Rohy (2013)

Docela originální drama/horor natočený podle ne úplně hodnotné předlohy. V tomto ohledu se film povedl více jak knižní verze, které chybí emoce. Ty Rohy naštěstí mají a velmi dobře fungují s tou fantasy hororovou rovinou, která tu je spíš doplňková - žádného děsu, strašení se fakt nedočkáme.

Casino Royale (2006)

Casino Royale mi přišlo, jako takový chudší, komornější bratranec klasického bonda. Craig vlastně dobrý, ale celý ten film neměl moc zapamatovatelných scén, což je podle mého pro celou bondovskou sérii signifikantní. Nejnapínavější a nejzajímavější je to co se odehrávalo kolem pokrového stolku, což je trochu vypovídající.

Body Cam (2020)

Mělo to pár dobrých, hororových scén, které zafungovaly. Bohužel jako celek to nedopadlo moc dobře a celý příběh je takový nedotažený, umělý, nefungující. Ani herecky to nebylo přesvědčivé, spíš až poloamatérské. Palec nahoru je za triky, které nebyly vůbec zlé a pár ostřejších, krvavějších scén bylo velice dobře po technické stránce zpracovaných.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Je to sice dobrodružný film z ledové pustiny, ale zrovna moc akce, dobrodružství a napětí nečekejte. Není to sice zlé, ale poměrně komorní a vyjma scény s medvědem velmi předvídatelné. Nicméně alespoň zdánlivě nejednoznačný konec potěšil.

Halloween (2018)

Začátek mi přišel skvělý. Režie, která budovala znepokojení z Michaela Myerse byla rafinovaná a stylová, stejně jako kamera. Scéna z blázince u mě zafungovala, jenže pak to ztrácelo šmrnc. Vraždy žádná sláva a konečný fight velice průměrný. Ale jakési hororové áčko to asi je.

Paroží (2021)

Jako nebylo to vyloženě zle natočené i příběh o Wendigovi byl osvěžující, ale celkově tomu něco chybělo. Především pak hrozně málo zapamatovatelných scén, které by utkvěly v paměti a poměrně vlažná gradace děje.

Voyeuři (2021)

Nakonec jsem se filmem spíš protrpěl. První hodina mě ukrutně nebavila, až pár překvapivých zvratů mě probudilo z letargie. Ale výsledný dojem to nezachránilo. Navíc postavy byly vesměs nesympatické až protivné. Tohle moderní pojetí Okna do dvora vyznělo nefilmově a lacině.

Oasis Knebworth 1996 (2021)

Autorsky výborně pojatý dokument, který vtáhne diváka do atmosféry i prostředí dvojkoncertu. Po celou stopáž zajímavý, pestrý, autentický a se snovou atmosférou. Bylo to fakt velký-

Zhoubné zlo (2021)

Zhoubné zlo funguje. Funguje tu výtečná atmosféra, funguje tu příběh, napětí i přítomný strach. Líbí se mi okázalá originalita režie. Wan se znovu ukázal jako osobitý autor a vizionářský režisér, který skvěle zkombinoval poctu italským sedmdesátkám/osmdesátkám a inovátorství. A hudba? Naprosto paralyzující.

Pustina (2016) (seriál)

Naprostý top. Nevím jak jinak ohodnotit tento filmařský majstrštyk, kde není vůbec nic špatně. Naopak po technické i příběhové stránce je vše dotaženo až neuvěřitelně precizně. Skvělé herecké obsazení, kterému kraluje výborná Stivínová s Duškem v hlavních rolí, ale i silné obsazení vedlejších postav, kde každý je barvitý, mnohoznačný. Chtěl bych říct, že je to srovnatelné se zahraniční produkcí, ale myslím, že i v těchto měřítkách patří ke špičce. Naprostá paráda.