Falešně (2019)

Dobře natočený film s divným příběhem a divným vykreslením postav a bez mnou těžko pochopitelné pointy. Falešně se mi nelíbilo obsahem, zpracování dobré a koukatelné.

Takové krásné šaty (2018)

Stylové retro a pocta italskému Giallu dovedená k dokonalosti. Film má mít vše co od něj subžánr žádá, divný příběh, skvělou stylizaci, trochu úchylna a pár drsnějších scén. Škoda snad závěrečných třiceti minut, které na celkovém dojmu ubraly.

Klec (2019) (TV film)

Fantastické herecké výkony obou herců i drásavá režie. Příběh je nicméně místy až nekoukatelně drsný, což mě zvláště u Stracha trochu překvapuje.

Mrtví neumírají (2019)

Taková nenásilná blbina na jeden večer. Což je v případě Jarmuschova formátu nedostačující, ale zřejmě si chtěl oddychnout od uměleckých ambicí a netočit film bez velké invence. Některé scény super, celkově ale spíš divné.

Koko-di koko-da (2019)

Pointa dobrá, atmosféra chvílemi skvělá, chvílemi zoufalá. Animované momenty geniální. Hrané části režisérskyy nezvládnuté a divácky ubíjející. Potenciál ale ohromný!

Srpnová madona (2019)

Řemeslně dobře odvedená práce. Hezká kamera, exteriéry, dobrá práce s atmosférou i herci. Jenže délka filmu strašně uškodila. Takto s podstaty hodně poklidný film s minimem divácky atraktivních záběrů chtě nechtě ke konci ukolébá do flegmatického transu. Škoda, Evino hledání sebe a cesty kam dál jinak má dobré rámování a smysl.

Psí poslání 2 (2019)

První díl byl koncipovaný jako emoční nátlak na diváka, kdy tvůrci útočili na lásku ke zvířatům tím nejhorším způsobem - jejich smrtí. Druhý díl má jádro stejné, znovu tu pejsci umírají a diváci propukají v pláč. Ale druhý díl má i silný příběh, dobré herce a milou atmosféru.

Trhlina (2019)

Velmi rozpolcené dojmy budí slovenská Trhlina. Místy skvělé atmosférické momenty střídají televizně natočené dialogy nebo komparsové scény. Kvalita se tu střídá s nekvalitou a výsledek je trochu rozpolcený. Vyložený průšvih ale Karikova adaptace není.

The Clovehitch Killer (2018)

Nebylo to vlastně vyloženě špatné, určitě jsem viděl slabší filmy na podobné téma. Ale po stránce filmařské je to prostě naprosto rutinní horor bez jakékoliv invence a zajímavosti. Strašně snadno zapomenutelné.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Slušná hororová jízda s komediálními prvky. Má to vtip, švih i parádní triky. Brak jak se patří.