Otevřená rána (1969)

Při tomto filmu, začínajícím citací bible a končícím citací J. F. Kennedyho, jsem několikrát přemýšlel, jestli je to vůbec myšleno vážně, a smál jsem se od začátku až do konce, přestože to asi nebylo záměrem. Co Vám může tento film může nabídnout jsou ty nejtrapnější klišé, láska, akce, smrt, a několik upocených a špinavých ksichtů hlavních hrdinů, kteří dokáží bez nabití zlikvidovat celou německou jednotku, a po zásahu tankovou střelou do ramene bojují dále. Jak řekl po projekci můj kamarád: "kdyby ten film byl ještě o 10minut delší, tak ti 3 vojáci zlikvidují celou německou armádu až do německa"

Casablanca (1942)

Tento perfektní a kultovní kýč, který se z nějákého důvodu pořád objevuje v předních příčkách filmových žebříčků vás sice vtáhne svojí atmosférou, ale zase vás nechá hodně rychle vystřízlivět svojí klíšovitostí. Rozhodně ale stojí za podívání alternativní konec, který se podařilo vykopat Bartovi a Líse v epizode Simpsonů "Rození líbači" [9x25]. V nem se filmařům podaří za přesně 35sekund zničit počátek krásného přátelství, zneškodnit Hitlera a přivést Ricka a Ilsu k oltáři.

Californication (2007) (seriál)

Pokud bychom vystrihli sceny, kde je sex, kde se mluvi o sexu, a kde se narazi na sex, tak by z filmu zbyly vice mene jen uvodni a zaverecne titulky. Serial, kde jedno zivotni moudro strida druhe, cerny humor strida sex, okoreneny roztresenou a neustale zaostrujici akcni kamerou a do toho vseho nam hraji remakey starsich hitu - pro nekoho vrchol serialove tvorby, pro me ale ne.

Koloběh "života" (2006)

Dokument mapující běžné životy (ne)obyčejných lidí z ruzných kontinentů a měst, většinou na okraji společnosti nebo jinak zajimavých (feťák, pornomaniak, pasák, sběrač odpadků v kanále). Dokument je tvořen jednak oknýnky, kde každá osoba řekne něco o sobě, svém životě a snech, a taky nekolikatiminutovými audiovizuálními sekvencemi, které jsou mnohdy doladěny až k dokonalosti a podbarveny skvělou hudbou. Garantuji Vám, že ať děláte cokoliv, po tomhle dokumentu budete tu svoji práci milovat!

Tenkrát v Americe (1984)

Úžasný film se skvělou hudbou a herci, 5* už jen pro ten úsměv na konci.

V Číně jedí psy (1999)

Film o prostoduchém naivkovi, který chce pomoci svého bratra napravit tu chybu, že nenechal zloděje vykrást banku. Postupně se více a více zaplétají do absurdních situací a mrtvoly pribývají a pribývají... Během filmu narazíte na plno nelogičností a chyb, celou dobu Vás provází trapná televiznost a nějáká ta akce a výbuchy á la Kobra 11. Pár úsměvných momentů a zavěrečná akce tenhle film nezachrání. Nepochopil jsem (mimo jine), proč jsme si vždy po nějáké vraždě museli vyslechnout chorály, a jak mohl na konci, bratr hlavního hrdiny přežít 10 ran vystřelených z blízkosti 5 metrů. Že by bůh sestoupil z nebe a... :) ? Za zajímavý konec dávám hvězdičku navíc. Srovnávání s Tarantinem je výsměch - viděli jsme ten stejný film?

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Některé momenty a hlášky byly určitě vtipné a zajímavé, dost jich bylo ale vyhnáno do trapnosti a přesto, že mi MP docela sedí, celkově mě to přišlo docela slabé, a nemůžu tomu dát více než 3*.

Darmošlapové (1953)

Příjemný film o partě přátel, která tráví většinu času bezcilným poflakováním se, bály a hraním kulečníku - zřejmě všichni cítí potřebu svůj dosavadní život nějak změnit, dát mu smysl a něco v něm dokázat, přesto se zase stejně rozejdou domů za matkami a vše zůstává při starém. Někomu se však změnit svůj dosavadní povalečský život podaří - chce to ale méně mluvit a více jednat. Možná bych vytknul přílišnou kýčovitost některých milostných scén, na druhou stranu se mi líbila hudba a výsledný pocit z filmu mám velmi dobrý.

Byl jsem při tom (1979)

Obmotal si ruskeho velvyslance kolem prstu, zeny i muzi z nej sileli, proverovali si ho tajne sluzby USA a 16ti dalsich statu, a prezident USA kvuli nemu erekci. o kom mluvim?? O prostoduchem zahranikovi, ktery proti vystrelovaci kudle vytahne ovladac a pri sexu cvici jogu.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi buď přímo parodoují, nebo mají narážky na mnoho filmu (namátkou jen: Reservior Dogs, Kmotr, Casablanca, James Bond, Clockwork Orange, Hulk, Frankenstein, Karlík a továrna na čokoládu, Psycho, Star Wars, Thelma a Luise, Občan Kane, King Kong, Indiana Jones, Pulp Fiction, Space Odyssey 2001 - opravdu hodnekrat, Harry Potter, Fargo, Shining) a v Simpsonovových se taky objeví hodne známých lidí, politiků, sportovců nebo zpěváků a skupin (napr.: U2, Pearl Jam, Rolling Stones, Sonic Youth, Metalica, The Who, Beatles, Red Hot Chili Peppers) a je to taky genialní satira s obrazem dnešní ameriky, s trefnýma hláškama a scénkama.. bohužel poslední série už trochu ztrácí dech, a hodně věcí už je tam spíš trapných než vtipných, přesto se na Simpsonovi stějně rád podívám, a pobavím se.