Balada o smutné trumpetě (2010)

Neuvěřitelný film. Ze začátku jsem si nedozázal představit o čem to vlastně bude a právem. Šílená směs brutálního násilý, psychokomedie a hororu je směska kterou jsem ještě v životě neviděl. Mix Hanebných Panchartů, Pulp fiction, Machete, hororů s klauny a Mechanického pomeranče...jo a Sin City :-)

Survival of the Dead (2009)

Zombie horor, kde jsou větší svině lidi než samotný zombie. Neni to špatně natočené, máto slušný spád i jakýsi děj. Masky zombie byly docela chabé, triků taky nebylo bůhví kolik, ale všeho všudy je to v rámci zombie hororů pořád to nejlepší. Romera už není tak ve formě jako kdysi a asi se nedá čekat, že ještě kdy bude, ale ještě stále umí točit alespoň ten lepší průměr a nelezou z něj takové sračky jako je zbytek filmů o zombie.

Před soumrakem (2004)

Tenhle film jsem viděl poprvé bez kontextu prvního dílu a moc se mi nelíbil. Pak jsem se na něj podíval znovu až po zhlédnutí Před úsvitem a najednou to mělo úplně jiné souvislosti. Tenhle film totiž nemá moc smysl si pouštět bez prvního dílu. Pakliže první díl byl krásnou romantickou podívanou, sladkou, krásnou, zamilovanou, pak druhý díl sleduje stejné postavy po bezmála pěti letech od původního dílu a divák má možnost sledovat možná depresivní realitu života. Lidé možná fyzicky za těch téměř deset let neprodělají takové změny, jejich duše, myšlení a smysly jsou však zohýbané realitou běžného života. Ubylo naivity, něžností, romantiky a namísto toho se hlavní aktéři baví o nenaplněných snech, nepodařených vztazích a rutině života. Film je to skvělý a logicky navazující na předchozí díl, ale příběh a pointa naprosto ničí dojem prvního dílu. Pro ciniky tenhle film nic zvláštního nepřinese, pro ty ostatní, kteří přemýšlejí nad životem romantičtěji je to slušný zásah do srdce.

Teď se nedívej (1973)

Předloha od Murierové je geniální. Atmosféra je tu naprosto dokonale vykreslena. O filmu se to říct bohužel nedá. Má trhliny, občas podivný střih i zbytečné scény roztřišťující atmosféru. Možná mohl být i o takových deset minut klidně kratší. Nadruhou stranu není lehké takto vyjímečná literární díla přepsat na filmové plátno a Teď se nedívej je jedno z těch lepších zpracování.

Kinsey (2004)

Moc pěkný a zajímavý film. K dokonalosti mu ale leccos chybělo.

Něco jako komedie (2010)

Silné čtyři hvězdy. Zach konečně nehraje pořád to samé (i když dobře) a zahrál si vážnější roli. Film je to opravdu příjemný, není tupý ani hloupý, nejsou zde prvoplánové vtipy či moralizování. Naopak. Po delší době je to opravdu koukatelný, krásný snímek, který mi dokázal něco sdělit. Navíc všichni herci byli vybráni skvěle, úžasné herecké obsazení. Ať už zmíněný Zach, který se zde představil jako výborný herec i vážnějších rolí, tak pro mě neznámý Gilchrist. Na "Něco jako komedie" se rád podívám někdy opět zase.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Milý seriál. Jinak ho pojmenovat snad nelze. Příjemně se na něj kouká.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Tragická záležitost...jednu hvězdu za někdy docela sympatické české herce.

Ulice (2005) (seriál)

Jsou horší seriály, ale i tak je to děsná blbina. Na druhou stranu jde o odpočinkovou podívanou v podvečer a když se přivřou všechny oči i uši, tak se to shlédnout bez úrazu dá.

Noc žraloka 3D (2011)

Čisté tři hvězdy. První půlka je tak max. za dvě, neboť byla nudná, nezajímavá a už už jsem si nadával za co jsem to vyhodil těžce vydělané peníze. Druhá půle to však napravila. Akční, napínavá, pěkné zpracování žraloků, zkrátka mě to bavilo. Škoda jen, že to tak nemohlo být od začátku. Takhle se jedná o takovou (pozdně)letní jednohubku. Velkým minusem je absence drsnějších scén, které by se k takovému filmu hodily a hodně ho pozvedly. Takhle to byla taková limonádka pro teenagery.