Kdopak to mluví 3 (1993)

Film je nudné psí dobrodružství ve stylu Disneyho a béčkových rodinných komedií, ale jako šestiletá holka jsem ho milovala, tak proto čtyři hvězdičky. Nenalézám v něm nic zajímavého, kvůli čemu bych se na něj měla chuť kouknout, ale záleží na divákovi.

jOBS (2013)

Ne, hele vážně, tenhle film byl skvělej. Nebyl to úplný geniální snímek, co by si zasloužil 5 hvězdiček, ale z hlediska praktičnosti výborná věc. U zábavního průmyslu filmu to může slovo jako praktičnost znít trochu divně, ale já vživotě nemohla pochopit ty pohnutky Steva Jobse a to na čem vlastně dělal a jak začínal, tohle mi dokázalo udělat obrázek a jakš takš pojem o vzniku nejslavnější a nejúspěšnější firmy na světě. Nejsem žádný jobsofil, jako někteří zaujatí pošuci, takže to jak na mě Jobs působil před filmem mi film ještě víc potvrdil a Asthon Kurcher to zahrál výborně, tu nominaci na Zlatou malinu fakt nechápu.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

První a nejlepší mayovka. Poklad na Stříbrném jezeře přímo miluju, poprvé jsem ho viděla když mi bylo osm a rok od roku ho mám raději. Sice příběhově je Vinnetou trochu dál než v o rok mladší jedničce ale já to v kině nikdy neviděla a ani vidět nemohla, takže pro mě bude Stříbrné jezero vždycky druhý díl :). Filmaři odvedli výbornou práci hlavně s kamerou, když jsem Plitvická jezera viděla naživo, tak nebýt té úžasné vody bych je skoro nepoznala. Sice knižní předloha tu opravdu slouží jenom jako lehký námět, protože původní Vinnetouovi kumpáni se s ním rozloučí až tady, včetně Old Firehanda, a teprve tady se setká s Old Shatterhandem, ale co si budeme nalhávat, ty díly bez Lexe Barkera nestojí za nic.

Dračí doupě (2000)

Tak jo, dobře, bylo to příšerné, ale nebyla to tak úplně vina příběhu. Pokud existuje něco, čím by se Čr dostala do povědomí po celém světě mezi různé vrstvy lidí a nejenom určitý typ, je to rozhodně Dračí doupě. Hra sama o sobě je výborná a příběh celkem zajímavý a za to dávám 2 hvězdičky, se zbytkem si může Jeremy jako prémii za nejlepšího herce leda vytřít prdel. Scénář strašný, efekty děsivé, obsazení hlavních rolí vám vyprázdní žaludek rychleji než dávidlo. Uvažovala jsem, že se na to někdy kouknu znova abych svůj názor popřípadě přehodnotila, ale záchod by to už asi neustál.

Jan Hus (2015) (TV film)

nemůžu říct, že bych trilogii o Husovi zařadila mezi své oblíbené filmy, ale česká televize se pořád více rozjíždí, až na tu hudbu (sice to mohlo pro některé být odvážné spojení dvou různých stylů, však pro mě to bylo jako pěstí do oka) to byl opravdu důstojný počin k významnému svátku českých dějin. Na měřítka kvalit českého filmu nemůžu nic vytknout, opravdu výborná práce a to hlavně herců, připomněli jsme si jména těch na které už sedal prach, Matěj Hádek si hned po "užovkách" střihl další hodnotnou roli a Dolanský se aspoň trochu oklepal z Babovřesek a ikdyž byl Páleč pěkný hajzl, tak při závěrečné scéně to dohnal až k slzám. Co se filmu týče, až na hudbu nevytknu nic, Jan Hus byl téměř dokonalý.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

No,.... Těžko říct, proč 4 hvězdičky, ale Mortdecai byl naprosto výborný, až pomalu lituji, že jsem ho nakonec neviděla v kině, ale doporučuji verzi s titulkami, dabing je absolutně příšerný. Občas jsem byla i dost překvapená vývojem toho "grandiózního případu" a jakmile někde hraje Johny Depp, tak samo o sobě je to rozumný důvod aspoň pro jedno zhlédnutí. Pro mě to ale rozhodně nebylo naposledy, film byl vtipný, akční a neobvyklý, dohromady sice nic vyjímečného, nebýt hvězdného obsazení, ale to tam bylo, takže, tři hvězdičky za film a jedna za geniální ztvárnění Mortdecaie a za Paula Bettanyho, na komorníka to byl slušný výkon (bez dvojsmyslu, který se v případě jeho role sám nabízí :D).

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Wow, páni, tak tohle byl nářez, co jinýho dodat. Film s plynem na podlaze (a to zcela doslovně) letící pouští bahnem a solí a bůh ví, čím vším ještě........ Hořkosladký pocit smutku a šílenství v jediném epickém filmu (a ikdyž tam šlo hlavně o ženský obešlo se to bez slaďáku, pokud si někdo vyloženě nechce rejpnout do krátké scény na konci s transfuzní stanicí a předčasně plešatou dámou) Kdybych měla shrnout děj, tak toho moc nevymyslím, prostě tam žádný nebyl. Max se objevoval dost málo a naučit se scénář netrvalo určitě dýl než půlku dopoledne, ale sakra, byla to sranda. Investice do filmu se rozhodně vyplatila, jak divákům, tak filmovým studiím. Tohle z hlavy jen tak nedostanu, uvidíme se ve Vallhale :D

Dítě číslo 44 (2015)

Pokud jsde o detektivku, byla jsem lehce předpojatá, ale na druhou stranu, o to byl více překvapující výsledek.

Tmavomodrý svět (2001)

Jedno se Svěrákům musí nechat, já to nechtěla vidět, dokonce mě to ani nebavilo a pak jsem najednou zjistila, že koukám hodinu a půl aniž by mě napadlo třeba jen vstát od televize. Celý ten smutný nádech tmavomodrého světa v oblacích je tak krásně rámován nesentimentálním přátelstvím českých pilotů v cizí zemi (ani ten patriotismus tam nebyl tak výrazný). Konečně ryze český film světové poutavosti a požitku z příběhu.

Hanebný pancharti (2009)

Quentine, tohle je druhá světová válka a vy nám to tu vykládáte, jako nějakou pohádku!! Ještě bych pochopila tu vaši vášeň pro krvavou realitu a to že opomíjíte patriotismus statečných amerických vojáků, ale to že tu všechny neustále bavíte něčím, co by od jiných znělo nudně, ba dokonce trapně je vrchol. Máte ode mě znovu za pět a buďte rád, že nezatelefonuji americké akademii ať si toho zlatýho čuráka na podstavci strčí do prdele. Pancharti byly báječní, Tarantino ty německé herce umí obsadit, jediné, co mě opravdu zklamalo byla tak brzká smrt Tila Schweigera, ten si zasloužil mnohem větší prostor.