Vikingové (2013) (seriál)

Dlouho jsem se do žádného seriálu nezakoukal tolik, jako právě do Vikings. Mám dokoukanou čtvrtou sérii a i přesto, že hlavní hrdina Ragnar Lothbrok již zemřel se nemohu dočkat na další sérii. Předpokládám, že do popředí půjde jeho postižený syn Ivar a udělá nové pořádky v Kattegatu, Wessexu i ostatních územích. Vše se sice může změnit, ale v tuto chvíli to vidím na 95%.

Pustina (2016) (seriál)

Na Pustinu jsem se těšil už jen kvůli obsazení mého oblíbeného herce a improvizátora Jaroslava Duška. Netušil jsem, že bude hrát sexuálního delikventa a byl jsem překvapený, jak dobře se do této role nacítil. Seriál sklidil velký úspěch v zahraničí a tuším, že to byla Kanada, kde se stal nejsledovanějším. Svým kvalitním zpracováním a krásně ponurou atmosférou, která se tvůrcům podařila vytvořit se i místy průměrné herecké výkony vedlejších postav zdály být nepodstatné. Za mě 90%.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Mám rád Vorlovy filmy a Instalatér z Tuchlovic je po Vejšce dalším vydařeným počinem tohoto talentovaného režiséra. Jedná se o úplně obyčejný příběh manuálně pracujícího člověka, který ale v podání vtipného Jakuba Koháka dělá z filmu více, nežli jen osamělý příběh zakomplexovaného instalatéra. Žádný velkofilm to sice není, ale i přesto jsem se dobře bavil. Za mě 70%.

Trainspotting (1996)

S kým jsi, takový jsi. Tak nějak bych vystihl hlavní myšlenku tohoto dnes již kultovního počinu. Drogy jsou fajn, ale jak je zde vidět jen do té doby, než se vše zvrhne a člověk na nich začne být závislý. Brzy bude pokračování Trainspottingu, na které se moc těším. Za mě 80%.

Jason Bourne (2016)

Na Jasona Bourna jsme s přítelkyní šli do kina a už si ani nepamatuji, kdo usnul první. Akční, špionážní film nás nějako nezaujmul. Za mě 30%.

Mimina (2010)

Je zajímavé sledovat, jak mimina z různých koutů světa mají naprosto odlišné životy. Snímek jako takový mě ale bohužel trochu nudil. Moc se v něm nemluvilo a zvuků bylo málo, takže jsem místy usínal. Za mě 30%.

Zilionáři (2016)

Zach Galifianakis mě nezklamal a jako obvykle výborně zahrál srandovního tlouštíka. Více, jak 60% ale dát Zilionářům nemohu, protože film jako takový je neskutečná ptákovina.

Proč právě on? (2016)

Na tomto snímku jsme s přítelkyní byli v kině a výborně jsme se pobavili. Proč právě on je komedií bez slabého místa. Od začátku do konce jsme se měli čemu smát. Přesně to od komedie očekávám, že se odreaguji a pobavím. Za mě 70%.

Rapl (2016) (seriál)

Pár dílů jsem zkouknul a nemohu přímo říci, že je to odpad. Tvůrci se snaží udělat seriál zajímavým. Hrají si s ponurou atmosférou a závažnost případů myslí vážně. Mě to ale bohužel nechytlo a nemá cenu se přemáhat.

Vybíjená (2015) odpad!

Nevím, jak tento film mohl někoho bavit. Od začátku mě štvalo, že hlavní hrdinové jsou na setkání ze školy rozdílně staří. Chyběla mi nějaká zápletka, nemělo to šťávu. Skoro se to ani nedalo vydržet do konce.