Rolničky, kam se podíváš 2 (2014)

Na předchozí Rolničky to sice nenavazuje a Arnold tam nehraje, mě to ale při sledování vůbec nevadilo. Byla to prima vánoční podívaná a rád si to třeba zase o dalších vánocích pustím.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Rolničky kam se podíváš je pro mě vánoční komedií, která poukazuje na nezdravě konzumní společnost. Na druhou stranu je tato komedie celkem zábavná a taky tu hraje Arnold.. Za mě 50%

Vánoční srdce (2012) (TV film)

Dávám dvě hvězdy, ale to jen a pouze díky nádherné Teri Polo.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Chvíli utrpení, místy nuda. Po většinu času jsem během sledování měl chuť se zabít. Dávám jednu hvězdu za sympatickou Sandru Novákovou.

Zakázané uvolnění (2014)

Divím se, že za tímto počinem stojí zrovna pan Hřebejk. Proč do toho šel a jak to, že je to v jeho režii taková nuda? Pár dobrých zápletek ve filmu bylo a tak ho za úplnou slátaninu neoznačím, moc mi k tomu ale nechybělo.

Mrak (2006)

Katastrofický film z Německa, který jako jeden z mála stojí za to vidět. Za mě 50%.

Atlas mraků (2012)

Poprvé jsem Atlas Mraků viděl v kině. Pamatuji si, že jsem při čtení titulků nestihl plně pochopit sled všech karmických událostí a musel jsem se na něj ještě jednou podívat. Je to nadčasový film, ve kterém je ukryto mnoho moudrosti. Líbil se mi jedem citát od Sonmi 451: Žít znamená být vnímán. Poznat sami sebe proto můžeme pouze očima druhého. Podstata našich nesmrtelných životů spočívá v následcích našich slov a činů, jež přetrvávají a prostupují věčností. Naše životy nepatří jen nám. Od kolébky do hrobu jsme spojeni s ostatními, svázáni minulostí i přítomností, a každým zločinem a každou laskavostí dáváme vzniknout vlastní budoucnosti.

Číslo 5 žije (1986)

Číslo 5 žije je bez pochyb legendární film. Pustil jsem si ho teď s odstupem času na Blu-ray, ale už mi to nic neříká. Přeci jen už je třicet let starý a za tu dobu značně vyčpěl. Z nostalgie dávám 40% hodnocení, ale pokračování raději vzdávám.

Spalující touha (1999)

Stanley Kubrick byl opravdu výjimečným režisérem. Jsem přesvědčený o tom, že do tohoto velkolepého snímku zahrnul mnoho pravdy, protože se během svého života za pomyslnou oponu vrchní kasty společnosti několikrát podíval. Dávám 100% za nadčasové téma, symboliku a výborné herecké výkony.

Útěk do divočiny (2007)

Útěk do divočiny mě naprosto dostal. V mnoha názorech a postojích si připadám, jako hlavní hrdina Christopher. Proč se ale tolik vymezovat a utíkat pryč od rodiny a přátel? On to měl ale trochu jinak. Chtěl se od své rodiny dostat pryč a bez ohledu na to, že právě vystudoval vysokou školu spálil všechny mosty a utekl. Trochu mě naštval konec, ale film je natočený podle skutečné události a zřejmě se tento příběh doopravdy odehrál. Dávám všech pět hvězd za svobodomyslné myšlenky obsažené ve snímku a budu se těšit, až se na Útěk do divočiny znovu podívám.