• Thriller

Román pro muže (2010)

Dvě hvězdy za neskutečnou prdel při obědě..slyšel jsi dobře čurá.. mě dostalo. Kuchař to sic moc nezvládá herecky, ale Donutil, jak ho v poslední době nemusim je v tomhle filmu boží parchant. Jinak v tom je pár dost dobrejch vtipů, záběry na Tatry jsou famózní, celkově po titulkách protkanejch megavošumělým hitem... na mě opět padl ten pocit... Dobrý, ale divný. Taková prázdná česká sračka.

Četa (1986)

Klasika. Nádherný veledílo o měření Americkejch koulí uprostřed Vietnamskejch bambusovejch klacků. Film jasně ukazuje, že některý amíci maj koule tak veliký, že jsou větší než amík který je nosí ve svým bagu. A některý amíci, který maj jen mrňavý kuličky, se schovávaj za ty mrtvý amíky s těma velkejma koulema. Naštěstí dokonalá americká armáda, dá vojákům s mrňavejma kulkama, možnost, vracet se zpět, mezi Vietnamský klacky, v domění, že pohybem americkejch kuliček mezi žlutýma kládama, se z kulek stanou koule, schopné odstřelu. Jsem šťastný ze skutečnosti, že Americká vláda je rozhodnuta v rámci dnešní operace Americké odhodlání, umístit svý veliký koule i do naší zemičky plný pidikulek, neboť tím snad jednoho dne i já, i vy, i naše ženy, a snad celý svět, budeme brzy nosit pořádný, Americký koule. Film o koulích, a neústupné vytrvalosti. Film miluju. A úplně nejvíc miluju scénu, ve který Stone, kterej má asi taky velký koule, ukazuje jak amíci s velkejma koulema, maj daleko víc životů než ostatní. Jako když Elias běží, s rukama mávajíce na pozdrav svým americkým kamarádům, kteří již mají své koule v bezpečí helikopotvor, běží, běží a dík svým megakoulím mu nevadí nebezpečí, necítí bolest jenž by jistě zmítala útroby každého obyčeného venkovana, běží a srdnatě dává na odiv svou herkulovskou statečnost, pln víry v rychlé zotavení, běží protkán výstřely, proděravěn desítkami, ze žlutých nástrojů smrti Vietkongu vystřelenýma koulema , běží nepočítaje litry krve které z něho jak horská bystřina bystře vytéká, běží a pak, plazíce se, stále neztrácí víru ve svou, Americkou spravedlivou válku o nadvládu nad celým vesmírem, ho jeho velké koule strhnou k zemi, a seržant Elias, spokojeně zavírá své nádherné oči a usíná navěky. ... Barns je sráč kterej by potřeboval pořádně nakopat koule. No a Taylor ? Nádherná role. V tomto filmu se z malého Čárlího s malinkatejma kulkama zrodil velkej Šín, kterej má tak velký, žhavý koule, který nám dokonale ukazuje... ale to už je jiný příběh..

Experiment (2001)

Nu, inu, co k tomu? Náckovskej pohled na problematiku je míň šťavnatej než americkej, nicméňě krve by se ve mě chvílema nedořezal při pomyšlení, že by měl bejt v takovejch srčkách dobrovolně. Banda magorů se dostane do prekérni situace ? No dyk si za to můžou sami.

Plán útěku (2013)

Na tenhle film rád vzpomínám, dostal jsem se k němu kdys dávno totální náhodou v situaci, o který tady fakt nechci vyprávět. Zatím co Sly byl pro mě vždycky takovej na hraně mezi dobrým hercem a divným potrefeně vyzerajícím pološílencem, Arni pro mě je byl a bude Termonukleator forevr. Takže když je mám možnost sledovat pospolu, navíc v base, tak kdybych si měl tipnout, čí hnědej věneček to odsere, vsadím si na Staloneho, protože Švarcnegr je prostě nepřemožitelnej super hero, a navíc si nedovedu představit, kohožebytonapadlo, nechat si uskřípnout péro v Arnoldově kovořiti. Nicméně vrátím-li se konečně k původnímu tématu, kterýmžto byl ten film, nenapadá mě nic jinýho než Silvestrova křivá tlama, když zjistil, že je v hajzlu. Jakože je to jiný než jindy. Jelikož má Silvestr tlamu křivou furt, jsem na pochybách, jestli byl..skutečně překvapenej, jestli to jen nehrál, jestli ho to vyděsilo, nebo jestli si tu tlamu nenechal přeoperovat těsně před nástupem do vlaku slibný herecký kariéry, v zájmu anomalické výhody. Snažím se tedy opět přestat plkat a vysoukat myšlenku, která mě trápí od začátku týdle bohapustý recenze. Bohužel, musím přiznat, že v průběhu těchto nevymáchanejch řádků, mi myšlenka oskákala jak Šemík k Neumětelům, tudíž poslal jsem adekvátně hvězd a snad ze mě něco vypadne jindy. Doufám že to nebude Schwarz.. P.S. Všimli jste si, jak je snadný psát hovno o hovně ??---------- Změna . Asi po x letech jsem to viděl znovu. Je to o tom: Přestárlý nabotoxovaný a chirurgický vytahaný nestvůry se nasrali do vcelku nezajímavýho filmu, kde hrajou dementně dementy. Sly je trapnej, Arni je moc Arniovatej, ale ten ještě ujde, a zbytek je o ničem, po 3. reklamě jsem vzteky usnul. No, a pak si z komentářů udělej názor...

