Noční můry z temnot (2019)

Po Tajemství smrti slečny neznámé, která mě dostala do kolen, se Øvredal vrhnul na nyní moderní propojení hororu, retra a dětských hrdinů. A za mě tak činí zdárně. Zajímavá zápletka, překvapivé zvraty a zejména Strašákovi scény stály za to. Dobrý horor.

Jumanji: Další level (2019)

Méně vtipné, méně nápadité, opakovaná vyústění a slabě vykreslené postavy. Nové Jumanji na kvalitu a zejména vtipnost předchůdce ani náhodou nenavázalo a nepomohly tomu ani efektní triky či cameo Danny De Vita.. Je to škoda, chtělo to lepší scénář a zajímavější zápletku. A Awkwafina byla v druhé polovině své účasti nesnesitelně karikaturní.

Pláž (2000)

Zub času je znát, ale své kvality a originalitu film má. Vývoj postavy je zvláštní a možná i těžko pochopitelný. Navíc s odstupem je třeba říct, že mi komunita na krásném ostrově ani na chvilku nepřipadala jako ráj.

Vlastníci (2019)

Po dlouhé době český film, který má šťávu a vtip. A to příšerný dusno ke konci hraničí se slušným psychodramatem.

Po smrti (2008)

Poklidné drama s mysteriózní zápletkou baví svou záhadností a střízlivým pohledem na smrt a mystičnost. Pěkný film.

Vrah Rosemary (1981)

Tenhle skvost už jsem si přál vidět dlouho. Prastarý slasher, jehož zpracování dosahuje velmi bahenních kvalit. Zito není dobrý režisér a na Rosemary je to vidět. Herci příšerní, dialogy a střih amatérské a brutální hudba. Potěší ale docela děsivý zabiják a dobré gore efekty. Škoda, že Zito ještě nepřitlačil na pilu.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Vlastně nevím. Zajímavě pojaté pokračování kultovního Osvícení, které v určitých momentech příjemně mrazí, zvláště při odkazech na slavného předchůdce. Příběh se od počátku pomalu kingovsky rozvíjí, jenže tady měli autoři být přísnější ve střihu a film zkrátit. Druhá půlka je o dost lepší a po přesunutí se do prostor hotelu Overlook už je všechno pěkně hutný. Výsledné dojmy, ale rozporuplné.

Tintoretto – rebel z Benátek (2019)

Krásně zpracovaný dokument o benátském mistrovi s osobitým přístupem k práci. Filmu nechybí zajímavé postřehy, porovnání s jeho současníky ani emotivní příběhy. Tintoretto je tou nejlepší pozvánkou do plovoucího města.

Poslední aristokratka (2019)

Dle mého zatím nejslabší Vejdělkův snímek. Režisér strašně vsadil na jistotu a scény jsou jen snůškou klišé. Hudba je slabá a dialogy za moc nestojí. Naprosto chybí příběh a zajímavější linky jsou zvláštně utnuty. Herci se snaží, zvlášť Balzerová je skvělá a mnohé zachraňuje, ale film jako celek prostě nefunguje. Zvlášť konec je nijaký a natahovaný. Slabé.

Naprostí cizinci (2016)

První půlka taková nijaká, pak se to rozjede a divák nestačí zírat. Konec vyloženě zdrcující.