• Krátkometrážní

Kiwi! (2006) (studentský film)

[Kraťas] Stojí to za to ..

Motýli v břiše (2010) (TV film)

[Kraťas] Mělo mě to vyděsit? Mnoo. Povedlo se. __ Nadruhou stranu jsem vždycky svým způsobem záviděl lidem, co mají jednodušší přemýšlení. Já v tom nevidim hloupost. Myslim, že jsou naopak geniální a dostali se téměř k úplnému klidu mysli, vyplývajícího z dlouholetého meditování a dospění ke geniálnímu názoru, že řešit, přemýšlet a snažit se povznášet svoje bytí na vyšší úroveň nějakym sebezdokonalováním nebo sebevzděláváním, je zbytečná aktivita. Přináší to akorát stres, hemeroidy, deprese a totální zklamání a odcizování od světa. Palec nahoru, holky. Tohle je beze srandy nejlepší cesta, kterou pro svou duši může člověk zvolit."Myslim si, že sama sebe absolutně vůbec neznám. Protože někdy se chovám tak, jak bych to třeba vůbec nečekala. A někdy třeba naopak" - fakt si to pusťte

Kutoja (2005)

[Kraťas] Kdyby začla rovnou kouřit, nepřišla by o vlasy ani o nehty.. Respektive asi přišla, při ozařování, ale měla by to hezky všehno najednou..

Kajínek (2010)

Až po podtržítka jde o plky. A pak vlastně taky .. Veleslavný geroj z Mírova si vysloužil další nálepku. On je vůbec taková ideální zeď s nápisem Zákaz vylepování plakátů. Chcete padoucha? *abrakadabra* Tu ho máte. A všechno podložený faktama. Chcete onoho geroje z Mírova? *tadááá* Chudinka chlap jeden zásadovej. Fakta nerovná se pravda. Záleží na cestě, kterou se podávají a to je tak krásně účelně využitelné. Díky bohu! Můžeme vyjít do ulic, prosadit naš aktuálně naučený a opodstatněně rozhořčený pohled na věc. Lidičky. Víme p-r-d. Mějme soudnost a poníženě si to přiznejme. Něco tu hnije, to je ale tak jediná věc, na kterou si tak veřejnost může trošku objektivněji ucelit pohled. Vytvářet si kategorické názory na věci, do kterých nevidíme, je krapet .. omezené a hloupé, ne? Obvzláště na základě filmu, akčního dramatu, proboha.. Jákl vám nabízí poměrně hezkej film. Přestaňte jeho minihollywoodskou pompézničknost přenášet do reality a vyndejte ruce z nočníku :-* Ale teď k filmu jako takovému ___ Akční drama, které se tak urptuně tváří světově, až se mu to náhodou i daří. Snaží se ale místy okatě, takže kamera je až moc anarchisticky neukázněná, ilustračky a scény pro oko až drze bez logiky a obsahu. Drsnost a závažnost dění tůruje v červenejch číslech, takže někdy degraduje sebe sama a přepálené stopáže je taky škoda. Přes to všechno je dobře, že snímek vznikl. Alespoň snad lidem někdo otevře oči! Muhehe. Ale v tom smyslu, že tu může vzniknout takovýto snímek a neudělat vůbec ostudu. Noid překvapil hudbou, herci nepřekvapili svými výkony ( Ti o kterých víme, že dobří jsou, taky dobře hráli. No a ti slabší .. ) a Jákl potěšil vykročením pro českou kinematografii obzory rozšiřujícím směrem. Kájínek, Jákl a Cibulka na hrad! :o)

Kuky se vrací (2010)

Já.. no. Hmm. Co se týče technické stránky... Kamera supr .. ale scénář .. Ony ty loutky působily nepřirozeně .. eko témata .. snaha poučit .. a ten kluk neumí mluvit. Konec bez konce .. jakoby složené z useknutých epizodek .. Bla ? Bla .. ____ Někdy mám šťourání vlastního mozku do malicherností pokrk. Nemá cenu se dovolávat dětského ducha v každém divákovi a tím docílit ignorace chyb. Fajn by ale bylo uvědomit si, jak malou váhu ty chyby mají v kontrastu se vším hezkým, co film přináší. Každej by chtěl bejt zase malej nebo jak to říkal ten zevloň. 3,7* Edit: Mnohem lépe podle mne ale s dětskou fantazií pracuje jiný český film a to Kdopak by se vlka bál

