Dračí srdce (1996)

Pohádka a co jinýho, ke všemu se to nedá moc dobře okomentovat. Dalo by se říct spíš filmová novela, děj odsýpá, baví, sem tam se zasmějete a nic nikoho nepřekvapuje a najednou je konec, který nikdo nečekal přijde rychle a ještě hodiny přemýšlíte nad tím "proč to skončilo zrovna takhle?"

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

A pořád mě ta zasraná slátanina baví, sic oproti předchozím dílům je tato, ne příliš povedená Disney alegorie na epos o Gilgamešovi, víc než zmrvená, ale film jako takový pořád stojí za to. Snad možná na ten ubohý pokus, a to říkám i přes veškeré sympatie k hereckému umění Sama Claflina, nahradit již ztracené love story jinou nelogickou Twilight, až na to, že první ho pokousá Bella.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Ehmm, já to podprůměrný hodnocení moc nechápu, možná se mi to líbilo i víc než dvojka, protože, ruku na srdce, kdyby ji neuvedli šílení kanibalové tak po stránce toho vyhlášeného humoru, není ani na co vzpomínat. Tenhle díl sice uvedl nepochopitelný boj o burák, ale zbytek byl naprosto fantastický a díky Hansy Zimmerovi si piráti zase sáhli na vrchol.

Nespoutaný Django (2012)

Pokud si někdy někdo opravdu zasloužil tu pozlacenou kravinu, na kterou si zde již dostatečně vychválený Candy či snad Jack Sparorrow ani nešáhli, rozhodně bych ji dala tomu legračnímu pánovi v klobouku s upraveným plnovousem který byl velmi násilně nacpán do prazvláštní parodie nejslavnějšího literárního díla Německa. Nevím jestli americká akademie smýšlela stejně, ale každopádně velmi moudré rozhodnutí, Děkuji.

Přízraky (1996)

Jestli je tohle nejhorší film, co kdy natočil, tak vám gratuluji, protože právě čtete komentář k filmu, který režíroval největší filmový génius všech dob.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Řež, vnitřnosti, ruce, nohy, hlavy a občas i mozek v kelímku "Mlékárna Kunín", a z celé té zdravémyslyrvoucí podívané, zůstává jediná věta znějící vesmírem až po začátek titulků..... Derekové neutíkaj! Na konci to Jackson zabije (doslova) svojí motorovkou a máme vymalováno (taky doslova). Prostě pět hvězdiček bez zaváhání, ale opravdu tohle není film, na který by se měl každý kouknout.

Jak princezny po nocích tancovaly (2011) (TV film)

