• Thriller

Napola: Hitlerova elita (2004)

MOŽNÝ SPOILERY! Téma přímo volá po hvězdičkách, ale já jich víc nedám. Co tenhle filmik u mě sráží do kolen je scénář. Je tam pár takovejch podivnejch věcí, který tak zaváněj nesmyslem, až mi v uších hvízdá. Nevím, možná naci-faši-němci dokázali všechno možný, ale zastřelit chlapa, co přeběh horizont, to snad ani oni ne. Trénovat omladinu "ledovým" způsobem, to taky těžko. No, zkrátka pro mě to ani Bousov nezachrání víc, než na tři.

Dreamgirls (2006)

Jako správnej masochista jsem si pustil tenhle muzikál, ačkoli černošská muzika je daleko, daleko, moc moc daleko za hranicí mýho zájmu. No, po pravdě, dvě čísla byly úžasný, pár ještě průměrnejch a zbytek ani to ne. Ale neměl bych tu mluvit o muzice, ale o filmu. Hlavně je strašně dlouhej. Je krapet nudnej a předvídatelnej. Zas na druhou stranu je fajn vidět Eddieho, když ze sebe nedělá bambulu a hraje. Pro mě teda zatím jediným fakticky dobrým muzikálem zůstává nepřekonatelný Moulin Rouge.

Hříbě (2005) (TV film)

Na Hallmark dost slušnej filmik, adaptace povídky Michaila Šolochova, převedená do reálií americký občanský války. Některý scény jsou docela hutný, ale celkově to přece jen zavání tou "hallmarkovitostí".

Oko (2002)

Pro mě zatím nejlepší asijskej horor. Mráz mi po zádech neběhal, ale přímo si to tam drandil na harleji, použití muziky bylo parádní a muzika sama...skvost. Doporučuju těm, co se rádi u hororu bojí.

Zelená míle (1999)

Včera jsem dočet knížku (podruhý) a dneska jsem si pustil film (potřetí). Tak jako je Štěpán Král výjimečnej spisovatel, tak je Darabont výjimečnej režisér. Proved sice v příběhu menší změny, vynechal semtam nějakou tu postavičku, ale ducha předlohy zachoval. Ten film mě pokaždý vtáhne tak, že ty tři hodiny utečou jako nic. Dopustím se tady kacířský myšlenky: Tom Hanks sice hraje výborně, ale podle mě ho zastiňujou Hutchison i Rockwell, který to maj ale jednodušší, protože jak známo, hajzli se hrajou líp, ale myslím, že i David Morse a obr Duncan si ukradnou plac pro sebe, kdykoli na něm jsou. No tak to prostě já vidím. Jo, a taky je škoda, že Harry Dean Stanton už neměl věk, aby moh hrát Deana Stantona, to by byla fajn třešinka...

Poslední polibek (2006)

Paul Haggis je zkrátka skvělej scénárista. Tohle je tak trochu filmik pro "starší a pokročilé", nemyslím, že nějakej týnejdžr dokáže ocenit o čem to vlastně celý je. Pro mě hutnej zážitek a doufám, že Haggis bude psát a psát a psát...

Naprosto osvětleno (2005)

Hodně zajímavý, tak trochu nevyvážený. Po první půlce jsem myslel, jak tu budu chválit výbornou komedii, tak trochu ála Borat, i když ten je novější, ale pak se to úplně změnilo a po humoru ani stopy. Nezměnilo se to k horšímu, ale prostě jakoby začal úplně jinej film. Jářku ,zvláštní kousek. Officious Seeing Eye Bitch!

Matka a syn (1997) odpad!

Tohle nepovažuju za film, ne v tom smyslu jak pojem film chápu já. Obrazově je to sice nádherný, ale o příběhu se mluvit nedá vůbec. To, že panáček chvíli nosí mámu po lese a pak se tamtéž poflakuje sám až do titulků, to není nic pro mě. Ale věřím, že to tady bude mít spoustu příznivců...Po delší úvaze jsem se rozhod to nakonec zhodnotit. Před dvaceti lety bych nad tím dumal a užíral se, co chce básník říci, ale dneska si říkám jestli chtěl básník vůbec něco říci, měl zvolit jazyk, kterýmu rozumím. Tímhle stylem ke mně už nemá šanci proniknout. Takže pro mě pseudointelektuální sračka bez významu. Howgh!

Hlas smrti (2005)

Po skončení filmu jsem si přečet tady vaše komentáře a i když máte v hodně věcech pravdu, tak já říkám k čertu s tím, protože jsem se prostě bál a o to jde, ne?

Kruh 2 (2005)

Výborná hudba, krásná Naomi. A to je tak všechno, co stojí za zmínku. Snad ještě, že scénka se zabijáckejma jelenama kandiduje na nechtěně nejsměšnější scénu, co jsem kdy viděl.