Jak vycvičit draka (2010)

Tak jo. Chci černýho sonickýho roztomiloučkýho badass draka, chci mechanickou nohu a chci zabít ty dementní dvojčata. 3,5*

Mulholland Drive (2001)

http://www.youtube.com/watch?v=tv_DcRYX43o&feature=related Interpretace. Cha! Proč? K čemu? kým? Kýmkoliv! Jakkoliv! Prostě proto! Hra na schovávanou přiznaná hrou samou. Silencio, protože křičet se dá i po tichu. Na pásku.. Protože umírá se postupně. Klíče na cestu sem i tam. Dveře totiž nevedou jen jedním směrem. Hlavní je hrát si, hrát.. A slzy si vlhce užívat. A zrcadlo své nenávisti nastavit milovaným. A milované ve smrti své utopit, ikdyž oni se jen smějí. Červená lampička, odchod (a) ideál y/ů. A divadlo žít a životem hrát. Sám sobě se zaprodat a strachu sílu dát. ___ Mluvit a sdělovat se dá v tolika vrstvách. Říkat nic a tím to, co chce posluchač slyšet nejvíce, je umění z největších. Teoretizovat. Vytvářet hypotézy. Interpretovat na desítky stran. Vše je správně. To vše tam je. Netrefil se nikdo. I to je správně. Protože tento film je velice čirá hmota reflexe diváka. Dává možnost najít tolik tváří.. Proč si hrát na nějakou konkrétní pravou? A proč ho hanit za to co nám nesděluje. Vždyť nic takového nesliboval. Ne naživo. Silencio! Je to přeci jen magnetická páska...

Disturbia (2007)

To si tak divák říká, že vidí lehce nadprůměrný thriller co má spád a slušný dávkování atmosféry.. No. A pak příjde posledních 20 minut, kvůli kterým MC Carusovi urvu hlavu a napliju do krku.

Český mír (2010)

Tak nějak jsem si těch přespříliš dlouhých a na informace přecejen chudých 100 minut smutně (všeznale) kýval hlavou a vlastně měl problém i dokoukat. Tak, jako na zdi místní zastávky žhnuly a posléze vybledly umělecky vyvedené a fikaně promyšlené revoluční nápisy, tak žhnula a vybledla trapná chvilka slávy spousty blbců, kteří měli tu smůlu, že je v jejich blbosti zachytila kamera na časy útrpně věčné. Ať už je to blbec v sáčku a s Mercedesem nebo v teplákový soupravě se štípačkama. Udivilo mě, jak moc se k dané tématice snaží vyjádřit lidi, kteří ví hovno obalený v novinových titulcích. Ale ono je to logické. Lidé znalí a moudřejší si dokáží spočítat předem, jaká groteska se bude odehrávat a zdaleka se tomu vyhnou. Jak záběry na anketu ze školky. Všichni se tváří tak bojovně a chytře a mají tak jasnou zástavu pravdy ve svých rukou. Achjo. Jeden řve 76%, druhej řve zájmy státu, třetí suverenita a já mám chuť jim vydloubat oči. Stěžovat bych si mohl ještě dlouho. Vondra měl pravdu, když říkal, že o určitých věcech by masa lidí opravdu rozhodovat neměla. Ještě když se ta masa vzteká, že za peníze z daní se je stát snaží (nutno samozřejmě podotknout, že standartně blbě) o potřebě jejich kroků přesvědčit. Lidé si zvolili představitele státu a tím jim toto právo propůjčili. Pravda ale také bohužel je, že češi si jako všude jinde volí vládu, kterou si zaslouží.. což zní doufám dost výmluvně. A to nemluvim o tom, že se opět stejnak v pravdě řešily úplně jiný věci, než radar jako takovej. 3,6* Hlavně kvůli zdlouhavosti (bez 15-20 minut by to dílu slušelo mnohem víc). To, že autoři nenutí vlastní názor, ale chválím.