Princezna Mononoke (1997)

Hajao Mijazaki je génius a Džo Hisaiši jak by smet! Malovaná poezie s krásnou krajinou, nádherným soundtrackem který se Vám vryje do paměti a příjemně vyprávěným příběhem. Tento snímek rozhodně není pro děti (většina anime ne), ale já se k němu dostal právě ve velmi útlém věku a proto je to moje jedna z největších srdcovek. Bez pochyby 100%.

Náhradníci (2009)

Nápad v celku zajímavý, ale dost nevyužitý. Film jako takový vypadá celkem hezky, Bruce Willis taky nezklamal, ale chybí tomu duše. Autoři se snažili pracovat hodně s příběhem a tvořit události, které divák nebude očekávat. Pravda, že se tohle celkem povedlo, ale je z toho potom strašný "guláš". Zamotanost příběhu + divné tempo vyprávění film v mých očích potopili. Film bez šťávy.

Ztraceno v překladu (2003)

Nádherný počin, který plyne tak příjemným tempem, až se s ním stihnete tak nějak vžít. Řekl bych, že moc takovýhle filmů není, a nebo možná jeho výjimečnost tvoří charismatický herecký výkon Billa Murraye. Ten chlap je prostě génius. Čím líp víš, kdo jsi a co chceš, o to míň tě cokoli rozčílí...

Hardcore Henry (2015)

Krvák přeplněný akcí a létajícími kousky těl různými směry, brutálnější než od Tarantina. Po vizuální stránce velmi kvalitní kousek nicméně nečekejte od tohoto filmu žádnou hloubku. Řekl bych, že tento film má cenu jedině zhlédnout kvůli jedinečnosti způsobu natočení kterým je pohled z první osoby. Byl jsem na tom v kině s přítelkyní a občas jsme se i zasmáli. Klasická ukázka filmu na velký, opravdu hodně velký kyblík popcornu. Pokud neočekáváte žádný hlubokomyslný počin rozhodně můžu doporučit. Film mě bavil celých 90 minut.

Ex Machina (2014)

Od tohoto snímku jsem očekával hodně, možná až příliš mnoho, ale kupodivu splnil vše má očekávání až na závěr, který jsem rozhodně nečekal (nechci tím říct, že by se mi nelíbil). Psychologické Sci-Fi, se skvělým, ale neobvyklým pojetím. 9,5/10

Assassin's Creed: Embers (2011)

Čekal jsem něco trochu víc, ale jsem rád, že Ezio zemřel v klidu. Pokud jste nehráli Assassins Creed 2,Brotherhood, Revelations rozhodně vás to neebude bavit. Přece jenom mi na konci ukápla slzička. Requiestat in Pace, Ezio .

Moon (2009)

Neobvyklá Sci-Fi podívána, která na první pohled zaujme jednou konkrétní věcí. Hraje tam pouze jeden herec a to Sam Rockwell, který se předvedl neskutečným způsobem. Emotivní a napínavý příběh o astronautovi který naprosto sám žije/pracuje na těžební základně na odvrácené straně měsíce a nemůže se dočkat až se vrátí domů a uvidí zase svojí malou dceru a milovanou ženu. Jenže to nebude tak jednoduché. Naprostý vizuální skvost. V podstatě bez výhrad 5*

Interstellar (2014)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Celkově mám rád filmy o vesmíru a to mě vedlo k zhlédnutí tohoto snímku. Chvrlkama jsem si říkal super. Skvělý po audiovizuální stránce, zajímavý příběh, ale pak přišly vždycky fáze, kdy jsem si říkal, no to snad neni možný. Chvílema mi prošlo, že z toho Nolan udělal celkem ptákovinu, ale po chvilce mi teprve došlo, proč tam ta určitá scéna je a začalo to dávat perfektní smysl. Konec me totálně dostal :) No jo, Nolan prostě nezklame. 98%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Mám tento film rád. Zajímavý příběh nad jehož podstatou určitě každej někdy přemýšlel. Co kdyby se člověk narodil jako stařec/stařenka a mládl by? Film plný super hereckých výkonnů a krásně vyprávěný. 96% "Mám pocit, jako kdybych prožil celý život, ale na nic si nemohu vzpomenout "

Ostrov (2005)

Fantastická ukázka filmu honby kočky na myš až s kýčovitě šťastným koncem. Ewan je mým oblíbeným hercem ale tohle je fakt strašný. Vraťte mi moje dvě a půl hodiny promrhaného času.