Muži v naději (2011)

Příjemná pohodovka, s pár opravdu vtipnýma scénama a zábavným scénářem. Vejdělek umí natočit opravdu nenásilné, moderní a vtipné komedie, kterých je v česku tuze málo. Fandím mu! Jo a Macháček s Polívkou konečně po delší době skvělý.

Vanilkové nebe (2001)

Zmatený psycho film. Ale když jsem se přenesl přes nesympatického Cruise, vylazl z toho jedinečný zážitek.

Nebezpečná metoda (2011)

Na jedné straně trochu nudné, na straně druhé vynikající herci a dobré dialogy. Trochu mě mrzí sdřídmost děje, jako by se režisér nechtěl více v problematice vrtat a plout pouze po okraji. Ačkoliv postavy, které se na plátně vyskytovali byli prokresleny výborně. Fassbender opět výborný, stejně jako Keira, která je fantastická herečka. Potěší i sympatická a vtipná vložka v podobě Vincenta Cassela jako dr. Grosse. Nebezpečná metoda bohužel není filmem, který vás strhne a asi na něj po nějaké době zapomenete, avšak naštváni odcházet z kin nebudete, tématika zajímavá a herci vybodovali hodně bodů k dobru.

Věk draků (2011)

Rozhodně se nejedná o odpadový film. Od těch se totiž liší snahou se odlišit, snahou o atmosféru a pokusem vytvořit nějakou kloudnou fantasy. Bohužel se to nepovedlo, tak jak mělo. Velkým plusem je přítomnost Dannyho Glovera a Vinnieho Jonese. Je škoda, že scénář je děravý, režie totiž není vůbec špatná. Dobrý pokus.

Valdemarův odkaz (2010)

První polovina mě vůbec nezaujala a jevila se jako běžný béčkový horor. Když už jsem to s Valdemary vzdával, začal se vyprávět jejich příběh. Tím se započala druhá polovina, která film zvedla o 100%. Zajímavé, netradiční, poutavé, atmosférické, tak bych charakterizoval druhou polovinu příběhu. Těším se na druhý díl.

Nová dcera (2009)

Takové dvě a půl hvězdy. Je to hodně zvláštní horor. Na jednu stranu pěkně natočené, s dobrým taťkou Costnerem. Na straně druhé podivný příběh s úplně nesrozumitelným hovadským koncem. Bohužel celkový dojem je ten, že už Novou dceru nechci vidět ani na své poličce.

Retreat (2011)

Velice zajímavý námět, který byl trestuhodně nevyužit. Herci předvedli dobrý výkon, ačkoliv osobně Thandie Newton rád nemám a přijde mi nesympatická. I když je konec napínavý a zajímavý, celý film neutáhne. V prostřední části se výceméně nic neděje a dostává se nuda jak hrom. Velká, veliká škoda.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Velice zajímavý film plný výborných herců. Líbí se mi prokreslenost postav, žádná schématičnost, kterou trpí většina podobně laděných filmů. K plnému počtu chybí přeci jen trošku "lehký" scénář, který je sice plný zábavných a originálních (alespoň do jisté míry) nápadů, ale nic na čem by se dalo déle přemýšlet a uvažovat.

Paranormal Activity (2007)

Horor u kterého jsem se opravdu bál. Takhle jsem ještě žádný komentář k hororu nezačal (a že jsem jich viděl). Stačí?

Westernstory (2011)

Ale no tak, až taková tragédie to není. Je pravda, že je to klasická "troškovina" se vším tím trapným klíšé, ale nadruhou stranu je Westernstory příjemným oddychem. Pohoda, žádný stres, žádné napětí jen čirá nefalšovaná hloupoučká zábava. Nenudil jsem se a to je u tohoto druhu filmu jediné kritérium.