• Thriller

Play (2005)

Popravdě mi to chvílema připadalo, že nejdřív vzniklo několik studentských filmů a ty se pak slepily dohromady, doplnily se dlouhejma záběrama bez významu a pospojovaly se pár hlavníma postavama. Tenhle filmik je jako moderní jazz, žádnej řád, žádná pointa, žádnej směr, jen exhibování a veřejná onanie. Přesto jsem to dokoukal a dvě hvězdy tomu seděj, kdyby jen za scénku Street Fighter.

8 MM (1999)

Až se mi poštěstí vidět tohle v originálním znění, určitě tu hvězdu přidám. Takhle nemůžu, v českým dabingu totiž řve Cage na vrahy: "Vy zkažení žluklí neřádi!" :)))))

Evita (1996)

Mě to spíš než muzikál připomínalo chvílema rockovou operu, ale budiž. Hudba je samozřejmě klenotní, ale moc se nevyvedly texty nebo libreto nebo jak se tomu vlastně říká. Zpívat na ty krásný melodie o sociálním útlaku a podobnejch praktickejch věcech působí na mě trochu směšně. Rádobyumělkyni tady hravě zakreje Banderas, a to jak herecky tak pěvecky a to je příjemný poznání, u mě zabodoval a hodně si zved kredit. Děj mi přijde druhořadej, protože je to jen zhuštěná pohádka a nemá cenu se tím zabejvat ani historicky ani nijak jinak. Dávám přes svoje výtky dobrý hodnocení, protože líp než to zvlád pan Parker to asi udělat nešlo.

King Kong (2005)

Fuj to je sračka. Nezamilovat se do Naomi tak to ani nedokoukám. Nebudu jako ostatní dávat nadnesený hodnocení jen proto, že se panu Jacksonovi poved LOTR, to přece neznamená, že bude mít předplacený hvězdy za všechen sajrajt, co kdy vypustí mezi lidi. Už dost, musím si holt sehnat nejstaršího Konga...

Zmizení (2005)

Chandlerovka ze střední školy? Proč ne. Marlowe s brejličkama? Taky fajn. Dost zajímavej nápad, ale hodně mě to bavilo jen tak první třetinu, pak jak se to začalo rozplejtat, tak už mi to moc neříkalo. Škoda...mohlo to bejt lepší.

Nezapomenutelné dětství (2004)

Já nemůžu dát víc, i když je to film sympatickej a od Muldera pro mě dost nečekaně dobrej. Nemůžu kvůli Robinu Williamsovi, kterej tu tak strašně přehrává, až mi zkazil celej film.

Snídaně na Plutu (2005)

Tady není o čem, jasně za pět hvězd. I když mi hlavní hrdina a jeho manýry jdou značně proti srsti, tak jeho životní pouť je zkrátka fascinující. A ten soundtrack! Neil Jordan překonal sám sebe, aspoň u mě.

Letní bouře (2000) (TV film)

Celkem prijemnej filmik s excelentnim Peterem Falkem, kterej je tak do pulky docela vtipnej, ale pak trochu ztraci zajimavost a konec je dost podivnej.

Navštivte ráj (1990)

Tohle jsem videl strasne davno a vim, ze to na me hodne tenkrat zapusobilo. Az to bude nekde k videni, tak skouknu znova a pripadne opravim hodnoceni. Ale umi snad Alan Parker natocit neco vylozene spatnyho?

Dobrý ročník (2006)

Ridley Scott by moh natočit rybáře sedícího dvě hodiny nehnutě u vody a stejně bych neodtrh oči od plátna. Ten chlap umí natočit všechno. Takovouhle pohodovou pozitivní parádičku a vedle toho třeba naprostý válečný peklo v Somálsku nebo temnou upršenou scifi o androidech. Pokaždý je to zážitek, protože když se to umí, je to brnkanice...Lance Armstrong Everyone!