Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Skvělé. Seriál jsem shlédla jedním dechem a musím říct, že se to tvůrcům povedlo. Ponechat ducha knihy, takže se chudák Dick nemusí obracet v hrobě jako někteří jiní, a přitom vpasovat do seriálu děj, který by to přiblížil i těm, co nikdy o podobnou literaturu nezavadili. Temné, strhující...doufám, že v druhé sérii, jejíž natočení je ohlášeno na příští rok se tvůrcům tuto vysoko postavenou laťku podaří udržet a neposerou to dobrým koncem, genderovou vyvážeností, patosem nebo něčím podobně americkým. Pro mě do té doby ( kromě Rufuse Sewella) neznámí herci byli také příjemným zjištěním. Odkaz na Blade Runnera ( origami) a na Twin Peaks:-)

Metráček (1971)

Jak už bylo napsáno, chudák Jitka by asi dnes byla za hubeňoura....film je samozřejmě poplatný své době, ale neurazí...kromě všech hlášek, které jsou skvělé mě teda bere James Dean Jandák s kabelou Adidas...prostě boží.....

Pan Nikdo (2009)

Čtyři a půl (kvůli rozvleklosti)

Symptom Pandorum (2009)

Dobrý námět, zcela zbytečně posunut do kategorie "c" všudypřítomnými příšerami a pralidmi stylu madmaxe. Mnohem napínavější a mrazivější by to bylo, kdyby se obyčejní lidé na pohled stejní dělili na lido a nelidožrouty. Pokud prvoplánovitě vím, tohle je příšera, ta mně sežere, napětí je pryč.

Avatar (2009)

Pěkné efekty, jinak oprásklá Pocahontas. Přesně to vystihl Subjektiv.

2012 (2009)

jednu jen kvůli Woodymu, jinak můj manžel usnul:-))

Město Ember (2008)

Pěkný film pro děti, plytký a naivní příběh, ale pro děti to stačí, a má pěknou atmosféru. Měla jsem trochu pocit, že spisovatelka opisovala od Velínského( Engerlingové), ale asi to byl jen můj dojem. Obří masožravý krtek byl skvělý :-))))

Detektiv Marlowe (1983) (seriál)

Ano, tohle je jediný dobrý filmový Phil Marlowe jak ho znám z knížek. Nezúčastněný hlas vypravěče a nezapomenutelná hláška o klokanovi na chůdách.

Poslední dny planety Země (2006) (TV film) odpad!

Chudák Daryl Hannah, asi už bere všechno. Jedinej dobrej nápad vidím v tom, jak vyřešit frontu na úřadě nebo na poště :-))

Na palubě Jednorožce (2001) (TV film)

No tak, musíte to brát , že je to jen televizní film pro americké děti, jak říká raelz, nehledejte v tom nikdo velkou myšlenku, vypněte mozek a pak se na to dá dívat. Atmosférou ( nebo trolama) mi to trochu připomnělo Desáté království.