Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Horor

Recenze (85)

plakát

Captain Marvel (2019) 

Vůbec to není špatné. Naopak tento počin z MCU stáje rozhodně překvapil a nezaostává za předchozími filmy Marvel. Děj není takový, že by se táhl a v divákovy tak nevyvolává jaký si pojem utahovačnosti, Film rychle uteče, a dokonce se po shlédnutí dostavuje pocit to vidět ještě jednou. Příběhově to je jinak pěkně zasazené do devadesátých let, kde vidíme omlazené podoby Nicka Furyho a agenta Coulsona, což je velmi zajímavá podívaná, která jen tak neomrzí, stejně tak jako vtipné pasáže. Mlátičky samozřejmě nezaostávají, graficky jsou dobře zvládnuté. Obsazení není, co vytknout Brie Larson se Samuelem L. Jackson si sedli a film pěkně drží. Uvidíme, co nám přinese pokračování a zda li si udrží tu lehkost a vtip, jako tento díl.

plakát

Yesterday (2019) 

Opravdu jsem na to šla do kina? No, nebyla to sice úplná výhra, ale ani prohra. Pro milovníky beatles to není 100 % nutnost. Je tu pár sekvencí, u kterých se budete smát, pár sekvencí, u kterých ,, možná" budete ,, chtít" brečet. Nic mezi tím. Jediné, co mě na tomto filmu překvapilo bylo obsazení Kate McKinnon, která zde podává svůj klasický humorný obličej. K Bohemian Rhapsody to má stejně daleko, jako Praha - Peking, ale co na plat. Jednoduše takový podprůměrný film, po jehož konci si nebudete pamatovat skoro nic. 45/100

plakát

Avengers: Endgame (2019) 

10 let, 22 filmů, 1 velkolepý konec konce. Neuvěřitelní tři hodiny v kině, kde na konci filmu nezůstalo jediné oko suché. Příběh je sice v místech vyprávěn poněkud rychle, bez šance postřehnout proč a jak, ale to se dá jednoduše odpustit. Kamera a efekty (teda hlavně pro ty, co byli na 3d apod.) nezapomenutelné a zcela výjimečné. Složení písní a hudby skvěle pasuje do jednotlivých scén. Výkony hlavních, ale i vedlejších rolí jednoznačně zastiňuje Robert Downey Jr., přesto si i ostatní zaslouží velkou pochvalu a uznání. Jediné, co mě poněkud mrzí je, že mnohé postavy dostaly příliš málo času vis. Carol Danvers/ Captain Marvel (Brie Larson) nebo Black Panther (Chadwick Boseman). Jinak za mě skvělé zakončení ságy, která doprovázela značnou část mého dospívání a jediné, v co nyní mohu doufat je, že nová etapa bude stejně krásná, dlouhá a plná nových příběhů, jako ta předchozí.

plakát

Joker (2019) 

Strhující, grandiózní podaní příběhu. Todd Phillips se trefil do černého. Vyprávění dokonalé, podtrhnuté nezapomenutelným hereckým výkonem Joaquina Phoenixe, kterému role padla, jako ulitá. Je až neuvěřitelné, co dokázal. Ty pohyby, smích, samotnou osobnost velkolepého Jokera. Aby toho nebylo málo, do celkového prožitku vstupuje ona depresivní hudba, která se vám vryje pod kůži. Atmosféra 70. let je pak už jen třešnička na dortu. Bravo! Bezpochybně nejlepší film letošního roku.

plakát

Černobyl (2014) (TV film) odpad!

Tak tohle byl teda ,, pěkný" přešlap vedle. Herecký výkony podprůměrné a zcela nějak nevýrazné. Příběh mimo mísu, pokud to teda nebyla upřímná snaha režiséra, jen tak pro radost zasadit jej do této události. Navíc, aby toho nebylo málo, režisér opomíjí docela zásadní informace, co se týče černobylské havárie, vis. scéna s helikoptérou. Pro mě tedy naprostý odpad a zklamaní.

plakát

Černobyl (2019) (TV seriál) 

Úžasné, famózní, dokonalé. Jednoznačně nejlepší mini série posledních let. Není, co vytknout.

plakát

Trollové (2016) 

Pro děti je to sice fajn...Ale jen do šesti let. Pro starší už to rozhodně teda není. Na druhou stranu je to zajímavě doladěné dnešní hudbou. Toť vše.

plakát

Wynonna Earp (2016) (TV seriál) 

Pro mne super. Sice to občas místy vázne, ale jinak paráda. Humor hlavní postavy k nezaplacení a její sestra s tak roztomilým obličejem, který už jsem dlouho neviděla. Snad bych jen ocenila dabing do češtiny, ať nemusím koukat na titulky.

plakát

Rookie Blue (2010) (TV seriál) 

Jako, není to špatné, ale ani dobré. Často nudné a nezáživné. Po pár dílech už není nic, co by vás mělo zaujmout. Proto po pár dílech stopka ode mne.

plakát

Chicago Fire (2012) (TV seriál) 

No tak to jiný šálek kávy. Zajímavé prostředí. Zajímavý herci. Zajímavé dějové ,, příběhy" v každém díle. Povedené a super zpracované. Určitě stojí za shlédnutí. 95%

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama