Bláznivá dovolená (2015)

Netřeba dlouze komentovat. Bláznivá dovolená je pohodová ptákovina na odreagování. Za mě 40%.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Vynikající komedie pro všechny lidi, kteří si čas od času rádi zakouří. Tento snímek se nedá chápat za jiných okolností, nežli pod vlivem THC. Kdo nehulí, tak tomu se zřejmě tato komedie líbit nebude. Method man a Redman si perfektně zahráli ortodoxní vyhulence a zafungovalo to. Výborně jsem se pobavil.

Muž na Měsíci (1999)

V tomto filmu mě nadchnul vynikající výkon Jima Carreyho, který autenticky zahrál roli schizofrenického Andyho Kaufmana. Tento nepochopený komik velice rád experimentoval s publikem a tím si ho často znepřátelil. Z celého snímku mě nejvíce zaujal Andyho pohřeb. Líbilo se mi, že i ze svého posledního rozloučení si dokázal udělat inspirující vystoupení. Nelíbilo se mi, že jsem nerozeznal co myslí vážně a co ne, takže na konci filmu jsem nevěděl, jestli ten pohřeb nebyl nahraný.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak tohle se povedlo. Jsem rád, že Leonardo letos dostal oscara, protože za mě si ho určitě zasloužil. Při sledování Zmrtvýchvstání jsem sice nechápal, jak mohl přežít napadení grizzlym a následnou dlouhou tůru, kdy se plazil a belhal v zuboženém stavu, ale od začátku jsem mu držel palce a bylo mi jasné, že jako hlavní hrdina nezemře hned na začátku filmu a dobelhá se ke své pomstě. Revenant je jeden z filmů, kdy člověk nemůže předvídat co se v následující scéně stane a proto si udrží divákovu pozornost. Byl jsem nadšený z kamery. Film je natočený naprosto jinak, než jsem byl doposud zvyklý. Panoramatické záběry jsou naprosto úžasné. Ještě nikdy jsem neviděl natočenou bitvu v tak dlouhých záběrech. Nedokázal jsem pochopit, že na jeden záběr se filmařům podařilo natočit tak dlouhé a autentické krveprolití. Za mě 90%.

(Ne)zadaní (2013)

Film mě nenadchl, ale ani neurazil. Celý snímek mi od začátku přišel tak trochu předvídatelný. Bylo mi jasné, že hlavní hrdina Zac Efron skončí u vážného vztahu. Za mě 50%

Hollywoodští rivalové (2009) (seriál)

Viděl jsem díl Sly vs. Arnie a moc se mi líbil. V dokumentu bylo řečeno mnoho věcí, ale některé mi po přečtení Total Recallu ze strany Arnolda chyběly.

Lída Baarová – Dáma v modrém (2010) (TV film)

Krátký sestřih o životě Lídy Baarové, na který jsem se podíval, abych měl hrubou představu o jejím filmu roku 2016 na který se chystám do kina.

Labyrint (1986)

Labyrint jsem jako malý neviděl a možná je to škoda. Na film jsem se podíval kvůli hereckému obsazení Davida Bowieho a upřímně řečeno nevím úplně přesně co si o mám myslet. Líbily se mi ty příšerky a celý snímek má své kouzlo. Na to, že je Labyrint třicet let starý se na něj koukat dá. Svým způsobem je to mistrovské dílo, protože dnes už se takové filmy netočí.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Lloyd dvacet let předstíral zdravotní postižení jen proto, aby si vystřelil z Harryho. To mě vážně pořádně rozesmálo. Někdy jsou pokračování lepší, než první díl, ale i přes pár dobrých scén to bohužel nebyl tenhle případ. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že tvůrci pouze těžily ze scén prvního dílu. Podobné zápletky a podobná hudba z filmu udělaly předvídatelný snímek.

Blbý a blbější (1994)

Jako malý kluk jsem tuhle komedii miloval. Legendární scény a hlášky z filmu se mi zaryly hluboko do podvědomí. Jim Carrey je dokonalý komik a toho blba zahrál vážně dokonale. I po letech se vždy dobře u této komedie pobavím. Za mě pět hvězd.