• Pohádka

Poslední plavky (2008)

Obsazení dle mého gusta, nádherná lokace i roční období - všechny předpoklady pro dobrou lehkou letní komedii, ale to by k tomu musel někdo sepsat něco co by tomu dalo alespoň trochu smyslu - třeba scénář. Smutně promarněný potenciál v dlouuuuhých 100 minutách.

Zkurvená noc (2003)

Brilantně povedená hříčka postavená rámcově na teorii motýlího efektu ve velmi lokálním měřítku. K dobrému pocitu z filmu přispěla i rozumná stopáž (konečně zase film pod 100 minut!) a asi první role v níž pozitivně hodnotím Patricka Swayzeho (ale pamatuju ho jen z dětství z romantických opusů).... No až mi někdy nebude chtít řidič zastavit...tak si radši uříznu hrdlo PET láhve.

Poslední lup (1987)

Výborná Kocábova hudba by šla nahradit třeba takovými Cradle of Filth - takže to je hodně strašidelné!

Čarodějův učeň (1977)

Naposledy jsem si toto dílo vybavil když jsem seběhl zastavené metroschody, které se za mnou rozeběhly s hlášením "Schody opět jedou"...Mlýn zase mele hahahahahahahaha. dokonalé, nádherné, smutné, dobrokoncové.

Saw 2 (2005)

Tak tohle už mi připadalo zbytečné, technicky nemožné a v podstatě to celé stálo jen na pastích (ta jáma plná inj. stříkaček vypadal fakt odporně).

Saw: Hra o přežití (2004)

Saw mě nenadchlo a určitě bych ho nepřirovnával k Seven. Atmosféra tomu nechyběla, ale sadismus mi připadal dost samoúčelný, příběh místy pokulhával a především postava hlavního záporáka mi byla úplně fuk. Taky jsem nepochopil čím si hru zasloužili Ti zúčastnění, čím si jako nevážili života. Jistě Jigsaw (nebo jak se ten šašek jmenoval) byl debilní psychopat, takže nemá smysl se ho snažit pochopit, ale mě přišlo, že film na té myšlence dost staví...třeba se pletu.

U mě dobrý (2008)

Vzhledem k obsazení to mohlo být myslím lepší. Stačilo by k tomu, kdyby to celé trvalo tak 80-85 minut a ne 105. Celkově ovšem příjemná atmosféra a i nějaká ta legrace. Skvělý Polívka s Javorským a Francovkou a ta parta od skořápek taky nebyla špatná. Dobrý, ale víc asi ne.

Bobule (2008) odpad!

Tak v případě tohoto filmu mi, vzhledem k celkovému hodnocení a nadšených komentářů většiny zúčastněných, hodně uniklo. Já viděl plytký příběh plný neuvěřitelných a nesympatických postav, který jen o malinký fous přesahoval úrovně takových Velmi křehkých vztahů nebo příběh červené knihovny. Vůbec nechápu proč bylo něco takového natočeno a navíc s tak nesympatickými hlavními "hrdiny" (alespoň Langmajer byl v polovině odklizen, bohužel Hádka už tam nechat museli). Spoiler: Příběhová linie: Podvodník pražák, od kterého by rozumný člověk ani rohlík nekoupil, ale jiní pražáci mu dají jen tak zálohu na byt hned v úvodu, odjede na Moravu a tam se z něj během asi týdne stane vinař a zamiluje se do něj holka, která milovala někoho jinýho, ale úplně náhodou přišla na to, že ji podvádí. Celé to ještě korunují nesmyslně jednající policisté a protože by příběh vystačil asi na 10 minut, tak je to ještě plné "uměleckých" nebo jakých záběrů jihomoravské krajiny. Já pořád nechápu jak někomu nemohli vadit ty karikatury postav - opravář aut, ty policajti apod. Moravština, kterou tvoří jen "tož", "synku" a "kurva" (nespletl si navíc autor Moravu jižní se severní?). Dle mého TRAPNOST NAD TRAPNOST. Nejhorší film co jsem viděl za posledních tak 5 let.

Mizející Praha (2008) (TV film)

Zklamání úměrné očekávání. Miluju Prahu, tu starobylou i tu novou i tu úplně špinavou, zaplivanou a pochcanou. Ale většinu lidí vystupujících v tomhle dokumentu bych asi za přátele mít nechtěl. Hodina plků o tom co bylo a co je teď, ovšem bez jakékoliv myšlenky, jen s tím zoufáním, že je to jiné. Záběry nebyly úplně špatné, ale hodnocení ponižuju o zmrvení tak vděčného námětu. Nenapadlo by mě, že dokument s názvem "Mizející Praha" jde udělat tak špatně. Jediným plusem byla jedna vskutku horrorová věta takové té paní co koukala do rohu a hrozně pomalu a zbytečně hovořila (teda až na tu větu): "...hodně dětí tady zmizelo vocuď...". No já jsem přesvědčený, že ta paní o těch zmizeních ví víc než uvedla....