Sbohem, baby (2007)

Zjistil jsem zajímavou skutečnost. Do některých filmů nastrčej mýho oblíbenýho, např. zde Morgana Frímana, a hromadu mě neznámejch. Dalo mi docela práci, najít film, kterej jsem za a) neznal a za b) mě mohl oslovit. Oslovení se stalo, neznámá to byla taky. No jo, ale čekám že Morgan v tom bude skákat jak veverka poletucha, místo toho se tam mihnul, zmizel jak pára, a zbytek filmu mi po jevišti skákali pro mne úplně cizí osoby. To mi není jasný proč tomu tak je, skoro mám podezření, že důvodem je postavit si kariéru na nebožákovi, kterej ač ho mám rád, tímhle mě nasral. No neva, tak na to hledím, a jak se to stávalo pomalu filmem,. žasnul jsem a žasnul, až jsem dožasnul s prdelí sevřenou jak se to vlastně vyvine až do konce. Střílečka dostačující, paranormální kecy výborný, pohybově nadaný, nápaditě mi to dalo víc než jsem čekal. Tím víc, že jsem nečekal skoro nic.. No nic, abych se konečně prokousal k jádru pudla..teda nevím jaký a kde má pudl jádro..prostě tak.

Let (2012)

Hodně stručně. Whitaker je frajer, Zemeckis taky, a film je hodně frajerskej. Tak na to se klidně mrknu znovu. Prdel se mi sevřela při letu hlavou dolů, chvilkama to bylo takový umělohmotný, ale jako kde točit éro kolama vzhůru. Že jo.. Příběh neokoukanej, a že se dá kokajnem napravit bolehlav po háčku jsem fakt netušil..

Chaos (2005)

Jasně předvídatelný příběh s vcelku jednoduchou zápletkou. Řekl bych. Na začátku. Poněkud se to zamotává a po dobrovolném upálení prince Jásoně, mi přišlo, že zlý drak Wesley zákonitě musí přežít, a šťastně v klidu na Jamajce bude roztáčet poctivě nahamouněnou milijardu. Bohužel osud tomu chtěl jinak, a mé unavené nitro bylo roztrháno na mikrokousky postupným zamotáváním klubka, když po nešťastném utonutí rozstříleného draka mi nezbyl záporák. Tudíž vykonstruoval jsem bystře novou teorii a tipnul si mlaďáka a toho slizskýho zmrda, co do toho guláše na začátku zatáhl v tý prima chatči u jezera. No ? A bum. Konec mě totálně uspokojil, lehce mě mrazilo aby hrdina fakt nastoupil do tryskoně, pak mi ještě nerv pocuchala letuška, tu jsem taky podezíral z nějaký zrady, naštěstí však nestalo se již nic, a bájný hrdina který jak fénix vstal z popela, vzlétl opájen štěstím do nebes. Takže ? Dobrý. Podruhý to nemusím, ale pln uspokojení si odškrtávám v deníčku todleto dílko.

Padesát odstínů šedi (2015)

Geniální dílo, který se trefilo do černýho. Všichni o tom slintaj, v kinech jsou fronty, knížky se prodávaj o stošest. Jsem jakej sem, když jdou všichni do leva, jdu pro sichr doprava.. vnímám realitu. Když je někdo ujetej, tak je. Má to v sobě. A když někdo není... Může do sebe narvat kila knížek, hodiny filmu, stejně zůstane tím čím byl. Tím nechci říct nic chytrýho, ani nic o filmu. Nápad to byl super, někomu to vyšlo, a jediný co mě vlastně sere, že to nenapadlo mě, nenapsal jsem megastránky plný prázdnejch hoven a neschrábnul za to balík. Jasně že to je po pu lá rní. proto to tady bude chvíli horká kaše do který se bude kdekdo srát a psát rádoby něco chytrýho případně vykroucený stohy slov. Přihřát si polívčičku se tomu říká. Takže radši dávám ruce pryč od hodnocení. Je tady hromada jinýho matroše, kterej čeká na genitální popis z řad nás, erudovaných filmožroutů. Jo a kdyby přece jen něco, tak doporučuju Základní instinkt. To bylo boží a je to věčný. Myslím že z tohodle mraku přece jen dlouho pršet nebude..

Zkrat (2011)

Je to jako jet lyžovat na hory, toužit po nádherném načechraném prašanu, a místo toho tam najít rozbředlou, plytkou smradlavou sračku. Lyžovat se na tom dá, radost z toho není...

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Hodně dobrej film, hodně dobrej Cruise, hodně dobrej pocit. Bez zbytečnejch keců mi film dal přesně co jsem čekal, a bez zbytečnejch keců, doporučuji každýmu, kdo se chce naučiti, jak běhat mezi kulkama Toma Cruise. Bez zbytečnejch keců tomu dávám pět koulí a jedu vokecávat dál..