Hornblower II - Odplata (2001) (TV film)

Druhá série, resp. dva další, na sebe navazující díly, jsou po slabším čtvrtém dílu zase na výborné úrovni. Jde o život na moři, krásné exteriéry, trochu toho válčení, vzpouru a velký soudní proces se "vzbouřenci". Od všeho něco - dobrou chuť.

Hornblower - Žabáci a Langusty (1999) (TV film)

Poněkud slabší, v podstatě suchozemský díl. Francouzští Royalisté si zažijí něco na způsob operace Market Garden z druhé světové a zatáhnou do toho i chudáka Hornyho.

Hornblower - Důstojnické zkoušky (1998) (TV film)

Tento studijní druhý díl je trochu slabší než první, ale pořád na velice dobré úrovní. Jen mi vadilo, že v závěru se pořádně nedozvíme, jestli zkoušky vlastně udělal a jestli ten Foster podříznul toho druhého admirála, či naopak ...

Hornblower - Rovná šance (1998) (TV film)

Teda ten Simpson byl pěknej záporák. Na rozjezd celé následující série jde o velmi chytlavej film ... mrcha - chytne vás a donutí sledovat ten zbytek, protože to je hodně dobře natočeno a sám Hornblower si rychle získá vaše sympatie. Doufám, že další díly nepoleví.

Góóól! II (2007)

Jedna věcná poznámka - finále Ligy mistrů se hraje na neutrálním stadionu ... přesto mě tento "seriál", který dostane i třetího bratříčka (myslím tím 3. pokračování, ne dalšího nového bratra pro Santiaga...) i tak bavil, že to na slabé tři hvězdy stačilo.

Gambler (2008)

Ještě než jsem viděl film a četl zdejší hodnocení, říkal jsem si: "Lidi, co blbnete, proč to tak ztrháváte? Je to o pokeru, o kterém píšete, že ho máte rádi ...". Je to však opravdu nejhorší pokerový film co znám - i filmy, ve kterých se poker jen mihne jsou daleko lepší ... Naprosto nereálný děj, otřesný dialogy, nesympatická muzika a pokerové scény jsou natočeny tak diletantsky, že by i luštění sudoku bylo napínavější. Fandové Holdemu se kouknout můžou (ať mají zářez na pažbě), pro všechny ostatní doporučuji se širokým obloukem vyhnout!!!

Univerzální voják: Zpět v akci (1999) odpad!

Nééééééééé, a já u toho bohužel ani neusnul ... Tohle vymýšlel nějaký slaboduchý náctiletý americký občan, co právě dokoukal Terminátora 2.

Dexter (2006) (seriál)

Po shlédnutí obou sérií tohoto netradičního krimi seriálu s výbornými černými hláškami a tvrdě sprostou mluvou, které vévodí Jennifer Carpenter, chci, moc chci dát pět hvězdiček. Uznání si hlavně zaslouží to, že po dech beroucí první sérii je ta druhá neméně tak dobrá, za což se musí před tvůrci hluboko smeknout. Přesto je tam pár věcí, které se mi nezdály: hudba - pro mě špatný, otřesné herectví (spíše neherectví) seržanta Doakse a ukňouranej projev Julie Benz, který mi po pár dílech začal docela vadit. Děvče, co ji doufám jednou bude dabovat do češtiny je pro mě už teď lepší než originál ... Jinak jsem nadšen a ještě jednou děkuji za trochu dávek napětí, apatie hlavního hrdiny, černý humor a velmi dobře zvládnuté dějové linie.

Vím, že jsi vrah... (1971)

Hned na začátku je vražda v afektu ze zhrzené lásky, bez rukavic ... říkáte si, že toho joudu musí chytnout za pět minut, o čem ten film bude? Nakonec ho hned nechytnou, on přidá další dvě vraždy a dokonce ani do konce filmu nemá vyšetřovatel ponětí, kdo to je. Příběh je však vystavěn celkem uvěřitelně a mj. předvede Edovi Cupákovic, že do vyšetřování případu city nepatří. Pro mě ale škoda, protože já tý romantice tak fandil ....

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Veni, vidi, nudi.... teda.... hlavně při tom rozvleklém závěru jsem byl "napnutej" jak kšandy (vyrobený ale tak za Přemysla Oráče). Z tohohle Bonda se mi líbilo trošku té pěkné přírody (jako vždy), ještě dejme tomu obstojný Connery a hlavně Basingerová (za tu jsou ty dvě hvězdy). Jinak zbytek byl na dvouhodinovou stopáž naprosto šílený, bez vtáhnutí do děje a ten joystickový souboj mi tak na hodin vryl do tváře nechápavej výraz. Jo, a ještě k výkonu Maxe von Sydowa (Blofelda) - nezlobte se na mě, ale to bylo na Oscara. Za takovýhle herecké koncerty by se hercům měly vyplácet ty milionový honoráře. V podstatě neslezl ze scény a díky němu byl celý film pozvednut tak o dvě patra. Bravo a tleskám.