Berlín (2023) (seriál)

Tak toto nemalo s La casa de papel, nič spoločné 🙈 Paloma s Diegom majú veľkú konkurenciu. Lúpež mala minimálny priestor, to bolo tak gýčové, nudné a bez akejkoľvek akcie a napätia, že som sa musela nútiť aby som to dopozerala. Jeden z tvorcov musel prežívať nejaký ťažký rozvod, rozchod alebo zlomené srdce inak si to neviem vysvetliť. Veľké sklamanie...

Ďáblův plán (2023) (pořad)

Perfektné. Zhltla som to za pár dní.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Ja Kazmu sledujem od začiatku, takže všetko mi dávalo zmysel. Pri titulkách u nás tlieskalo vypredané kino a ja mu tlieskam tiež. A teším sa na pokračovanie a na to ako všetko dopadne 😉

Hvězdy nám nepřály (2014)

Keď sa povie slovné spojenie skutočná láska tak si predstavím práve tú, ktorá bola medzi Hazel a Gusom. Nádherná snímka o starostiach, radostiach, bolesti ale aj láske o tom aké je v živote dôležité mať okolo seba ľudí ktorým na vás skutočne záleží, vtedy ide všetko a aj to najťažšie akosi ľahšie...

Co všechno věděla Maisie (2012)

Film ktorý ma chytil za srdce. Počas sledovania so mnou zmietali snáď všetky emócie od ľutústi kvôli Maisie až po hnev, že ako sa môže niekto chovať k dieťaťu ako k veci. Úžasná Aprile Onata ma úplne dostala. Krásny snímok ktorý donúti zamyslieť sa nad tým, že to, že dieťa nepotrebuje drahé veci, hračky ale hlavne pozornosť a lásku svojich rodičov nie je klišé ale fakt.

Světová válka Z (2013)

Filmy so zombie zásadne nepozerám ale po zhliadnutí World war Z asi prehodnotím svoj názor. Celý film som sledovala pozorne bez toho aby som sa pristihla, že ma dáka scéna nebaví, film síce nejde v rovnakej akčnej hladine a ku koncu atmosféra povolí ale v tomto prípade mi to nevadilo. Dokonca mi nevadil ani Brad Pitt ktorého ja osobne dáko extra nemusím. Medzi moje obľúbené snímky patrí film Ja legenda, prišlo mi to dosť podobné , možno aj to je jeden z dôvodov prečo sa mi film páčil.

Borgman (2013) odpad!

O čom to vlastne bolo ? Pre mňa film bez poriadneho deja, zmyslu a čo je hlavné bez pointy. Už dávno som nebola tak znechutená po do pozeraní filmu, tak ako pri tejto snímke. Pre mňa strata času. Ale jedno sa musí nechať, videla som veľa filmov ktoré by som označila za odpad podobne ako tento ale ani pri jednom z nich vo mne pocity nepretrvávali tak dlho, síce negatívne ale predsa.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Prvý film od Disney v ktorom hrá hlavnú úlohu záporná postava a musím sa priznať, že ma to chytilo viac ako pár klišé rozprávok nakoľko pri tejto hneď na začiatku nie je dej filmu taký čitateľný ako to býva pri väčšine. Krásne prostredie a fantasy svet, ktoré je stvárnený úplne úžasne. Samozrejme pomyselnou čerešničkou na torte je pre mňa Angelina Jolie ktorej som tú postavu proste "žrala". Dúfam, že do budúcna bude podobných rozprávok viac. Páči sa mi ako film znázorňuje to, že sa aj z dobrej čistej osoby môže vplyvom okolitého sveta a ľudí ktorí ju obklopujú stať chladná, pomstychtivá osoba, že to akí momentálne sme je odraz nášho doterajšieho života a skúsenosti ale na strane druhej to čím v skutočnosti chceme byť a čím budeme, máme v moci napokon len my samí.