat na tento dlouho očekávaný počin. Neočekával jsem od toho nic, jen dobře udělaný marketing okolo filmu a ten se také povedl. Film vydělal peníze, lidé mají rádi reálné příbehy a je jedno jestli jde o bulvár, televizní noviny, nebo tento film. Cením si Rytma jako umělce a podnikatele, který dokázal získat fanoušky několika generací. To se každému nepovede a proto, že nejsem hater dávám dvě hvězdy čistě z respektu.

Human Traffic (1999)

Svým způsobem zábavný, svým způsobem zajímavě natočený film. Mimo divnou bandu lidí, kteří eksperimentují s drogami mé pozornosti nemohly uniktout ty drobné rozdíly. Po šestnácti letech od natočení si člověk už všímá jiných věcí. Doba se změnila, máme tu mobilní telefony a né klasické. Muzika se stahuje z internetu, máme iTunes a Youtube. Běžní lidé už si nechodí kupovat LP do kamenných krámů. Ovšem mimo to k tomu asi nemám co dalšího říct. Více mě nadchnul podobný snímek GO ze stejního roku, nebo DOPE z roku 2015.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Za mě osobně velice vydařený seriál. Charlie Sheen i Ashton Kutcher, který se objevil v posledních sériích mě hodně bavili. Nechápu proč tu všichni tento seriál tolik kritizují, osobně neznám nikoho, kdo by tento seriál nemiloval.

Fakjů pane učiteli (2013)

Moc pěkná romantická komedie. Na to, že ji nenatočili v Hollywoodu, ale v Německu mi tam nechybí nic, těším se, až se někdy na film podivám znovu.

Matroš (2015)

Super odreagovací klidný film, na který se rád podívám znovu. Hlavní hrdina, jedničkář a outsider mezi ostatními vrstevníky se dostane na vysněnou školu díky neuvěřitelným okolnostem a štěstí. Je pozoruhodné sledovat, jaké jsou lidské kasty a rozdíly mezi lidmi odlišného etnika. Za mě 80%.

Za láskou do Paříže (2014)

Za mě jedna hvězda, od začátku mě film nebavil a od začátku mi bylo jasné, že ať hlavní hrdina Simon Helberg (pro mě především Howard) pokazí v roli Quinna cokoli, tak to skončí happy endem. Melanie Lynskeyová (pro mě zarytá Rose z Dva a půl chlapa) se mi jevila jako nepřesvědčivá v hlavní roli podobně, jako Simon a ani fyzicky mi k sobě zamilovaný pár moc neladil. Přeci jen Simon Helberg je drobnější postavy, než Rose a Bernadet se k němu hodila víc. To je ale jen můj názor a každý má svůj vlastní. Klidně se na tento snímek podivejte, třeba se vám bude líbit více, než mě.