Vzhledem k tomu, že je to německá pohádka, dám 4 hvězdičky. Nic lepšího z repertoáru bratří Grimmů co se němci uráčili zprasit až na půdu, jsem zatím ještě neviděla.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Na štědrý den to byla moc dobrá pohádka a po dlouhé době se u nás v obýváku bavili všichni. Byla vtipná, celkem akční, měla děj a smysl. Monika Timková byla konečně pořádná princezna na útěku, ne vážně, ve všech pohádkách jsou ty princezny vždycky odvážné, umí jezdit na koni, bojovat, přežít v přírodě a podobný nesmysly. Nevím jestli v Česku je místo zavírání do kláštera posílali do skauta, ale ani bych se nedivila. Prostě uvěřitelná princezna, a i když Matouš Ruml nebyl tak docela písař, jak sliboval titulní popis jeho postavy, byl aspoň vtipný a originální jak slibovaly ukázky. Maroš Kramár byl fakt kvalitní padouch a to jsem ze začátku nevěřila, že by podobnou postavu dokázal takto kvalitně zahrát. Bylo to opravdu příjemné, (až na to s tím bahnem) celkem uvěřitelné a doufám, že se příští rok koukneme znovu.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Konec naší poslední cesty do Středozemě, bylo opravdu těžké vymyslet něco do komentáře, takže to tentokrát bude o něco delší, pro ty, co to hodlají číst až do konce trochu zkrátíme úvod: VYLIŽTE SI PRDEL! Většina kritiky je jako i u předchozích dvou dílů založena na srovnávání s Pán prstenů, Hobit takový prostě není a díky bohu za to. Film sice nedosahuje takových kvalit, ale je naprosto dokonalým ztvárněním knižní předlohy o což celou dobu jde. "Počítačové efekty nejsou přehnané" (aspoň s případě Avataru si na to nikdo nestěžoval) tak proč si na to stěžovat teď??? "Protože v Pán prstenů to nebylo" a tím se uzavírá začarovaný kruh demence, těch navlas podobných sraček už jsem tu přečetla poměrně dost. Film byl krásným zakončením příběhově dokonalé trilogie ze světa Tolkienovy Středozemě přesně v takovém stylu jak nám ho může nabídnout autor. Sice to byl blockbuster ale tomu se ani nedivím, proč by filmy co vydělávají nemohly být dobré?? Opět trochu dementní řečnická otázka, ale jak už jsem řekla, najde se tu hodně lidí, pro které je tenhleten typ demence nejvyšším argumentem. Já osobně Hobita vnímala, jako velmi příjemné zpestření posledních tří let a stejně jako u Pán prstenů je mi opravdu líto, že už je konec. Třetí díl je velmi zvláštní už jenom tím jak malý časový úsek zabírá. Vlastně hodinu a půl zabere ta bitva (proto je taky docela fajn, že Peter Jackson nechal změnit název filmu) a pokud jde o mě byla to nejlepší a nejneobvyklejší filmová bitva vůbec. Když zabírá většinu filmu, tak to "málo bitvy, moc osobních soubojů" tu není tak docela na místě. Během bitvy samotné se děj stíhá ještě rozvíjet a zakončení bylo naprosto krásné a nečekané a to hrdě přiznávám, přestože jsem četla knížku. Konečně nám do příběhu zasáhla i ztráta hlavních hrdinů o to tady opravdu nouze nebyla, takže i když jsem srovnávání před chvílí odsoudila, sem se to docela hodí: Pán prstenů je kvalitní a dramatické dílo za jehož konec by se leckterá pohádka nemusela stydět. Hobit je pohádka jejíž konec jí může Pán prstenů jenom tiše závidět. Velká slabina ale byla, že Bilbo dostal moc málo prostoru, ale on je tak dobrý, že by to ani na celý film jen pro něj nestačilo. Bez urážky ke všem skvělým hercům nebo předešlé tvorbě mistra Jacksona, ale Martin Freeman je nejlépe obsazený herec v celé jeho kariéře. Ještě jsem tu nikde neviděla docenění za hudbu a to je v tomto případě veliká chyba. Všechny tři skladby přehrávané na pozadí titulků jsou neuvěřitelně krásné a jenom podtrhují příjemný zážitek z filmu (toho se ovšem dostane jenom těm, co nestartují z kina jen co zahlédnou poslední scénu). Co by se ještě mělo dodat na konec, snad jen, že to bylo krásné, kvalitní, zábavné, skvěle obsazené. Peter Jackson se zase vrátil do Středozemně, zase trochu jinak, ale stále ji ukazuje ve zhmotnění představivosti čtenáře, fanouška nebo chytrolína co na knihu nikdy nesáhl. Bylo to opravdu neočekávaně krásné dobrodružství. Jenom, čehož si člověk nemůže nevšimnou je ta Legolasova výprava za Aragornem, kterou tu mnozí pokládáme za nereálnou. Pokud někdo viděl Dvě věže v prodloužené verzi, potom ví, že onomu tajemnénu "hraničáři" je v té době 87. Hobit se odehrává (plus, mínus) 60 let před tím (viz. začátek prvního dílu), z čehož může bystrým hlavičkám vyplynout, že Aragornovi je v této době asi 27. Proč by ho nemohl Leglas potkat??? Knížku (Pán prstenů) jsem zas tak pozorně nečetla, abych ověřila i literární zdroje, ale podle filmu to není žádná kravina :D

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Tři hvězdičky jsou víc než přiměřené, ale byla jsem v pokušení dát čtyři. Já prostě tak nějak nevnímám rozdíl mezi novými a starými pohádkami, ČT má pořád co nabídnout. Sice jsem od toho čekala něco dost jiného, ale ani tahle verze nebyla špatná. Občas bylo možno spatřit záblesky hodně povedeného děje a dobré úrovně herců. Pokud vypnete vnímání a nebudete dopodrobna přemýšlet nad logikou všeho, dá se u toho i celkem slušně zasmát. Příběh měl ve sladění s duchem letošních vánoc příjemně odlehčenou atmosféru, i když Jaroslav Plesl svou zápornou postavu odlehčil až moc. Celkově, na to jak to bylo hvězdně obsazené to mohlo být lepší, ale dnes kvalitu nezaručí ani kvalitní herci. Já sama už jsem vyrostla na pohádkách posledních desíti let, a proto jsem ráda, že tu novou tvorbu můžu ocenit docela nezaujatě. To příšerné hodnocení tady docela chápu, ale možná, že se na spazgřivenou Komedii o hrnci budeme za pár let dívat každé vánoce a mě to opravdu nevadí i nové pohádky jsou krásné a hlavně pro děti, ale herecký výkon byl na čtyři hvězdičky prostě slabý.