Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona jsem poprvé viděla asi jako 11letá někdy v době, kdy film vyšel na DVD a doteď si pamatuju, jak jsem tímhle filmem byla uchvácená a během včerejšího znovu zhlédnutí jsem si uvědomila, že většinu děje si i po těch letech stále pamatuju - a uchvácení se rozhodně nevypařilo. Člověka asi nejvíc zarazí ta délka filmu. Když film trvá ke třem hodinám, kolikrát se stane, že divák v nudnějších momentech přestane vnímat. Ale u Benjamina nejsou žádná hluchá nebo nudná místa, příběh krásně plyne, je zajímavý a zábavný, takže když film skončí, ani vám nepřijde, že byl tak dlouhý. Pokud jde o herecké výkony, tak tam samozřejmě není o čem mluvit. Obsazení je víceméně hvězdné a všichni podali skvělé výkony! Jsem ráda, že do hlavní role by obsazen právě Brad Pitt, kterému tohle fakt sedlo a bylo trochu vtipné vidět ho jako stařečka. Cate byla jako vždy fantastická, nádherná a hrozně pěkně tančila (budu věřit tomu, že si taneční čísla odtancovala ona sama!), ačkoliv její postava mě tu a tam něčím lehce namíchla, ale to k celkovému ději prostě patří. A moc se mi líbili i Taraji P. Henson, Tilda Swinton a Jared Harris, kteří filmu krásně sekundovali.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Přiznám se, že než jsem si E.T.ho pustila, trochu jsem váhala, jestli jsem ho vůbec kdy viděla. Vždycky se na něj dívala mamka v televizi a já věděla, že jsem aspoň kousek viděla. Při včerejším zhlédnutí mi všechny scény přišly tak nějak povědomé, takže jsem tenhle film asi viděla, ale už to bude hodně dávno. Proto jsem byla moc ráda, že jsem si film s tímhle rozkošným mimozemšťánkem mohla připomenout v rámci filmové výzvy. Příběh je velice povedený a dostatečně dlouhý, že se u toho člověk moc nenudí. Moc se mi líbily speciální efekty - hlavně jsem byla ráda, že E.T. nebyl udělaný počítačově. Co říct závěrem? E.T. je prostě legendární film, na který se bude ještě dlouhá léta vzpomínat - a za zmínku pochopitelně stojí i krásná doprovodná hudba Johna Williamse.

Matrix (1999)

Další kultovní film, který jsem až do včerejška nikdy neviděla. Musím říct, že na mě to bylo až trochu moc velké sci-fi, přesto mě film bavil a přišel mi velice dobře zpracovaný. Hlavně teda akční scény byly natočené na jedničku a vůbec se nedivím, že Matrix získal Oscara za speciální efekty, které zde byly opravdu působivé! Film je opravdu hodně dobrý, ale řekla bych, že se bude nejvíc líbit určitému typu diváků. Za podívání to stálo, ale Matrix (a další díly) asi do budoucna vyhledávat nebudu.

Zpívej (2016)

Na tuhle pohádku jsem se těšila fakt dlouho a musím říct, že byla opravdu dobrá, ačkoliv jsem byla lehce zklamaná, protože jsem očekávala něco trochu jiného. Nicméně mi přijde námět originální, postavičky byly sympatické (hlavně teda Rosita a Miss Crawly, která byla k popukání) a samozřejmě nejvíc mě nadchnul soundtrack, který je plný senzačních písniček!

Druhá nebo první (1998)

Vůbec jsem nečekala, že by se mi tenhle film tolik líbil. Hlavně první polovina byla skvělá, ta druhá už trochu uvadla (proto těch 4*), ale i tak se jedná o kvalitní film. Julia Roberts zde byla naprosto skvělá a krásná - jako obvykle! Její postava Isabel mi byla hodně sympatická a vždycky, když se jí přihodila nějaká nehoda s dětmi, tak mi jí bylo líto, protože jsem věděla, že si to na ní Jackie vybije. A právě postava Jackie mi zde hodně vadila (v dobrém slova smyslu). Jackie mi nebyla vůbec sympatická, ačkoliv jsem chápala její postoj k celé věci, ale třeba ta věc s lístky na koncert - to byla opravdu podpásovka! Ed Harris zde mohl dostat trochu víc dramatického prostoru, přišlo mi, že by ve filmu vlastně ani nemusel být. Hodně mě taky potěšila přítomnost Jeny Malone a Liama Aikena, který zde byl ohromně roztomilý!

