Kingsman: Tajná služba (2014)

Výborní herci, kvalita zpracování i zvláštních efektů. Nemám co bych Kingsmanovi vytknul, tak proč jsem se při sledování nudil? Zřejmě už jsem tímto žánrem přesledovaný. Uvidíme, jaké bude pokračování.

John Wick (2014)

K mému překvapení Keanu Reeves skutečně exceloval v tomto vydařeném akčním filmu. Vždycky jsem měl za to, že svou životní roli Nea v Matrixu již nepřekoná. Avšak role záporňáka Johna mu dokonale sedla. Jen tak dále, těším se na další zkouknutí tohoto počinu.

Antibiotika: Zabiják nebo Lék? (2004) (TV film)

Zajímavý dokumentární pořad. Jsem moc rád za to, že tu máme lék zvaný antibiotika. V některých případech je ho beze sporu potřeba. Zároveň se však snažím dělat vše pro své zdraví, abych je nemusel užívat.

Zpráva o skutečné ceně laciných potravin (2009) (TV film)

Pro mě osobně velice přínosný dokumentární pořad. Netušil jsem jak moc a do jaké míry se dnes potraviny šidí. To vše za účelem profitu a konkurenceschopnosti? Po zkouknutí jsem změnil úhel pohledu na některé potraviny. Především na rajčata a kuřecí prsa.

Most špiónů (2015)

Tom Hanks ve filmu Stevena Spielberga? Před zkouknutím mi to přišlo jako záruka kvality. Během sledování jsem se nemohl ubránit pocitu, že je Hanks s přibývajícím věkem čím dál lepším hercem. Líbilo se mi navození poválečné atmosféry skvěle podtržené kvalitním zpracováním. Trochu vážné téma na opakované sledování, ale na to první skvělý zážitek!

Interstellar (2014)

Interstellar se vydařil. Mám rád mysteriózní sci-fi filmy z budoucnosti ve kterých člověk nemůže předvídat konec. Líbily se mi zvláštní efekty, kvalita zpracování, nemám co bych vytknul. Za mě 80%..

Deadpool (2016)

Musím se přiznat, že před sledováním jsem čekal další nudnou komiksovku podobnou Spidermanovi, Hellboyovi, nebo Batmanovi. Byl jsem příjemně překvapen, protože Deadpool jde proti proudu. Není to další nudný akční hrdina, bojující za pravdu a dobro. Právě naopak, je to egoistický padouch, kterému jde o to se pomstít. Neotřelý pubertální humor v podání Ryana Reynoldse mě jen tak nepřestane bavit a Deadpool není vyjímkou. Dále se mi líbila kvalita zpracování snímku a propracovanost zvláštních efektů. Nemám co bych vytknul, za mě 90%.

Jurský svět (2015)

Čekal jsem nepovedenou napodobeninu Jurského parku a příjemné překvapení! Jurský svět měl, zápletku, náboj a bavil mě od začátku až do konce. Možná se na něj v budoucnu ještě někdy podívám.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Grandiózní případ jsem si pustil kvůli Johnnymu Deppovi a bohužel jsem byl zklamán. U několika scén jsem se zasmál, ale to mi ke spokojenosti bohužel nestačí. Z respektu k předchozím hereckým výkonům a kvalitnímu zpracování této grandiózní blbiny uděluji dvě hvězdy.

Zakázané vzdělávání (2012)

Velice trefný dokumentární pořad. Naprosto souhlasím s kritikou dnešního vzdělávacího systému. To co se učí ve školách v dnešní době internetu postrádá smysl. Studenti po krátké době zapomenou na vše, co se učili a zůstane jim jen papír. Na druhou stranu jakékoli vzdělání je lepší, nežli žádné vzdělání. Jen zřejmě bude do budoucna potřeba udělat jisté změny. Teorií student ztrácí příliš mnoho času.