• Krátkometrážní

Bůh masakru (2011)

Lidská společnost je hrozně stresující záležitost... Chcete se požitkářsky zhádat? Bůh masakru je výborný startér. Doporučuju. Škoda úletů k pseudofilosofii. Obecně si mikropříběh z obýváku snad každý dokáže zasadit sám.

Klip (2012)

Láska je sex. Já nejsem nic. Já jsem všechno. Být výjimečný! Jak moc silná je touha být výjimečný. A bytí, to je nuda. Internet je mé místo. Hltám instantní zbytky. Fet zavírá oči a tiší, dovoluje se radovat. ,, ...Ale lidé byli stvoření s prázdným místem v jejich srdcích, které nedokáže nic zaplnit... '' No. Minimálně na tvorbě toho místa přepečlivě pracujeme.

Max a maxipříšerky (2009)

Odsoudit tenhle snímek kvůli vřeštícímu dítěti je ještě pitomější, než z něj dělat výjimečné dílo, Marigolde. ___ Na vlnách emoční lability a schizofrenní symboliky je dětské pískoviště až příliš doslovně orámováno realitou. Tak nápaditý snímek a tak neoriginální a doslovný rastr! Kouzelné vyprávěcí prostředky, kdy každá postava, kusý dialog, obraz a scénka interpretuje vnímání a myšlenkové pochody malého kluka s bujnou fantasií, chvilkama působí jako whattodo list, který si systematicky autor odškrtává. Což je obrovská škoda, protože úžasné nápady a vizuální (i dialogová) komunikace mezi realitou a jejím pojetím ve světě za Maxovýma očima velice potěší. Chvilkama snad i nostalgicky zahřeje. Stále rozmýšlím 4*.

Bohémský život (1992)

Kdyby námět realizovali dnes, je z toho nadprůměrný sitcom. Prkenné projevy herců, příliš hluboké pohledy, a (skvělé!) hlášky, které si přímo říkají o umělý smích z publika. Šustot papíru, škobrtání formy a bohémská nostalgie. No problemo, až ke konci nuda. Dost sedřený 4*.

Můj nejmilejší bar (1996)

Byla to krása. Nevím, jak moc to ovlivnil cigaretovej smog, pivo a panáky při projekci, ale byla to krása. Chumel pocitů v zásadnim rozporu. Jenže psa, co smutně kouká, taky nenakopnete za to, že se vyválel v mrtvý rybě. A kdo jo, ten moc neví.

Sněhurka a lovec (2012)

Johanka z Arku docela fajnově dobyla hrad pana Disneyho a hraběnky Báthory. Bavilo mě, že trpaslíci zpívali falešně a neuměli hrát na nástroje. Bavilo mě objevovat obrazy a motivy z kreslené předlohy, umě zasazené do nového, temně potrhlého kabátu. Motivace se vydařilo sestavit tak, aby se ztrátou pohádkové naivity zůstal námět funkční. Za to dík. Od půlky to začíná být nuda. Za to nedík. Proč je většina fantasy ve stylu road movie mi ale zůstává záhadou. Asi napíšu vlastní knihu, kde se hlavní hrdinové nehnou z města. Nebo uličky. Sklepa. Taky bych do budoucna ocenil kladného hrdinu, který rozdrtí temného a šíleně geniálního nepřítele svou vlastní genialitou a vůbec tím, že je lepším. Ta síla náhody květinově naivních sil dobra mě trápí. Ještě že ji lovec dal z ničeho nic v lese rychlokurz práce s dýkou, no. Už jsem říkal, že napíšu vlastní fantasy knihu, kde takový hrdina bude..?

Temné stíny (2012)

Hleďte! Nechť tématickou kompozicí počnou řádky pergamenu tohoto! Stíny halí temný vrch a za měsíčního svitu ze země povstal pilotní film k novému seriálu, Collinsovic rodina. Rodina hrdá a pradávná. Temná ve svých tajemstvích a prokletá od kořenů (a pohříchu místy vyčpělá). Rozpustilé sedmdesátkové pecky zle kalí náladu již tak kolísavě konzistentní. Už při druhém střetu pohlaví poměrně jasné bylo, že on je na sex s boky plodnými a ona na pouta. Nebylo (vskutku ne!) potřeba to v různých (překrásných!) lokacích převyprávět. Ale to by byl film o dobrou půli šedesáti minut kratší. Mistr Danny Elfman se úkolu svého s umem zhostil, kvituji snahu jeho! No, dost bylo Mr. Jody, na příští díl / seriál nám Burton postavy představil, teď jen aby zase nešlo hlavně o ty plodný boky. EDIT: Cha, tak csfd říká, že je to podle seriálu, ale sequel halt nebude.

Diktátor (2012)

Asi jsem nějak otupělej, ale já žádnou nálož nekorektnosti neviděl. Přijde mi, že Diktátor posunem od mokumentu k tradiční komedii dost ztratil. Borat tepal mnohem silněji a to prakticky ve všech směrech. Vybrané téma navíc v mnohém nastavuje zrcadlo tam, kde je postaveno tak nějak pořád ze všech stran. Potěšily spíš některý gagy, než celek. Nahoru to posouvá vrtulník a závěrečný proslov. Bez nich za 3*.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

No vůbec to nechápu: ono to bylo fakt dobrý. (sledováno jedním okem)