Vetřelec vs. Predátor (2004)

Náhodou dobrá pakárna. Mé sympatie byly vždy na straně obou dílů Predátora (hlavně první díl) před oslizlými Vetřelci a tak i tady jsem měl dopředu jasno, komu budu držet palce :-) Trochu devalvace? Ano, ale když se to bere s nadhledem, tak se nad tímto filmem pohoršením nehroutím. Mimochodem ... najít zátku od Pepsi místo starověkého pohřebiště - to fakt naštve!!

Vůně ženy (1992)

Závěr byl docela patetický... scéna s tangem mě také dostala (jako většinu tady), ale je to spíš tou geniální skladbou Por una cabeza, než tančení Pacina s Anwar. Al Pacino film v podstatě celý odtáhnul, leč děj mě nijak zvlášť nezaujal a nechytil za srdce. Takže pro mě průměr.

Milujte svého zabijáka (2002)

Velké sólo pro Sama Rockwella s pár vedlejšími postavami. Nijak zvlášť mě film svým dějem nezaujal, nemělo to prostě šmrnc, jen trochu bláznivá kaufmanovina. VÍME O TOBĚ CHUCKU ÚPLNĚ VŠECHNO. I JAKOU RUKOU SI HO HONÍŠ ... LEVOU...

Před úsvitem (1995)

Kéž bych byl tak ukecaný, jako oni. Kéž bych byl schopen nahazovat jedno téma za druhým a prokecat celou noc (s přestávkami na nějaké to "pomuchlování") s pro mě přitažlivou osobou. Tahle "roadmovie" po Vídni se příjemně sledovala i poslouchala. Jen škoda, že na té cestě z Budapešti to nejelo přes Prahu. Kdyby vystoupili tady, šel bych v hodnocení určitě výš ;-)

Studio 60 (2006) (seriál)

Moc jsem tomu jazyku, kterým postavy většinou mluvily, nerozuměl. Tím jazykem nemyslím angličtinu. Zřejmě tohle hollywoodské tlachání z přípravy televizní show, která smíchy bourá Ameriku, moc nechápu. Třeba skeče, které se prolínají celým seriálem, mi nepřišly vůbec vtipné - ani jeden. Celkem jsem se zasmál za 22 dílů asi 6 x. Většinou to způsobily peripetie režiséra show (hadi, gilotina, kokosové ořechy, stávkující nápověda), což je přibližně pátá vedlejší postava. Drama? Ale jo, až v posledních 4 dílech to vyšroubovali do několika dramatických větví, které se všechny vyřešily v posledních cca 10-ti minutách skoro najednou. Nebo mysleli dramatem těsné scénáristické stíhání pátečních premiér - to přestane být zajímavé tak po 4. díle. Normálně bych dal 2 hvězdičky. Třetí přihodím za vánoční 11. díl, který snad jako jediný měl koule.

Piloti (1988)

Minimálně za letecké záběry a souboje si Piloti určitý respekt zaslouží. Dějově nijak zajímavý film s celkem nečekanou sestavou, která válku nakonec přežije. Prosím nezatracovat jen pro rok vzniku a východní frontu. V situacích, které film nabízí nešlo o politiku, ale o přežití.

13 (2008) (TV film)

V TV rozděleno do dvou částí - první mě celkem nadchla, je ve stylu Agenta bez minulosti, druhé části trochu docházel dech, ale jako celek to je lepší průměr. Kilmer tady vypadá už dost sešle.

Petrolejový princ (1965)

Pokud nebudete tento narychlo splácaný kousek mermomocí porovnávat s knižní předlohou, tak se to dá... rozhodně lepší než míšenka Apanači a Mezi supy.

Super prohnilí (2003)

Nejslabší díl z celé trilogie, tuším jediný bez záběru na Sacre Coeur, který se vlastně mohl natočit jako samostatný film bez nějaké návaznosti na něco z minulosti (on i druhý díl vlastně zrovna nenavazoval na první). Dávám slabší 3 hvězdy, vzhledem k tomu, že mě to z kraje trochu otrávilo motivem Reného až po uši v obrovském dluhu, následně jsem bez nějakého většího zájmu sledoval, jak to vlastně dopadne - prostě mě to nevtáhlo do děje. Ta loupež v bance s pohazováním výbušnin dle návodu byl snad vtip, ne? Mladý zelenáč mi chvílemi připomínal Blbce k večeři a vůbec celý scénář byl tak trochu slátanina. Zidi, Noiret a Lhermitte se snažili, za to děkuji, to je tak ale vše.

Velký šéf (1969)

Chvílemi geniální film Ouryho bohužel ale chvílemi trošičku nudí. "Kdo to udělal? - Já - Máš štěstí, že to nebylo schválně - To si pište, že bylo. Těšil jsem se na to od rána. Připravil jsem si pěkně mejdlo, vodičku.... a ono to vyšlo." :-))