Albert Nobbs (2011)

Tak z tohohle filmu jsem opravdu nadšená! Po celou dobu jsem Albertovi fandila a doufala, že se mu splní jeho sen a on si bude moct otevřít svůj vysněný obchod. A pak ten film skončí tak smutně, ale zároveň s jistou nadějí. Musím říct, že se mi hrozně líbí nápad s tím, že se ženy převlékaly za muže, aby si zajistily lepší pracovní místo i pozici ve společnosti. Zfilmovat něco takového určitě nebylo na škodu a potěšilo mě i skvělé herecké obsazení! Hlavně Glenn Close se tady předvedla v celé své herecké kráse a řekla bych, že byla mnohdy i k nepoznání. Já se u Alberta Nobbse teda zabavila a film mi utekl neskutečně rychle, ačkoliv tedy má pár slabších momentů. I tak bych ho ale doporučila, protože mi přijde svým tématem zajímavý a originální.

Za každou cenu (2016)

Jak se u nás doma říká "Tohle byl film na jedno podívání". Hell or High Water má naštěstí délku tak akorát, takže se u toho člověk zase tolik nenudí. Ale řekla bych, že je to film, který zaujme jen někoho. Já jsem zde tedy ráda viděla Jeffa Bridgese, kterého mám ráda a ocenila jsem, že Chris Pine přijal takovou pro sebe neobvyklou roli. Na celém filmu se mi asi nejvíce líbila scéna z přepadení větší banky, následná hodinka a přestřelka, která tedy skončila smrtí postavy Bena Fostera. Jinak to za mě byla takový průměr, který ani neurazí, ale ani příliš nezaujme.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Rozmýšlela jsem se, jestli tomuhle filmu dá 3 nebo 4 hvězdičky. Já bych nejradši dala 3,5 hvězdičky. Na Collateral Beauty jsem se docela dost těšila, protože má opravdu hvězdné obsazení a z traileru mě zaujal i příběh. Film mě celkově nezklamal, je to krásný film, ale čekala jsem, že to se mnou nějak pohne. Jo, párkrát jsem měla slzy v očích - kdo by neměl, když vidí Willa Smithe plakat? - ale jinak ve mně ten film nezůstal. Ve filmu se mi asi líbila nejvíc Helen Mirren, která tedy Smrt ztvárnila na jedničku! Výhradu bych snad měla jen ke vztahu postav Willa Smithe a Naomie Harris - člověk si myslí jednu věc o jejich vztahu a na konci se ukáže, že je to vlastně úplně jinak. Tohle mi přišlo možná trochu vynucené a nelogické. Ale jinak je to pěkný film, na který se dá kouknout během nudného odpoledne.

Nic nás nerozdělí (2012)

Tak tohle byl opravdu hodně silný film. Na začátku si člověk myslí, že bude sledovat rodinku, která si užívá dovolenou v exotické zemi. A pak se z ničeho nic z pomyslného ráje stane peklo a naši hlavní hrdinové (a samozřejmě i tisíce dalších lidí) musí bojovat o holý život. Přiznám se, že jsem ještě nikdy neviděla film, který by se zaobíral zrovna tématem "jak to vypadá po tsunami". Příběh je opravdu skvělý a napínavý. Také musí mít člověk při sledování tohoto filmu několikrát slzy v očích. A samozřejmě nejdojemnější je scéna při shledání. Jsem opravdu ráda, že jsem tenhle snímek viděla a rozšířila si tak své obzory.

Půlnoc v Paříži (2011)

Rovnou se přiznám, že z Allenovy tvorby jsem toho moc neviděla a z toho, co jsem viděla, se mi (zatím) líbilo akorát Café Society a Whatever Works, ale to bylo díky břitkým poznámkám Larryho Davida. Půlnoc v Paříži se pro moje potěšení může řadit mezi ty oblíbené. Film má délku tak akorát, skvělé herecké obsazení (potěšila přítomnost Toma Hiddlestona, Coreyho Stolla a Kathy Bates!) a skvěle napsaný a originální příběh. Přiznám se, že mě by něco takového asi nikdy nenapadlo a hrozně se mi líbí ten nápad s cestováním v čase! Jsem také ráda za obsazení Owena Wilsona do hlavní role. On je to takový sympaťák a fakt se mi do role Gila hodil. Jediný, kdo mi po celý film neskutečně lezl na nervy, byla postava Rachel McAdams Inez. Být na místě Gila, tak už na ni několikrát vybouchnu. Taky jsem byla potěšena koncem, který podle mě dopadl tak, jak měl.